Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Jetpac Refuelled (X360)

Jetpac Refuelled X360

Jetpac Refuelled to pozycja, będąca remakiem klasycznej strzelaniny, wydanej po raz pierwszy w 1983 roku przez firmę Ultimate Play the Game (czyli późniejsze Rare) z myślą o właścicielach ówczesnych komputerów domowych.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Jetpac Refuelled (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

28marca2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jetpac Refuelled to pozycja, będąca remakiem klasycznej strzelaniny, wydanej po raz pierwszy w 1983 r. z myślą o właścicielach ówczesnych komputerów ZX Spectrum. Developerzy udostępnili niniejszy tytuł posiadaczom konsoli Xbox 360 w ramach usługi Xbox Live Arcade, pozwalającej na pobieranie z Internetu rozmaitych elektroniczno-rozrywkowych produkcji za uiszczaniem odpowiedniej opłaty.

Omawiana pozycja została w stosunku do swojej poprzedniczki wzbogacona i odpowiednio zmodyfikowana. Niemniej jednak trzon rozgrywki pozostał niezmieniony. Zadanie użytkownika w dalszym ciągu polega na składaniu rozpadającego się statku kosmicznego, a następnie wyposażenie go w paliwo. Sprawną maszyną wyrusza się w podróż, mającą na celu podbicie jak najdalszych zakątków wszechświata. Rzecz jasna wyprawa nie jest łatwa, a na drodze gracza co rusz pojawiają się oponenci, pragnący przeszkodzić mu w wykonaniu misji.

Na użytkownika czeka sto wypełnionych akcją poziomów, toczących się w różnych trybach. Istnieje też sposobność do zamieszczenia uzyskanych rezultatów w globalnym rankingu, a w zdobyciu najlepszego wyniku tygodnia pomaga zaliczenie dwunastu wyzwań. Największe novum stanowi oprawa audiowizualna. Dwuwymiarową grafikę dostosowano do wymogów stawianych przez konsolę Xbox 360 oraz przedstawiono w nieco surrealistycznym stylu. Całej rozgrywce towarzyszą barwne efekty specjalne i liczne wybuchy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Jetpac Refuelled

Klasyfikacja PEGI Jetpac Refuelled

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Jetpac Refuelled

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Autorzy Banjo, Kameo i Viva Pinata sprzedali ponad sto milionów sztuk gier
Autorzy Banjo, Kameo i Viva Pinata sprzedali ponad sto milionów sztuk gier

wiadomość1 lipca 2008

Brytyjska firma Rare, autorzy takich gier jak Banjo-Kazooie, GoldenEye 007, Conker’s Bad Fur Day, Kameo: Elements of Power czy Viva Pinata, ogłosiła na swoich stronach internetowych, że od początku swego istnienia, tj. od 1985 roku sprzedało się sto milionów pudełek z charakterystycznym R w logo.

Jetpac Refuelled już w ofercie Xbox Live Arcade

wiadomość29 marca 2007

W całym zamieszaniu związanym z konserwacją usługi Xbox Live, wyłączonej przez to na kilkanaście godzin, oraz udaną europejską premierą PlayStation 3 niemal zapomnieliśmy o kolejnej aktualizacji serwisu Xbox Live Arcade. Zgodnie z zapowiedziami w jej ramach udostępniona została unowocześniona wersja kultowej gry Jetpac – Jetpac Refuelled.

Jetpac Refuelled już za cztery dni
Jetpac Refuelled już za cztery dni

wiadomość24 marca 2007

Pierwsze sygnały na temat możliwości dołączenia klasycznej gry pt. Jetpac do katalogu Xbox Live Arcade dotarły do nas w czerwcu ubiegłego roku. Szesnaście dni temu okazało się, że istotnie ku konsoli Xbox 360 zmierza pozycja o nazwie Jetpac Refuelled. Natomiast dziś wiemy już dokładnie, kiedy nastąpi jej komercyjny debiut.

Jetpac Refuelled kolejną grą studia Rare
Jetpac Refuelled kolejną grą studia Rare

wiadomość8 marca 2007

Studio Rare ujawniło tytuł swojej kolejnej gry przeznaczonej do publikacji w ramach usługi Xbox Live Arcade. Jest nią Jetpac Reffueled, będąca nową wersją ponad dwudziestoletniego klasyka znanego poniektórym właścicielom komputera ZX Spectrum, wyprodukowanego jeszcze w czasach, kiedy Rare znane było pod nazwą Ultimate Play The Game.