Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Monster Madness: Battle For Suburbia (PC)
OkładkaMonster Madness: Battle For Suburbia (PC)

Monster Madness: Battle For Suburbia

Monster Madness: Grave Danger

Monster Madnes to gra z gatunku shooterów, aczkolwiek dość nietypowa. Jest to bowiem jeden z nielicznych (ostatnio) reprezentantów tego rodzaju, w którym akcję widzimy z góry.

Akcji | FPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster Madness: Battle For Suburbia Premiera

29maj2007

PC X360

7sie2008

PS3

Gry podobne do Monster Madness: Battle For Suburbia

Doom 3

F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon

Gears of War

Monster Madness to gra z gatunku shooterów, aczkolwiek dość nietypowa. Jest to bowiem jeden z nielicznych (ostatnio) reprezentantów tego rodzaju, w którym akcję widzimy z góry. Twórcy postanowili pójść właśnie w tym kierunku ponieważ, jak twierdzą, jest to gatunek nieczęsto eksploatowany i pozostawia dzięki temu szerokie pole do popisu i różnego rodzaju innowacji, a gracze otrzymują nowy rodzaj rozrywki. Fabuła gry nie jest zbyt skomplikowana: Zack, Carrie, Andy i Jennifer postanowili zrobić imprezkę. Nadarzyła się ku temu znakomita okazja, ponieważ rodzice Zacka wyjechali z miasta. Niestety, na imprezie pojawili się nieproszeni goście - tytułowe potwory. I właśnie rozprawienie się z nimi jest celem rozgrywki w Monster Madness.

Akcja toczy się w 5 unikalnych środowiskach, m.in. Suburban Nightmare, High School Hell czy The Shopping Maul, z których każde zawiera 6 poziomów. Według autorów gry, przejście każdego poziomu powinno zająć około 20 minut, więc jak łatwo obliczyć rozgrywka "trzyma" nas przy monitorze w okolicach 10 godzin. Wydaje się, iż jest to niewiele, ale Monster Madnes oferuje tzw. replay value, czyli po ukończeniu gry możemy spróbować rozegrać wszystko w inny sposób. Arsenał broni służących do odsyłania potworów w zaświaty jest bardzo imponujący, co wraz z możliwością tworzenia własnych narzędzi zbrodni ze znalezionych części (system Weapon Building & Upgrading) zadowoli każdego fana strzelanek. Możemy również korzystać z pojazdów i wyposażać je w np. karabiny.

Gra oferuje wysokiej jakości grafikę zapewnianą przez autorski silnik Reality (obecnie własność EpiC Games) oraz fizykę rozgrywki, za przetwarzanie której odpowiedzialny jest chip PhysX dostarczany przez firmę Ageia. Otaczający nas świat jest w dużym stopniu interaktywny - większość elementów widocznych na ekranie, począwszy od samochodów a na kubłach na śmieci skończywszy, może być manipulowana przez gracza (przesuwanie, przewracanie, strzelanie do nich, rzucanie w nieprzyjaciół). Możemy także niszczyć niektóre przedmioty - wewnątrz nich znajdują się czasami bardzo przydatne rzeczy.

Oprócz zabawy dla jednego gracza Monster Madness oferuje rozgrywki wieloosobowe w trybie co-op, w których może wziąć udział do 4 graczy (mogą się połączyć zarówno poprzez sieć jak i lokalnie). Każdy z graczy wciela się w jedną z postaci o unikalnych broniach i przedmiotach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 126 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Monster Madness: Battle For Suburbia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Monster Madness: Grave Danger Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360
PS3