Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2007, 11:03

autor: Misiek

Nowy Bomberman zmierza na Wii, PSP i DS-a

Bomberman Live na Xbox Live okazał się dużym sukcesem dla Hudson Soft. Nic więc dziwnego, że firma ma w planach stworzenie całkowicie nowej produkcji z tytułowym bohaterem w roli głównej.

Bomberman Live na Xbox Live okazał się dużym sukcesem dla Hudson Soft. Nic więc dziwnego, że firma ma w planach stworzenie całkowicie nowej produkcji z tytułowym bohaterem w roli głównej.

Nowy Bomberman zmierza na Wii, PSP i DS-a - ilustracja #1

Bomberman Land to nowy tytuł, który zmierza na Wii, PSP oraz DS-a, a ukazać ma się w styczniu 2008 roku. Oprócz trybu multiplayer, który zawsze jest esencją zabawy w tej serii, twórcy zapowiadają, że każda z wersji będzie posiadała sporą ilość mini-gier. Odsłony na Wii oraz PSP maja ich mieć 50, natomiast Bomberman Land Touch! 2 na DS-a – 40. Handheldy będą obsługiwać ponadto opcję „game sharing”, więc będzie można zagrać z drugą osobą nawet jeśli nie posiada ona swojej kopii gry (wyślemy jej wtedy stosowne demo). Hudson Soft wyjaśnia ponadto, iż wersje na PSP i Wii będą posiadały rozbudowany tryb Story, gdzie gracze będą mogli eksplorować świat i podejmować kolejne zadania oraz rozwiązywać zagadki w celu przywrócenia spokoju krainie Bombermana.

Nowy Bomberman zmierza na Wii, PSP i DS-a - ilustracja #2

„Gracze będą bardzo zadowoleni, gdy przekonają się ile różnego rodzaju opcji zawarliśmy w Bomberman Land” – powiedział John Greiner, prezes i dyrektor generalny w Hudson Soft. „Każda wersja jest inna (w zależności od specyfikacji konsoli), oferuje unikalne mini-gry, tryb Story oraz inne opcje zabawy. Sukces Bomberman Live na Xbox Live Arcade zmotywował nas, by tchnąć nowe życie w tę serię i wierzymy, że najnowsza część będzie najlepszą z dotychczasowych odsłon.”

Nowy Bomberman zmierza na Wii, PSP i DS-a - ilustracja #3