Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 września 2007

Piątki z Virtual Console - Ninja Gaiden

Jiker, 21 września 2007, 18:49

Zgodnie z obietnicami sprzed tygodnia, europejski oddział Nintendo udostępnił wszystkim tutejszym miłośnikom usługi Virtual Console kolejny zestaw gier do tej pory niedostępnych. Po Super Mario Bros.: Lost Levels i Mario Super Picross przyszła pora na Ninja Gaiden (choć wydano u nas nieznacznie zmienioną wersję obdarzoną tytułem Shadow Warrior) oraz Ninja JaJaMaru-Kun.

Square Enix o premierze czwartego dodatku do gry Final Fantasy XI

Jiker, 21 września 2007, 18:19

Japońska firma Square Enix ujawniła wreszcie kilka bardziej konkretnych informacji na temat czwartego już dodatku do sieciowego MMO pod tytułem Final Fantasy XI – Wings of the Goddess. Poznaliśmy w ten sposób dokładną datę jego światowej premiery.

Amerykańska premiera gry karcianej The Eye of Jugdment 23 października

Jiker, 21 września 2007, 17:47

Amerykański oddział firmy Sony Computer Entertainment ujawnił dokładne informacje poświęcone amerykańskiej premierze gry karcianej o tytule The Eye of Judgment – pierwszej tego typu pozycji przeznaczonej dla konsoli PlayStation 3.

Half-Life 2: Episode Two i Portal w wersjach na PC z systemem Osiągnięć

Jiker, 21 września 2007, 16:10

Wszystko wskazuje na to, że Team Fortress 2 nie będzie jedynym elementem zestawu Half-Life 2: Orange Box, posiadającym zestaw tzw. Osiągnięć (Achievementów), charakterystycznych dla gier wydawanych na konsolę Xbox 360. W jedną z funkcji systemu Games for Windows – Live zostaną bowiem wyposażone również Half-Life 2: Episode Two oraz Portal.

Zobacz, jak promuje się w Polsce Halo 3!
Zobacz, jak promuje się w Polsce Halo 3!

Vercetti, 21 września 2007, 15:25

Choć nasz kraj nie jest potentatem, jeśli chodzi o reklamę produktów z branży elektronicznej rozrywki, z premierą każdego kolejnego hitu widać w tej materii znaczne postępy. O tym, jak można promować w Polsce swój sztandarowy tytuł, daje dobitnie poznać rodzimy oddział Microsoftu, wydawcy Halo 3.

EA przymierza się do stworzenia FPS-a w uniwersum Command & Conquer?
EA przymierza się do stworzenia FPS-a w uniwersum Command & Conquer?

Vercetti, 21 września 2007, 14:44

Kiedy w 2002 r. Electronic Arts wypuściło na rynek grę Command & Conquer: Renegade, wielu spodziewało się, że firma pójdzie za ciosem i stworzy kolejne, pierwszoosobowe gry akcji, traktujące o konflikcie pomiędzy frakcjami NOD i GDI. Do realizacji tychże planów nigdy jednak nie doszło.

Haiti miejscem akcji Resident Evil 5?
Haiti miejscem akcji Resident Evil 5?

Metatron, 21 września 2007, 14:31

Od momentu, kiedy został zaprezentowany trailer gry Resident Evil 5 powszechnie uznano, że Capcom postanowił przenieść akcję serii w zupełnie inne rejony – do Afryki. Jak jednak informuje serwis Kotaku, pozory mogą mylić, a gra zostanie umiejscowiona zupełnie gdzie indziej.

Moc obliczeniowa projektu Folding@home wzrasta do jednego PFLOPS-a
Moc obliczeniowa projektu [email protected] wzrasta do jednego PFLOPS-a

Metatron, 21 września 2007, 14:21

Współpraca Sony i Uniwersytetu w Stanford w zakresie umożliwienia posiadaczom PS3 udziału w programie [email protected] okazała się świetnym pomysłem. Dzięki połączonemu działaniu konsol i komputerów wspólna moc obliczeniowa projektu urosła do zawrotnej liczby – jednego PFLOPS-a, czyli biliarda operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę.

