Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 września 2007

Logitech ujawnia nowe akcesoria powstające z myślą o PlayStation 3
Logitech ujawnia nowe akcesoria powstające z myślą o PlayStation 3

Jiker, 13 września 2007, 19:24

Firma Logitech, znany producent sprzętu komputerowego, poinformowała, że już niedługo poszerzy swoją ofertę o nowe akcesoria przeznaczone dla posiadaczy konsoli PlayStation 3. Będą nimi bezprzewodowy headset oraz takowa klawiatura.

Premiera gry Unreal Tournament III nie ulegnie opóźnieniu
Premiera gry Unreal Tournament III nie ulegnie opóźnieniu

Vercetti, 13 września 2007, 19:20

W związku z obawami graczy, jakie pojawiły się przedwczoraj na skutek wypowiedzi Marka Reina z firmy Epic Games odnośnie daty premiery strzelanki Unreal Tournament III, sam zainteresowany postanowił wyjaśnić nurtujące odbiorców zagadnienia i zaprzeczył doniesieniom o opóźnieniu debiutu nadchodzącego projektu. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przeznaczony do multiplayerowych zmagań FPS na

Dragon's Lair, Dragon's Lair II: Time Warp i Space Ace w przyszłym roku na NDS
Dragon's Lair, Dragon's Lair II: Time Warp i Space Ace w przyszłym roku na NDS

Krystian Smoszna, 13 września 2007, 19:00

Trwają prace nad konwersjami trzech gier firmy ReadySoft, które święciły tryumfy w latach osiemdziesiątych: Dragon’s Lair, Dragon’s Lair II: Time Warp oraz Space Ace. Wszystkie wspomniane tytuły powstają z myślą o konsoli Nintendo DS i zadebiutują na rynku elektronicznej rozrywki w przyszłym roku.

Szwedzi z Paradox Interactive zapowiedzieli drugą odsłonę cyklu Penumbra
Szwedzi z Paradox Interactive zapowiedzieli drugą odsłonę cyklu Penumbra

Krystian Smoszna, 13 września 2007, 18:15

Znany jest już podtytuł drugiej odsłony cyklu Penumbra, który w wersji komercyjnej został zapoczątkowany w marcu. Gra będzie nosić nazwę Black Plague i zadebiutuje na rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wydaniem programu zajmie się szwedzka firma Paradox Interactive.

Zobacz pierwsze obrazki z gry Table Tennis na Wii!
Zobacz pierwsze obrazki z gry Table Tennis na Wii!

Vercetti, 13 września 2007, 17:55

Zapowiedziana przed blisko dwoma miesiącami gra sportowa Table Tennis to jeden z ciekawszych projektów, zmierzających aktualnie na konsolę Nintendo Wii. Konwertowana z Xboxa 360 symulacja tenisa stołowego może stać się wartościową pozycją dla entuzjastów ping-ponga, o ile oczywiście zdoła ich do siebie przekonać wartościowym gameplayem albo zachęcającą oprawą graficzną.

Srebrny DS Lite już za miesiąc w Europie
Srebrny DS Lite już za miesiąc w Europie

Vercetti, 13 września 2007, 16:59

Japoński koncern Nintendo poinformował, że aby przypomnieć Europejczykom o możliwościach przenośnej konsoli DS Lite, już wkrótce dostarczy na Stary Kontynent nową wersję swego handhelda. Odświeżona edycja popularnej maszynki do grania będzie różnić się od swych poprzedniczek aspektem kolorystycznym - do sprzętu w barwach: białej, czarnej i różowej, dołączy teraz ekskluzywna, srebrna odmiana Dual S

Crysis - nowe informacje dotyczące beta-testów
Crysis - nowe informacje dotyczące beta-testów

Krystian Smoszna, 13 września 2007, 15:54

Niemieckie studio Crytek wystosowało oświadczenie w sprawie beta-testów gry Crysis, które rozpoczęły się w ubiegły poniedziałek. Inicjatywa serwisu FilePlanet spowodowała lawinę pytań do twórców programu, dlatego nasi zachodni sąsiedzi postanowili na nie odpowiedzieć, wyjaśniając przy okazji sporne kwestie.

Sony: premiera serwisu Home nie będzie głośna
Sony: premiera serwisu Home nie będzie głośna

Metatron, 13 września 2007, 15:52

Home to społecznościowy serwis przeznaczony dla posiadaczy PS3, który ma wystartować jeszcze tej jesieni. Od momentu ogłoszenia prac nad projektem (marzec 2007), Sony nieustannie informuje o możliwościach nowego produktu, poświęcając mu na przykład całkiem sporą część konferencji, która odbyła się w ramach E3.

