Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 września 2007

GOL Adventure 2007 i Piknik
GOL Adventure 2007 i Piknik

Redakcja GRYOnline.pl, 7 września 2007, 19:17

Serdecznie zapraszamy Was wszystkich do udziału w tegorocznym Pikniku Gry-OnLine, a jednocześnie polecamy Waszej uwadze wrażenia trójki naszych czytelników, którzy uczestniczyli w innej części tegorocznej edycji GOL Adventure - wyjeździe na Games Convention.

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Sierpień 2007

Redakcja GRYOnline.pl, 7 września 2007, 17:42

W trzydziestym pierwszym zestawieniu najczęściej wyszukiwanych na GOL-u tytułów gier mamy do czynienia z niewielkim przetasowaniem notowania sprzed miesiąca i w zasadzie tyle.

Pierwszy filmik z rozgrywki w Far Cry 2
Pierwszy filmik z rozgrywki w Far Cry 2

Metatron, 7 września 2007, 15:30

Na łamach serwisu GameTrailers opublikowano filmik z prezentacji rozgrywki w grze Far Cry 2. Chociaż pokazywana była wersja pre-alfa, kilkanaście minut wystarczyło, by zademonstrować, w jaką stronę podążają twórcy.

RPG w hip-hopowym klimacie?

Vercetti, 7 września 2007, 15:20

Nie jest tajemnicą, że gry RPG dają swym twórcom ogromną swobodę w kreowaniu świata, fabuły czy ogólnej tematyki, jaką poruszać będzie tworzona przez nich produkcja. Dwóch amerykańskich artystów - raper Master P oraz aktor Seth Green – postanowiło wykorzystać ten fakt i ogłosić, że gatunek role-playing game posłuży im za środek promujący wśród graczy kulturę hip-hopową.

Anglojęzyczna wersja gry Belief & Betrayal dopiero w przyszłym roku
Anglojęzyczna wersja gry Belief & Betrayal dopiero w przyszłym roku

Metatron, 7 września 2007, 14:33

Anglojęzyczni miłośnicy przygodówek czekający na grę Belief & Betrayal będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ jej wydawca, Lighthouse Interacive, postanowił przesunąć premierę na początek przyszłego roku. Polacy nie powinni się martwić, ponieważ – o ile nie nastąpią opóźnienia w pracach lokalizacyjnych – gra zadebiutuje w naszym kraju już w październiku.

Poznaliśmy zarys fabuły gry Merchants of Brooklyn: M.O.B.

Metatron, 7 września 2007, 14:27

W lipcu informowaliśmy o tym, że firma Paleo Entertainment przygotowuje grę Merchants of Brooklyn: M.O.B., przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby strzelaninę pracującą na silniku CryEngine 2 (tym samym, który znajdzie się w Crysis). Obecnie twórcy zdradzili co nieco na temat fabuły wspomnianej produkcji.

Zapraszamy na Piknik GOL-a 2007!
Zapraszamy na Piknik GOL-a 2007!

Redakcja GRYOnline.pl, 7 września 2007, 14:20

Dokładnie w 2001 roku narodziła się nowa świecka tradycja którą z przyjemnością chcemy kontynuować również i w roku obecnym.

Satoru Iwata o grach na Wii: przyszły rok należeć będzie do producentów niezależnych

Metatron, 7 września 2007, 14:19

Jednym z powodów, dla których konsola GameCube nie poradziła sobie zbyt dobrze na rynku był fakt, że zabrakło na nią gier tworzonych przez niezależnych wydawców. Niektórzy analitycy obawiają się, czy Wii nie podzieli tego samego losu, skoro obecnie zaledwie połowa spośród sprzedanych tytułów dostępnych na tę konsolę nie powstała w wewnętrznych studiach Nintendo.

Ruszyły prace nad grą Legend: Forge Your Destiny
Ruszyły prace nad grą Legend: Forge Your Destiny

Vercetti, 7 września 2007, 14:10

Niezależna grupa developerska addiktiveGAMING ujawniła, że pracuje nad nową pozycją z gatunku cRPG, grą Legend: Forge Your Destiny. Zapowiedziany projekt ukaże się wyłącznie na komputerach osobistych i według zamierzeń swych autorów zagwarantuje dużą dawkę wrażeń zarówno zwolennikom trybu single, jak i entuzjastom zabawy sieciowej.