Dobry start PSP Slim & Lite w Wielkiej Brytanii
Dobry start PSP Slim & Lite w Wielkiej Brytanii

Misiek, 21 września 2007, 14:16

W ostatnich tygodniach konsola PlayStation Portable nie radziła sobie najlepiej w Wielkiej Brytanii. Wyniki na poziomie 4000 sprzedanych sztuk na tydzień nie napawały optymizmem – zwłaszcza, że DS nie mógł narzekać na brak chętnych. Wygląda jednak na to, że najnowsza, odchudzona wersja PSP poprawi ten stan rzeczy.

Nowy napęd HD DVD do X360 w przyszłym roku

Metatron, 21 września 2007, 14:10

Mark Bennett z europejskiego oddziału Microsoftu, odpowiedzialny między innymi za rozwój formatu HD DVD, podczas mającej miejsce w Londynie uroczystości 25-lecia produkowania sprzętu przez giganta z Redmond zapowiedział, że od przyszłego roku na rynek trafi nowa, ulepszona wersja zewnętrznego napędu HD DVD do X360. Nie sprecyzował jednak dokładnie, na czym polegać będą usprawnienia.

Polska premiera World in Conflict
Polska premiera World in Conflict

Vercetti, 21 września 2007, 14:10

Jedna z najbardziej wyczekiwanych pozycji tego roku, gra strategiczna World in Conflict zadebiutowała dzisiaj na polskim rynku. Dystrybuowany przez warszawski CD Projekt RTS studia Massive Entertainment trafił na półki rodzimych sklepów w tym samym czasie, co w innych europejskich państwach. W pełni zlokalizowany produkt można nabyć już od 99,90 PLN.

Nowe wyścigi od czeskich weteranów
Nowe wyścigi od czeskich weteranów

Misiek, 21 września 2007, 13:57

Weterani z Czech ujawnili wczoraj swoje nowe studio developerskie - The Easy Company s.r.o. – z siedzibą w Pradze, które ma zajmować się projektami dedykowanymi pecetom oraz konsolom. Pierwszym tytułem nowego zespołu będzie Motorm4x, czyli off-roadowe wyścigi na PC.

Nowy Starter Pack PlayStation 3 w Wielkiej Brytanii
Nowy Starter Pack PlayStation 3 w Wielkiej Brytanii

Misiek, 21 września 2007, 13:21

Na Tokio Game Show prezes Sony Computer Entertainment – Kaz Hirai – potwierdził, że nie należy spodziewać się obniżki ceny PlayStation 3 w tym roku. Oficjele japońskiego giganta od dawna powtarzają jednak, iż w zamian otrzymywać będziemy dostosowane do preferencji konkretnych rynków Starter Packi. Brytyjczycy mają jednak od wczoraj do czynienia z wyjątkowo atrakcyjną ofertą.

Wersja demonstracyjna Pro Evolution Soccer 2008 debiutuje w ofercie Xbox Live Marketplace

Jiker, 21 września 2007, 12:38

W ramach usługi Xbox Live Marketplace zadebiutowało właśnie długo oczekiwane oficjalne demo Pro Evolution Soccer 2008. Wszyscy zainteresowani posiadacze konsoli Xbox 360 mogą się zatem przekonać, czy wprowadzone przez firmę Konami zmiany w systemie rozgrywki i oprawie graficznej rzeczywiście wpłynęły w sposób pozytywny na wizerunek jednej z najpopularniejszych serii piłkarskich.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (10 - 16 września)

Misiek, 21 września 2007, 12:37

Crisis Core: Final Fantasy VII okazał się prawdziwym mega-hitem kasowym dla Square Enix. W zaledwie jeden tydzieńł wspomniany tytuł na PSP znalazł 487 tysięcy nabywców w Kraju Kwitnącej Wiśni.