Satoru Iwata: „Wii sukcesem Nintendo? Jeszcze nie teraz”

Jiker, 13 września 2007, 15:43

Satoru Iwata, prezes koncernu Nintendo, nie uważa dotychczasowych, świetnych wyników sprzedaży konsoli Wii za sukces. W ostatniej części rozmowy przeprowadzonej przez założycieli studia developerskiego Hobonichi, stwierdza, że pora na świętowanie jeszcze nie nadeszła.

Square Enix wyda grę Infinite Discovery na X360
Square Enix wyda grę Infinite Discovery na X360

Metatron, 13 września 2007, 15:40

Infinite Discovery, gra jRPG na X360 tworzona przez japońskie studio Tri-ace, mające na swoim koncie serie Star Ocean i Valkyrie Profile, została zapowiedziana rok temu podczas targów Tokyo Game Show. Od tamtej pory sprawa ucichła. Okazało się jednak, że prace nad produkcją są kontynuowane.

Stwórz stronę poświęconą grze Clive Barker’s Jericho i wygraj atrakcyjne nagrody

Metatron, 13 września 2007, 15:31

W mailu wysłanym do zainteresowanych grą Clive Barker’s Jericho firma Codemasters przypomniała o zbliżającej się premierze oraz podała garść informacji. Wśród nich wspomniano między innymi o nowej stronie internetowej przeznaczonej dla fanów gry, rozpoczęciu przedsprzedaży, a także konkursie „Game with Pain”, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Europejski debiut God of War: Chains of Olympus tuż po amerykańskiej premierze

Jiker, 13 września 2007, 15:12

Przed kilkoma dniami przekazaliśmy Wam oficjalne informacje na temat światowej premiery gry God of War: Chains of Olympus. Studio Ready at Down poinformowało wówczas, że dojdzie do niej 4 marca 2008 roku. Wczoraj rzecznik europejskiego oddziału firmy Sony Computer Entertainment rzucił nieco światła na sprawę tutejszego debiutu najnowszej odsłony przygód chłodnego Kratosa.

PlayStation 3 europejskim centrum domowej rozrywki roku 2007 według stowarzyszenia EISA

Jiker, 13 września 2007, 14:53

European Imaging and Sounds Association (EISA), zrzeszające pięćdziesiąt najbardziej opiniotwórczych europejskich magazynów poświęconych elektronice, przyznało swoje doroczne nagrody. Jedną z nich – Europejskie Centrum Domowej Rozrywki – zdobyła najnowsza stacjonarna konsola Sony, czyli PlayStation 3.

Project Gotham Racing 4 - demo gotowe!
Project Gotham Racing 4 - demo gotowe!

Krystian Smoszna, 13 września 2007, 14:46

Demo gry Project Gotham Racing 4 jest już gotowe – zapowiedzieli przedstawiciele firmy Bizzare Creations podczas spotkania z dziennikarzami, które miało miejsce w Liverpoolu. Aktualnie koncern Microsoft Game Studios przeprowadza jego weryfikację.

Strzelanina Bangai-o już zimą w wersji na Nintendo DS
Strzelanina Bangai-o już zimą w wersji na Nintendo DS

Jiker, 13 września 2007, 14:08

Bangai-o, jedna z najciekawszych staro-szkolnych strzelanin wyprodukowanych przez kultową firmę Treasure (Gunstar Heroes, Radiant Silvergun, Silhouette Mirage, Ikaruga), trafiła do sprzedaży w 1999 roku. Pierwotnie mogli się w nią zagrywać japońscy posiadacze Nintendo 64 oraz nieliczni użytkownicy konsoli Sega Dreamcast. Już zimą dołączą do nich właściciele przenośnego Nintendo DS.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (3 - 9 września)

Misiek, 13 września 2007, 14:08

Najnowsze zestawienie agencji Media Create prezentujące dziesięć najlepiej sprzedających się gier w Kraju Kwitnącej Wiśni przyniosło ze sobą niespodziankę – na pierwszym miejscu znalazła się gra na PS2, czego nie widzieliśmy już od bardzo długiego czasu.

