Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Bomberman Live (X360)

Bomberman Live X360

Bomberman Live to kolejna odsłona niemalże kultowej serii, traktującej o strategicznym rozmieszczaniu śmiercionośnych bomb. Niniejszy tytuł stanowi odświeżoną wersję pozycji, rozpoczynającej ów cykl i pochodzącej z roku 1983.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Bomberman Live (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

18lipca2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bomberman Live to kolejna odsłona niemalże kultowej serii, traktującej o strategicznym rozmieszczaniu śmiercionośnych bomb. Niniejszy tytuł stanowi odświeżoną wersję pozycji, rozpoczynającej ów cykl i pochodzącej z roku 1983. Został on udostępniony w ramach usługi Xbox Live Arcade, pozwalającej na pobieranie z Internetu rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za uiszczeniem odpowiedniej opłaty.

Rozpoczynając zabawę użytkownik wciela się w nieco futurystycznie wyglądającą postać, dysponującą nieograniczoną ilością ładunków wybuchowych. Zdecydować się można na jednego z dwudziestu sześciu bohaterów, wśród których znajduje się nie tylko tytułowy Bomberman, ale także sporo ciekawych kreacji na czele z rewolwerowcem, astronautą, Rzymianinem, Wikingiem czy piratem.

Zadanie w głównej mierze polega na przemierzaniu kolejnych plansz i rozkładaniu bomb. Wywoływane w ten sposób eksplozje zabijają lub ranią przeciwników sterowanej postaci, niszczą obiekty i stają się przyczyną wybuchu innych ładunków. Należy wykazać się przy tym sporą ostrożnością i rozwagą, gdyż może również dojść do sytuacji, w której bohater sam sobie wyrządza krzywdę lub wpada w pułapkę, zastawioną przez oponentów.

Poza zabawą w pojedynkę developerzy zaproponowali również rozbudowany tryb multiplayer. Nawet ośmiu graczy może stanąć ze sobą w szranki w ramach usługi Xbox Live. Co więcej, użytkownik ma sposobność sprawdzenia posiadanych umiejętności w comiesięcznych turniejach. Niezależnie od wybranego trybu wszystkie zdobyte rezultaty zamieszcza się w globalnym rankingu. W podniesieniu uzyskanego wyniku pomaga zaliczenie zaimplementowanych wyzwań.

Producenci postanowili wrócić do korzeni gier spod znaku Bomberman, czego doskonałe odzwierciedlenie stanowi oprawa wizualna niniejszej pozycji. Przestrzenne modele postaci poruszają się po klasycznych, dwuwymiarowych planszach. Poszczególne levele stylizowane są na pokój dziecięcy, spiżarnię, przestrzeń kosmiczną czy ruiny świątyń, schowanych w dzikim gąszczu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-8  

Gry podobne do Bomberman Live

Klasyfikacja PEGI Bomberman Live

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Bomberman Live

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
  • Xbox Live Vision Camera
Wieści ze świata (Lost Planet 2, Colin McRae: DiRT 2, Warhammer Online) 20/08/09

wiadomość20 sierpnia 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: obchody rocznicy Warhammer Online, premiera wersji demonstracyjnych Lost Planet 2 i DiRT 2, LittleBigPlanet na PSP bez trybu multiplayer, o zamówieniach przedpremierowych i procesorze PS3 Slim, LEGO Rock Band także na Nintendo DS i inne. Zapraszamy do lektury.

Wyłoniono najlepsze gry dostępne w usłudze Xbox Live Arcade

wiadomość23 lutego 2008

Pod koniec stycznia informowaliśmy o zorganizowanym przez Microsoft konkursie, w którym mogliśmy głosować na najlepsze gry dostępne w usłudze Xbox Live Arcade. Do wyboru mieliśmy 112 tytułów, które startowały w sześciu kategoriach. Ponadto w czterech dodatkowych kategoriach zwycięzców wytypował sam amerykański koncern. Ogłoszenie wyników nastąpiło na imprezie Game Developers Conference, a poniżej znajduje się pełna lista zwycięzców.

Już jutro premiera pierwszego dodatku do Bomberman Live

wiadomość28 sierpnia 2007

Firma Hudson ujawniła dokładne informacje na temat pierwszego dodatku do gry Bomberman Live, wydanej w ramach usługi Xbox Live Arcade już ponad miesiąc temu. Jedną z najpopularniejszych pozycji wśród miłośników XBLA będzie można rozbudować począwszy od jutra.

Bomberman i Yie Ar Kung Fu w najbliższą środę na Xbox LIVE Arcade
Bomberman i Yie Ar Kung Fu w najbliższą środę na Xbox LIVE Arcade

wiadomość14 lipca 2007

W najbliższą środę oferta serwisu Xbox LIVE Arcade powiększy się o dwa kolejne tytuły. Jednym będzie opracowana przez Konami odświeżona wersja sędziwej bijatyki z automatów, Yie Ar Kung Fu, drugim stworzony przez Hudson Entertainment Bomberman, który zachowując wierność serii pod względem rozgrywki, przygotowywany zostanie w nowej oprawie graficznej.

Bomberman na XBLA - oficjalne potwierdzenie

wiadomość17 maja 2007

Firma Hudson Entertainment postanowiła uciąć nagminnie pojawiające się plotki i spekulacje i oficjalnie ogłosić, że gra Bomberman pojawi się w Xbox Live Arcade w lecie tego roku.