Wzorowane na planszówkach Reinera Knizi gry w przyszłym roku na PC, XBLA i NDS

Metatron, 7 września 2007, 14:03

Gry planszowe i karciane cieszą się sporą popularnością wśród użytkowników Xbox LIVE Arcade. Dlatego też trudno się dziwić, że w przyszłości oferta wspomnianego serwisu zostanie poszerzona o tego rodzaju produkcje. Jak poinformowała firma wydawnicza Merscom, podpisano umowę z dr. Reinerem Knizią, na mocy której przygotowane zostaną nowe, wzorowane na planszówkach jego autorstwa gry.

Wzrost sprzedaży Xboxa 360 o 260% w Wielkiej Brytanii
Wzrost sprzedaży Xboxa 360 o 260% w Wielkiej Brytanii

Misiek, 7 września 2007, 13:31

Microsoft może mieć powody do radości. Jak podaje firma ChartTrack, zajmująca się miedzy innymi badaniem rynku gier video, w ostatnim czasie sprzedaż Xboxów 360 w Wielkiej Brytanii wzrosła o 260%.

Telewizja HBO właścicielem praw do filmu dokumentalnego o Second Life
Telewizja HBO właścicielem praw do filmu dokumentalnego o Second Life

Vercetti, 7 września 2007, 13:10

Machinimy, czyli różnego rodzaju animacje tworzone przez graczy na silnikach ich ulubionych tytułów, to zjawisko budzące coraz większe zainteresowanie. Świadczy o tym chociażby fakt, że amerykańska telewizja HBO wykupiła właśnie prawa do publikacji pierwszego filmu na podstawie popularnego MMO Second Life.

BioShock - nowa łata stwarza problem

Krystian Smoszna, 7 września 2007, 13:08

Problemów z BioShockiem ciąg dalszy. Tym razem powody do niezadowolenia mają posiadacze konsol Xbox 360, którzy w dobrej wierze pobrali udostępnioną wczoraj przez firmę 2K Games łatkę do gry. Po jej instalacji, wielu użytkowników ze zdziwieniem odkryło, że program zawiesza się po kilkunastu sekundach zmagań.

Valve wyjawia przyczyny opóźnienia Orange Box na PS3
Valve wyjawia przyczyny opóźnienia Orange Box na PS3

Misiek, 7 września 2007, 13:08

Pod koniec sierpnia donosiliśmy Wam, że Half-Life 2: The Orange Box najprawdopodobniej na PlayStation 3 ukaże się później niż na Xboxie i PC. Wczoraj studio Valve potwierdziło tę informację, a dzisiaj pojawiły się stosowne wyjaśnienia.

AMD uruchamia serwis o grach
AMD uruchamia serwis o grach

Misiek, 7 września 2007, 12:10

Firma AMD uruchomiła stronę o grach, która ma nam dostarczać najświeższe wiadomości, recenzje, trailery, screenshoty i inne rzeczy, których byśmy oczekiwali. Obiecane są ponadto materiały „behind-the-scenes” oraz możliwość wygrania ciekawych nagród.

Guitar Hero III na Wii jednak z trybem online
Guitar Hero III na Wii jednak z trybem online

Misiek, 7 września 2007, 11:52

We wtorek donosiliśmy Wam, że Guitar Hero III w wersji na Wii najprawdopodobniej nie wystartuje z trybem online. Tę informację zdobyli redaktorzy serwisu Pro-G, którzy przeprowadzili wywiad z Kai Huangiem, prezesem RedOctane. Dzisiaj mamy bardziej optymistyczne wieści – twórcy sprostowali wypowiedź swojego kolegi.

Studio Realtime Worlds nie ma w planach sequela Crackdown

Misiek, 7 września 2007, 11:17

Crackdown to jeden z największych hitów Microsoftu początku tego roku. Według nieoficjalnych danych tytuł ten znalazł już ponad milion nabywców. Naturalnym wydawałoby się więc, by w najbliższych miesiącach powstał sequel. Jak jednak donosi jeden z twórców, na chwilę obecną nie ma takich planów.

Home już w przyszłym miesiącu w Europie? Lista wydawnicza SCEE na najbliższe miesiące

Misiek, 7 września 2007, 10:50

Home dla PlayStation 3 to jedna z najbardziej oczekiwanych funkcji PlayStation Network przez fanów Sony. Japoński gigant ogłosił listę wydawniczą dla Europy, z której wynika między innymi, iż wspomniany serwis społecznościowy zadebiutuje na Starym Kontynencie już w przyszłym miesiącu.