EA zapowiada Teen Style Stuff, nowy dodatek do gry The Sims 2
EA zapowiada Teen Style Stuff, nowy dodatek do gry The Sims 2

Metatron, 21 września 2007, 11:43

Electronic Arts przyzwyczaiło nas do tego, że co i rusz wypuszcza na rynek kolejny dodatek do gry The Sims 2. Gracze nie zdążyli jeszcze dobrze nacieszyć się Podróżami, a już przygotowane jest kolejne rozszerzenie. Nosić będzie tytuł Teen Style Stuff i zgodnie z nazwą pomoże nam wyposażyć nastoletniego sima w rzeczy potrzebne mu do podkreślenia własnej odrębności i przynależności do grupy.

Nowa aktualizacja dashboardu X360 już dostępna

Metatron, 21 września 2007, 11:33

Wczoraj Microsoft opublikował nową aktualizację dashboardu X360. Nie wprowadza ona jednak żadnych zmian w funkcjonalności systemu konsoli. Nie jest więc od dawna zapowiadaną jesienną aktualizacją. Na taką trzeba będzie jeszcze poczekać.

Gra LocoRoco Cocoreccho trafia do oferty PlayStation Store
Gra LocoRoco Cocoreccho trafia do oferty PlayStation Store

Metatron, 21 września 2007, 11:27

LocoRoco Cocoreccho, wydany na PS3 sequel cieszącej się sporym uznaniem gry na PSP zatytułowanej LocoRoco, trafił do oferty zarówno amerykańskiego, jak i europejskiego PlayStation Store. Można go pobrać za 6,99 dolarów albo 1,99 funta.

Demo gry Viva Pinata: Party Animals dostępne na Xbox LIVE
Demo gry Viva Pinata: Party Animals dostępne na Xbox LIVE

Metatron, 21 września 2007, 11:19

Microsoft w ramach akcji Bring It Home TGS 2007 za pośrednictwem serwisu Xbox LIVE udostępnił posiadaczom X360 demo gry Viva Pinata: Party Animals. Jest to zapowiedziana podczas tegorocznej edycji E3 produkcja wykorzystująca zapoczątkowaną przez Rare serię.

Nowy Bomberman zmierza na Wii, PSP i DS-a
Nowy Bomberman zmierza na Wii, PSP i DS-a

Misiek, 21 września 2007, 11:03

Bomberman Live na Xbox Live okazał się dużym sukcesem dla Hudson Soft. Nic więc dziwnego, że firma ma w planach stworzenie całkowicie nowej produkcji z tytułowym bohaterem w roli głównej.

BioShock debiutuje na polskim rynku!
BioShock debiutuje na polskim rynku!

Krystian Smoszna, 21 września 2007, 08:59

Dokładnie miesiąc po amerykańskiej premierze gry BioShock, produkt koncernu 2K Games zadebiutował na polskim rynku! Dystrybuowany przez firmę Cenega Poland program sprzedawany jest w dwóch wersjach: standardowej oraz kolekcjonerskiej.

Ujawnione przez EA Store wymagania sprzętowe gry Crysis nie są prawdziwe
Ujawnione przez EA Store wymagania sprzętowe gry Crysis nie są prawdziwe

Krystian Smoszna, 21 września 2007, 07:50

Sporo zamieszania wywołał wczoraj internetowy sklep EA Store, który dołączył do swojej oferty grę Crysis. Oprócz podstawowych informacji o produkcie, koncern Electronic Arts opublikował też minimalne wymagania sprzętowe programu i to właśnie na nich skupiła się uwaga posiadaczy „blaszaków”.

Nieoficjalna lista utworów z gry Guitar Hero III: Legends of Rock
Nieoficjalna lista utworów z gry Guitar Hero III: Legends of Rock

Krystian Smoszna, 21 września 2007, 07:22

W ostatnich tygodniach wielokrotnie przedstawialiśmy Wam w naszym serwisie informacyjnym tytuły utworów, jakie będzie można usłyszeć w trzeciej odsłonie cyklu Guitar Hero. Dziś jeszcze raz powracamy do tego tematu, a to za sprawą nieoficjalnej listy kawałków, która od wczoraj krąży w sieci.