Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PC
Okładka RoboBlitz (X360)

RoboBlitz

RoboBlitz firmy Naked Sky Entertainment to gra akcji, z gatunku tych, które oprócz strzelania, wymagają także myślenia. Autorom udało się połączyć możliwości silnika Unreal Engine 3 oraz AGEIA PhysX.

Akcji | TPP | elementy logiczne | indie

Okładka RoboBlitz (X360)

data premiery gry:

6lis2006

PC

6gru2006

X360

RoboBlitz firmy Naked Sky Entertainment to gra akcji, z gatunku tych, które oprócz strzelania, wymagają także myślenia. Autorom udało się połączyć możliwości silnika Unreal Engine 3 oraz AGEIA PhysX, co zaowocowało stworzeniem świata, opartego na najnowszych osiągnięciach elektroniczno-rozrywkowej techniki oraz teorii budowy i kontroli robotów. Działania naszej postaci obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

Głównym bohaterem gry jest wielofunkcyjny robot o imieniu Blitz. Jego zadaniem jest uratowanie fabryki przed inwazją kosmicznych piratów, spragnionych surowców - mechanicznych mózgów. W tym celu musi uruchomić Space Canon. Na przeszkodzie stają nam wspomniani korsarze, dlatego też jesteśmy wyekwipowani w różnego rodzaju broń, służącą pozbywaniu się przeciwników.

Jednak nie samym strzelaniem Blitz radzi sobie z rywalami, gdyż jest on, przede wszystkim, inżynierem i mechanikiem. Właśnie dlatego stara się wykorzystywać prawa fizyki i właściwości rozmaitych, spotykanych po drodze, urządzeń. Niejednokrotnie stajemy przed koniecznością rozwiązywania rozmaitych zagadek i łamigłówek, dlatego też wielbiciele, tylko i wyłącznie, strzelania muszą się uzbroić w cierpliwość. Cała przygoda jest podzielona na dziewiętnaście etapów, umieszczonych w siedmiu rodzajach otoczenia i wymagających zarówno celnego oka jak i giętkiego umysłu oraz pomysłowości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI RoboBlitz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe RoboBlitz

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Ruszyła druga edycja akcji The Indie Gala - zapłać dowolną kwotę za pakiet gier niezależnych

wiadomość6 lutego 2012

Ruszyła druga edycja akcji The Indie Gala, pozwalająca za dowolną kwotę zaopatrzyć się w pakiet gier niezależnych na PC oraz kilka albumów muzycznych. Jest to doskonała okazja na uzupełnienie swojej kolekcji, a także wsparcie organizacji charytatywnych.

Nadchodzi darmowy dodatek do RoboBlitz
Nadchodzi darmowy dodatek do RoboBlitz

wiadomość13 grudnia 2006

Niepozorna gra akcji pt. RoboBlitz, dystrybuowana elektronicznie posiadaczom PeCetów i konsol Xbox 360, jest produktem o tyle interesującym, że oferuje oprawę graficzną nowej generacji, renderowaną przez silnik Unreal Engine 3.0. Pracownicy firmy Naked Sky Entertainment zapowiedzieli właśnie, iż szykują specjalne rozszerzenie swojego dzieła, traktującego o przygodach robota.

RoboBlitz dla konsoli Xbox 360 tylko w Xbox Live Arcade
RoboBlitz dla konsoli Xbox 360 tylko w Xbox Live Arcade

wiadomość5 grudnia 2006

Użytkownicy Xboksów 360 w końcu doczekają się na premierę gry RoboBlitz. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku PeCetowej edycji programu, także i wersja na konsolę dystrybuowana będzie wyłącznie przez Internet, a dokładnie dzięki usłudze Xbox Live Arcade.

RoboBlitz debiutuje na rynku
RoboBlitz debiutuje na rynku

wiadomość7 listopada 2006

Niezależne, amerykańskie studio Naked Sky Entertainment wystosowało wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym poinformowało o premierze gry RoboBlitz. Produkt ten jest pierwszym programem komputerowym opublikowanym na rynku, korzystającym z trzeciej generacji silnika Unreal Engine.

RoboBlitz ukaże się na rynku za pośrednictwem usługi Steam
RoboBlitz ukaże się na rynku za pośrednictwem usługi Steam

wiadomość12 października 2006

Już wkrótce lista gier oferowanych w systemie elektronicznej dystrybucji Steam zostanie powiększona o kolejny tytuł. Firma Valve Corporation zawarła porozumienie z niezależnym studiem Naked Sky Entertainment, rozpoczynając tym samym przygotowania do publikacji gry RoboBlitz.

PC
X360