Tabula Rasa w
Tabula Rasa w "złocie", premiera w październiku

Krystian Smoszna, 7 września 2007, 10:25

Produkt studia Destination Games o nazwie Tabula Rasa wszedł w „złotą” fazę produkcji – poinformował wczoraj europejski oddział koncernu NCsoft Corporation. Oznacza to, że płyta z ukończoną wersją programu została wysłana do tłoczni.

Już 400,000 graczy zapisało się na betę Warhammer Online
Już 400,000 graczy zapisało się na betę Warhammer Online

Misiek, 7 września 2007, 10:18

Studio Electronic Arts Mythic ogłosiło, że już ponad 400,000 osób zapisało się na beta-testy gry Warhammer Online: Age of Reckoning. Według wspomnianego zespołu to ogromny sukces, a przy okazji jedna z najbardziej oczekiwanych beta-wersji w historii wieloosobowych gier online.

Obscure II już w europejskich sklepach
Obscure II już w europejskich sklepach

Misiek, 7 września 2007, 09:53

Firma Playlogic Entertainment ogłosiła, że dzisiaj do europejskich sklepów trafia kontynuacja survival-horroru z 2004 roku – Obscure: Learn about Fear. Druga część została przygotowana z myślą o PlayStation 2, Wii oraz PC-ach.

Codemasters Online wyda w Europie grę Fury
Codemasters Online wyda w Europie grę Fury

Misiek, 7 września 2007, 09:24

Firma Codemasters Online ogłosiła wczoraj podpisanie porozumienia z australijskim developerem Auran, na mocy którego znana na tamtejszym terytorium gra Fury zostanie przeniesiona także na europejski rynek.

Nowe informacje na temat dema gry Enemy Territory: Quake Wars
Nowe informacje na temat dema gry Enemy Territory: Quake Wars

Krystian Smoszna, 7 września 2007, 09:19

Na łamach oficjalnej strony gry Enemy Territory: Quake Wars pojawiły się nowe informacje dotyczące oficjalnej wersji demonstracyjnej programu, która w Internecie zostanie udostępniona już w najbliższy poniedziałek, 10-ego września.

Paradox Interactive zapowiada Lost Empire: Immortals
Paradox Interactive zapowiada Lost Empire: Immortals

Misiek, 7 września 2007, 08:58

Firma Paradox Interactive ogłosiła wczoraj, że ma w planach wydanie Lost Empire: Immortals – gry strategicznej, nad którą pracuje zespół Pollux Gamelabs. Twórcy zapowiadają, że będzie to tytuł w konwencji 4X (eXplore, eXpand, eXploit i eXterminate).

Dodatek Shivering Isles na konsolę Xbox 360 zostanie wydany w pudełku
Dodatek Shivering Isles na konsolę Xbox 360 zostanie wydany w pudełku

Krystian Smoszna, 7 września 2007, 08:31

Użytkownicy konsol Xbox 360 otrzymają możliwość kupna gry The Elder Scrolls IV: Shivering Isles w pudełku. Stanie się to możliwe za sprawą koncernu Microsoft Game Studios, który wprowadzając kilka bliżej nieokreślonych zmian, dał zielone światło na wydanie rozszerzenia w tradycyjnej formie.

Alone in the Dark na PlayStation 3 - nie ma mowy o opóźnieniu
Alone in the Dark na PlayStation 3 - nie ma mowy o opóźnieniu

Krystian Smoszna, 7 września 2007, 08:01

Mianem nieporozumienia określiła firma Atari informację o opóźnieniu premiery gry Alone in the Dark w wersji na konsolę PlayStation 3. Przedwczoraj wspominaliśmy, że użytkownicy urządzenia produkowanego przez koncern Sony Corporation będą musieli długo czekać na przygody Edwarda Carnby’ego. Dziś wiemy już, że nie jest to prawda.

Andrzej Bartkowiak reżyserem filmu Street Fighter
Andrzej Bartkowiak reżyserem filmu Street Fighter

Krystian Smoszna, 7 września 2007, 07:45

Nowy film z cyklu Street Fighter zostanie wyreżyserowany przez Andrzeja Bartkowiaka – poinformował przedwczoraj popularny serwis Variety. Ceniony w Hollywood operator, mający na swoim koncie m.in. takie filmy jak Romeo musi umrzeć czy Doom, został zatrudniony przez firmę Hyde Park Entertainment.