Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Hannibal (PC)

Hannibal PC

Hannibal to przygodowa gra akcji, której fabuła oparta została na motywach powieści Thomasa Harrisa oraz filmu wyreżyserowanego przez Ridley'a Scotta. Gracz kieruje poczynaniami agentki FBI Clarice Starling i rusza tropem psychopatycznego doktora Hannibala Lectera.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Hannibal (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29marca2004

Hannibal to przygodowa gra akcji z bardzo dużą dozą „dreszczyku” odziedziczonego po wyśmienitym thrillerze, na którym bazuje - Milczenie owiec. W grze ponownie możemy spotkać śmiertelnie niebezpiecznego i zarazem niezwykle inteligentnego zabójcę, doktora Lectera. Gracz wciela się w postać agentki Clarice Starling, jedynej osoby która może ująć Hannibala, tym bardziej, że wszystko wskazuje na to, że dąży on do spotkania z naszą bohaterką. Droga prowadząca do schwytania najgroźniejszego seryjnego zabójcy na Ziemi jest bardzo niebezpieczna, a największym zagrożeniem nie są nawet żywi uzbrojeni przestępcy, lecz sam zagmatwany umysł mordercy i misternie uknuta przez niego intryga (zasadzka). Pościg poprowadzi nas ze Stanów Zjednoczonych aż do Włoch. Akcja gry stanowi połączenie dochodzenia i walki, dlatego też podczas całej rozgrywki musimy należycie wykorzystywać swoje umiejętności śledcze (składać pozornie niepowiązane ze sobą fakty i odczytywać zostawiane przez Hannibala wskazówki) oraz bezbłędnie korzystać z broni.

Przy czym nie mamy tu do czynienia z nierealistyczną strzelaniną rodem z podrzędnych gier akcji. Tu każda broń została szczegółowo odtworzona pod względem celności i zadawanych obrażeń, a zarówno nasza bohaterka jaki i jej przeciwnicy mają swoje cechy osobowe, tj. celność, biegłość w posługiwaniu się bronią, szybkość poruszania, itp. Ruchami każdego z nich kieruje także zaawansowane A.I. symulujące takie cechy jak np.: agresywność, wytrzymałość psychiczną, skłonność do poddania się, przebiegłość, charyzmę i wpływ na innych. Dzięki temu pojedynek z przestępcą i wymiana strzałów jest realistyczna, można powiedzieć ma charakter „taktyczny”. Podobnież A.I. daje o sobie znać podczas wymiany zdań pomiędzy postaciami – inaczej rozmawia świadek zbrodni z agentem F.B.I., inaczej ze zwykłym policjantem, a inaczej z cywilem. Autorzy gry wykorzystali bardzo dobrej jakości trójwymiarowy silnik graficzny firmy LithTech „Jupiter”, wykorzystany m.in. w No One Lives Forever 2.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,2 / 10 na podstawie 110 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hannibal

18+

Wymagania sprzętowe Hannibal

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 80MHz, 256MB RAM, 16MB akcelerator 3D

Hannibal - przed premierą
Hannibal - przed premierą

Przed premierą 18 maja 2004, 11:43

Tak to wygląda w skrócie jeśli chodzi o stronę fabularną - teraz czas na konkretne zakąski.