Europejska premiera Football Manager Handheld 2008 jeszcze w tym roku
Europejska premiera Football Manager Handheld 2008 jeszcze w tym roku

Jiker, 13 września 2007, 13:31

Firmy Sega Europe oraz Sports Interactive poinformowały, że europejska premiera menedżera piłkarskiego o tytule Football Manager Handheld 2008 zostanie przeprowadzona przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia. Jeszcze w tym roku posiadacze przenośnego PSP, będący miłośnikami owego cyklu, będą zatem mogli zaopatrzyć się w aktualną edycję swojej ulubionej pozycji.

SCEE zaprzecza informacjom odnośnie europejskiej ceny Gran Turismo 5: Prologue

Jiker, 13 września 2007, 12:59

Sony Computer Entertainment Europe zaprzeczyło wczorajszym informacjom, jakoby ustaliło już europejską cenę gry Gran Turismo 5 Prologue – oznajmił rzecznik firmy w rozmowie z redakcją brytyjskiej edycji serwisu IGN.

BioShock jedną z najwyżej ocenianych gier na PC i X360 w historii
BioShock jedną z najwyżej ocenianych gier na PC i X360 w historii

Metatron, 13 września 2007, 12:45

Serwis Metacritic, zajmujący się między innymi wyliczaniem średniej z ocen wystawianych grom przez różnych przedstawicieli branżowych mediów, informuje, że BioShock w wersji na obie platformy otrzymał 96 punktów na sto możliwych.

Demo Spider-Man: Friend of Foe już na Marketplace
Demo Spider-Man: Friend of Foe już na Marketplace

Misiek, 13 września 2007, 12:41

Spider-Man: Friend or Foe to tytuł, który w znaczny sposób odstaje od formuły ostatnich gier z Człowiekiem-Pajkąkiem. O ile bowiem w poprzednich latach eksplorowaliśmy głównym bohaterem miasto i wykonywaliśmy różnego rodzaju zadania, tak tym razem mamy do czynienia z prostą chodzoną bijatyką. O tym jak sprawdza się nowa formuła mogą przekonać się już posiadacze Xboxów 360.

Jakie są różnice pomiędzy Manhuntem 2 w wersji pierwotnej i ocenzurowanej?
Jakie są różnice pomiędzy Manhuntem 2 w wersji pierwotnej i ocenzurowanej?

Metatron, 13 września 2007, 12:08

Chętni do zagrania w Manhunta 2, wzbudzającą sporo kontrowersji grę Rockstara, będą w końcu mogli to zrobić. Przypominamy, że tytuł miał pojawić się na rynku podczas minionych wakacji, ale nie otrzymał odpowiedniej klasyfikacji wiekowej i firma została zmuszona do wstrzymania premiery oraz zmodyfikowania swojej produkcji.

Potwierdzono konwersję Eternal Sonata na konsolę PlayStation 3
Potwierdzono konwersję Eternal Sonata na konsolę PlayStation 3

Jiker, 13 września 2007, 12:02

Okazuje się, że na potwierdzenie wczorajszych rewelacji związanych z konwersją jRPG o tytule Eternal Sonata na konsolę PlayStation 3 nie musieliśmy czekać aż do momentu rozpoczęcia tegorocznej edycji targów Tokyo Game Show. Zdobyła je bowiem redakcja Famitsu – popularnego japońskiego periodyku poświęconego elektronicznej rozrywce.

Gra Conan już pod koniec września
Gra Conan już pod koniec września

Metatron, 13 września 2007, 11:59

Zazwyczaj pisząc o datach premier nadchodzących gier informujemy o tym, że ulegają one opóźnieniu albo że twórcom udało się ukończyć produkcję na czas. Rzadko kiedy się zdarza, że dany tytuł ukaże się dużo szybciej niż zapowiadano, a tak właśnie będzie w przypadku gry Conan. Uwaga, chodzi tu o grę akcji produkcji studia Nihilistic Software, a nie tworzone przez Funcom MMORPG o podobnym tytule.

Zapowiedziano grę Monster Madnes EX

Metatron, 13 września 2007, 11:52

Posiadacze konsoli X360 i komputerów PC już jakiś czas temu otrzymali grę Monster Madness: Battle for Suburbia, nastawioną na zabawę strzelaninę w starym stylu z przedstawioną z góry akcją. Produkcja nie doczekała się zbyt pozytywnych recenzji. Mimo wszystko wydawca, Southpeak Interactive, postanowił przenieść ją na PS3, przy okazji polepszając to i owo.

