Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Demonik (PC)

Demonik

Demonik jest trójwymiarową grą akcji, zrealizowaną w konwencji wirtualnego horroru. Ekipę developerską ze studia Terminal Reality wspomógł słynny Clive Barker – wyreżyserował on m.in.

Akcji | TPP

Okładka Demonik (PC)

data premiery gry:

anulowana

X360 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Demonik jest trójwymiarową grą akcji, zrealizowaną w konwencji wirtualnego horroru. Ekipę developerską ze studia Terminal Reality wspomógł słynny Clive Barker – wyreżyserował on m.in. film Hellraiser (Hellraiser: Wysłannik piekieł) oraz napisał opowiadanie, które posłużyło za podstawę fabularną kinowego cyklu Candyman. Dodatkowo twórca ów firmował swoim nazwiskiem elektroniczno-rozrywkowy produkt z gatunku FPS, zatytułowany Undying i wydany w 2001 roku.

Rozpoczynając zabawę z Demonik wcielamy się w demona imieniem Volrath, przywołanego na Ziemię przez nieświadomych konsekwencji ludzi. Naszym naczelnym zadaniem jest zemszczenie się na wspomnianych osobach poprzez ich fizyczną likwidację. Developerzy wyposażyli głównego bohatera w ponad dwadzieścia straszliwych mocy, więc nawet najpotężniejsi przeciwnicy w końcu ulegają pod naporem sił ciemności. Możemy przykładowo spuścić na oponentów piekielny ogień lub ciskać wrogami o ściany przy użyciu telekinezy, natomiast potraktowanie rywali klątwą powoduje, że rozprzestrzenia się w ich szeregach śmiercionośny trąd (odpadające fragmenty ciał przenoszą chorobę na innych). Istnieje jeszcze opcja kierowania rozmaitymi diabelskimi pomiotami, rzucającymi się w pościg za „zwierzyną” niczym psy gończe.

Jednakże najciekawszą umiejętność Volratha stanowi przejmowanie kontroli nad ludźmi, co przydaje się nie tylko w walce, lecz również w momencie napotykania problemów logicznych. Podstawowy tryb rozgrywki to rzecz jasna single-player, oferujący dziesięć rozbudowanych etapów fabularnych. Programiści z Terminal Reality przygotowali dodatkowo multiplayer, czyli wieloosobową konfrontację na śmierć i życie za pośrednictwem połączenia internetowego. Warto zauważyć, iż wszystkie modele wirtualnych postaci powstały dzięki pracy Davida Fincha – kanadyjskiego rysownika, zaangażowanego np. w tworzenie komiksów z serii Ultimate X-Men.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Demonik

18+

Wymagania sprzętowe Demonik

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Majesco zawiesza prace nad Demonik oraz Taxi Driver

wiadomość19 stycznia 2006

Ubiegłoroczne zapowiedzi firmy Majesco z targów E3, są już przeszłością. Wbrew oczekiwaniom fanów, postanowiono całkowicie zrezygnować z produkcji gier Demonik oraz Taxi Driver. Główną przyczyną takiego obrotu sprawy są mizerne wyniki finansowe firmy, która od dłuższego czasu przechodzi wyraźny kryzys.

Codemasters rozważa grę opartą o horror Clive'a Barkera
Codemasters rozważa grę opartą o horror Clive'a Barkera

wiadomość2 września 2005

W maju bieżącego roku dowiedzieliśmy, że powstanie kolejna po Undying gra, której nazwiska użyczy uznany pisarz, scenarzysta, a także reżyser filmów horror/gore – Clive Barker. Program zatytułowany Demonik ukaże się w styczniu nakładem firmy Majesco. Wczoraj okazało się, że do własnego produktu firmowanego nazwiskiem kończącego słynnego Brytyjczyka przymierzają się również panowie z Codemasters.

Garść szczegółów na temat Demonik

wiadomość19 maja 2005

Niedawno informowaliśmy Was o powstawaniu nowej gry pt. Demonik. Wówczas nie znaliśmy jeszcze szczegółów dotyczących tej produkcji. Wczoraj firma Majesco ujawniła kilka informacji odnośnie w/w tytułu. Ukaże się on w wersji na konsole nowej generacji oraz na PC, a jego premiera planowana jest na 2006 r.

Clive Barker ponownie użyczy nazwiska grze video

wiadomość10 maja 2005

Wielbiciele filmów z serii Hellraiser czy Candyman mogą już zacierać ręce. Clive Barker – uznany pisarz, scenarzysta, a także reżyser horrorów, postanowił wziąć się za kolejną po Undying grę video – poinformował wczoraj koncern Majesco. Program będzie nazywać się Demonik i zostanie przygotowany z myślą o konsolach nowej generacji.

X360
PC