Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS3X360
Okładka Condemned: Criminal Origins (PC)

Condemned: Criminal Origins

Mroczny, pierwszoosobowy thriller psychologiczny, w którym gracz ma okazję doświadczenia anormalnego poziomu napięcia psychicznego tropiąc seryjnych morderców.

Przygodowe | survival horror | thriller | przygodowe gry akcji

Okładka Condemned: Criminal Origins (PC)

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

PS3

22lis2005

X360

11kwi2006

PC

Condemned: Criminal Origins to mroczny, pierwszoosobowy thriller psychologiczny, w którym gracz ma okazję doświadczenia anormalnego poziomu napięcia psychicznego tropiąc seryjnych morderców i korzystając w swoim śledztwie z własnych instynktów, procedur sądowych, wyrafinowanych narzędzi śledczych, oraz w częstych przypadkach, z umiejętności walki wręcz. Wcielamy się w postać Ethana Thomasa, agenta FBI, który w poszukiwaniu seryjnych morderców przemierza środowiska miejskie pełne zabójczych socjopatów czających się na obrzeżach ludzkości.

Naszym zadaniem jest badanie miejsc przestępstw, zbieranie dowodów oraz znajdowanie poszlak wiodących do sprawców zbrodni i w końcu postawienie ich przed wymiarem sprawiedliwości. Za każdym rogiem może czaić się morderca, użycie więc jakiejkolwiek broni, która sprawi, iż przeżyjemy, jest naszym priorytetem. Gdy zabraknie kul w służbowym pistolecie, równie dobrze w charakterze broni spisuje się łopata, topór strażacki czy kawałek deski wyrwanej z ławki - wszystko, co uda nam się znaleźć w pobliżu. Nasza postać wyposażona została również w szereg innych pomocnych narzędzi, m.in. w kamerę cyfrową czy palmtop, dzięki któremu możemy kontaktować się z kwaterą główną.

Condemned: Criminal Origins oferuje fotorealistyczną grafikę (w tym bardzo dobrze wykonany motion capture), zaawansowaną fizykę rozgrywki (stworzoną przy wykorzystaniu Havok 3) oraz bardzo wyrafinowane algorytmy sztucznej inteligencji. Psychodeliczną atmosferę rozgrywki potęgują efekty dźwiękowe, generowane przez otoczenie oraz wydawane przez czających się w mroku psychopatów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 1280 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4 / 10 na podstawie 160 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Condemned: Criminal Origins

Klasyfikacja PEGI Condemned: Criminal Origins

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Condemned: Criminal Origins - recenzja gry
Condemned: Criminal Origins - recenzja gry

Recenzja 26 maja 2006, 10:11

Minimum sprzętowe, jakim powinieneś dysponować, by zagrać w CCO to: P4 2.0 GHz, RAM 512 MB, oraz karta graficzna posiadającą 128 MB pamięci. Są to wymagania nieco większe, od tych,, jakie należało spełnić, by móc uruchomić F.E.A.R., tak więc postanowiłem sprawdzić jak to się ma w praktyce i przetestowałem obydwa programy na sprzęcie: Athlon 64 3.2 GHz, 1024 MB RAM, karta graficzna GeForce 6600 GT z 128 MB. Test przeprowadzony zostały na ustawieniach medium, a wyniki przedstawiają się następująco: w F.E.A.R. liczba klatek na sekundę oscylowała w okolicach 60, natomiast w recenzowanym tytule już w granicach 45. Spadek jest dość znaczący, jednak sposób prowadzenia rozgrywki – wolny, bez większej akcji – sprawia, że nie odczuwamy tego. Ponadto obydwa tytuły mają skłonność do ‘haczenia’ podczas wchodzenia do większych pomieszczeń.

PC
PS3
X360