Famitsu ocenia Metal Gear Solid: Portable Ops Plus
Famitsu ocenia Metal Gear Solid: Portable Ops Plus

Misiek, 13 września 2007, 11:43

Najpopularniejszy japoński magazyn o grach video – Famitsu – ocenił w najnowszym numerze jedną z bardziej oczekiwanych gier Konami na PSP: Metal Gear Solid: Portable Ops Plus. Dodatek do MGS:PO otrzymał wysoką notę 35/40.

Nowy japoński RPG na Xboxa 360
Nowy japoński RPG na Xboxa 360

Misiek, 13 września 2007, 11:12

Wiele osób przyczyn porażki Xboxa 360 w Kraju Kwitnącej Wiśni upatruje w tym, że brakuje konsoli giganta z Redmond większej ilości typowo „japońskich” produkcji - zwłaszcza RPG-ów. Jedna jaskółka (Blue Dragon) w końcu wiosny nie czyni. Wczoraj na konferencji zorganizowanej przed Tokio Game Show Microsoft pokazał nową grę tego typu – Apocalypse: Desire Next.

Wii wyprzedziło Xboxa 360 w wynikach sprzedaży konsol

Misiek, 13 września 2007, 10:42

Chociaż temat ten był obecny w sieci od dobrych kilkunastu dni, teraz mamy bardziej wiarygodne dane. The Financial Times potwierdza, że Wii wyprzedziło Xboxa 360 w ilości sprzedanych konsol na całym świecie i tym samym Nintendo wróciło na pozycję lidera dopiero po 17 „chudszych” latach. Ostatnią maszynką firmy hydraulika, która panowała na rynku był SNES w 1995 roku.

Kolejny film na podstawie gry w planach firmy Boll KG
Kolejny film na podstawie gry w planach firmy Boll KG

Krystian Smoszna, 13 września 2007, 10:30

Założona przez Uwe Bolla firma Boll KG uzyskała prawa do produkcji filmu na podstawie gry Legend: Hand of God, która już niedługo, bo w drugim tygodniu października, trafi do sklepów w niemieckojęzycznych państwach Europy. Taką oto informację podał wczoraj serwis RPGWatch. Jego redaktorzy utrzymują, że jest to wiadomość oficjalna.

Studio odpowiedzialne za produkcję gry Shadowrun przestaje istnieć
Studio odpowiedzialne za produkcję gry Shadowrun przestaje istnieć

Krystian Smoszna, 13 września 2007, 10:12

Wydana pod koniec maja gra Shadowrun okazała się ostatnim produktem firmy FASA Studio. Założone pod koniec lat dziewięćdziesiątych studio, oficjalnie zakończyło wczoraj swoją działalność, o czym poinformował jego menadżer – Mitch Gitelman.

Godzilla: Unleashed także na PS2
Godzilla: Unleashed także na PS2

Misiek, 13 września 2007, 09:54

Do tej pory Godzilla: Unleashed zapowiadana była jedynie na DS-a oraz Wii. Wczoraj firma Atari, Inc. poinformowała jednak, że najnowsza część serii o przerośniętej jaszczurce trafi także na PlayStation 2.

Sega zapowiada Crack Down i ESWAT na Xbox Live Arcade
Sega zapowiada Crack Down i ESWAT na Xbox Live Arcade

Misiek, 13 września 2007, 09:23

Koncern Sega zapowiedział dwa nowe tytuły na Xbox Live Arcade: Crack Down i ESWAT. To dwa klasyki z konsoli Sega Mega Drive (Genesis), które niedawno zostały dodane także do oferty serwisu Virtual Console dla Wii.

PunkBuster będzie chronić rozgrywki w grze Call of Duty 4: Modern Warfare
PunkBuster będzie chronić rozgrywki w grze Call of Duty 4: Modern Warfare

Krystian Smoszna, 13 września 2007, 08:30

Czwarta odsłona cyklu Call of Duty będzie kolejną pierwszoosobową strzelaniną, w której zostanie zaimplementowany PunkBuster – opracowany przez firmę Even Balance system, chroniący rozgrywki wieloosobowe przed różnego rodzaju oszustwami.

Magruder's Ghost kolejną grą z cyklu GUN?
Magruder's Ghost kolejną grą z cyklu GUN?

Krystian Smoszna, 13 września 2007, 08:02

W wersji demonstracyjnej gry Tony Hawk’s Proving Ground, która wczoraj ujrzała światło dzienne, uważni maniacy jazdy na wirtualnej deskorolce dokonali interesującego odkrycia w postaci plakatu reklamującego program GUN. Nie byłoby w tym nic dziwnego, wszak oba produkty zostały przygotowane przez to samo studio, gdyby nie jeden szczegół...