Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Demonik (PC)
OkładkaDemonik (PC)

Demonik

Demonik jest trójwymiarową grą akcji, zrealizowaną w konwencji wirtualnego horroru. Ekipę developerską ze studia Terminal Reality wspomógł słynny Clive Barker – wyreżyserował on m.in.

Akcji | TPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Demonik Premiera

anulowana

PC X360

Demonik jest trójwymiarową grą akcji, zrealizowaną w konwencji wirtualnego horroru. Ekipę developerską ze studia Terminal Reality wspomógł słynny Clive Barker – wyreżyserował on m.in. film Hellraiser (Hellraiser: Wysłannik piekieł) oraz napisał opowiadanie, które posłużyło za podstawę fabularną kinowego cyklu Candyman. Dodatkowo twórca ów firmował swoim nazwiskiem elektroniczno-rozrywkowy produkt z gatunku FPS, zatytułowany Undying i wydany w 2001 roku.

Rozpoczynając zabawę z Demonik wcielamy się w demona imieniem Volrath, przywołanego na Ziemię przez nieświadomych konsekwencji ludzi. Naszym naczelnym zadaniem jest zemszczenie się na wspomnianych osobach poprzez ich fizyczną likwidację. Developerzy wyposażyli głównego bohatera w ponad dwadzieścia straszliwych mocy, więc nawet najpotężniejsi przeciwnicy w końcu ulegają pod naporem sił ciemności. Możemy przykładowo spuścić na oponentów piekielny ogień lub ciskać wrogami o ściany przy użyciu telekinezy, natomiast potraktowanie rywali klątwą powoduje, że rozprzestrzenia się w ich szeregach śmiercionośny trąd (odpadające fragmenty ciał przenoszą chorobę na innych). Istnieje jeszcze opcja kierowania rozmaitymi diabelskimi pomiotami, rzucającymi się w pościg za „zwierzyną” niczym psy gończe.

Jednakże najciekawszą umiejętność Volratha stanowi przejmowanie kontroli nad ludźmi, co przydaje się nie tylko w walce, lecz również w momencie napotykania problemów logicznych. Podstawowy tryb rozgrywki to rzecz jasna single-player, oferujący dziesięć rozbudowanych etapów fabularnych. Programiści z Terminal Reality przygotowali dodatkowo multiplayer, czyli wieloosobową konfrontację na śmierć i życie za pośrednictwem połączenia internetowego. Warto zauważyć, iż wszystkie modele wirtualnych postaci powstały dzięki pracy Davida Fincha – kanadyjskiego rysownika, zaangażowanego np. w tworzenie komiksów z serii Ultimate X-Men.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Demonik: 18+

Demonik Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PC