Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Kingpin: Life of Crime (PC)

Kingpin: Life of Crime PC

Przeznaczona wyłącznie dla dorosłych brutalna gra FPS. Wcielamy się w zdradzonego bandziora, który postanawia się zemścić na swoich dawnych kompanach. Akcja została osadzona w fikcyjnym mieście Wind City, które łączy klimat czasów prohibicji z elementami futurystycznymi.

Akcji | FPP | gangsterskie | FPS | multiplayer | strzelanki

PC Windows
Okładka Kingpin: Life of Crime (PC)

data premiery gry w wersji PC:

29czerwca1999

29czerwca1999

pudełko PL

"Porzucony w ciemnym i brudnym zaułku, obolały od wielu ciosów byłych "towarzyszy, którzy wciągnęli go w pułapkę, z wieloma jeszcze krwawiącymi ranami postanawia się zemścić..." – w tym jednym zdaniu można ująć całą fabułę, jaką zaproponowali nam programiści z mało znanej firmy Xatrix. Dzięki zastosowaniu "podrasowanego" engine Quake 2 stworzyli BARDZO ponury świat, w którym główny bohater ma do pokonania 24 poziomy podzielone na 7 epizodów. Tradycyjnie na końcu każdego z nich czeka na nas "twardszy gość". Akcja została osadzona w fikcyjnym mieście Wind City, które stanowi połączenie brudnych zaułków amerykańskich miast lat 30-tych z futurystycznymi elementami np. implanty i rodzaje uzbrojenia.

Kingpin ma kilka cech charakterystycznych. To co go może wyróżniać z grona innych gier to m.in. wspomniana "nastrojowa" grafika, rozmowy z innymi postaciami i włączanie niektórych do własnej grupy, prowadzenie walki z wnętrza pojazdów, możliwość gry w sieci LAN i Internecie (do 62 graczy). Zasadniczym jej minusem jest ... zło i nienawiść, które emanują na każdym kroku. Osoby znające język angielski zostaną przygniecione nadmiarem wulgaryzmów, które może na początku są ciekawostką, jednak po dłuższym graniu stają się uciążliwe.

Należy podkreślić, że ta gra jest przeznaczona TYLKO I WYŁĄCZNIE dla osób dorosłych. Szkoda tylko, że większość ze sklepów wykorzystuje ten fakt tylko w celu... zwiększenia sprzedaży tej gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-62  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 575 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159 PLN

Gry podobne do Kingpin: Life of Crime

Wymagania wiekowe Kingpin: Life of Crime

16+

Wymagania sprzętowe Kingpin: Life of Crime

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D, CD-ROMx4

Zapowiedziano remaster Kingpin: Life of Crime
Zapowiedziano remaster Kingpin: Life of Crime

wiadomość18 stycznia 2020

Firma 3D Realms zapowiedziała wydanie odświeżonej wersji klasycznej brutalnej gry FPS z 1999 roku - Kingpin: Life of Crime. Produkcja ma trafić w tym roku na komputery osobiste oraz konsole.

Nieoficjalna kontynuacja Kingpin: Life of Crime już dostępna
Nieoficjalna kontynuacja Kingpin: Life of Crime już dostępna

wiadomość27 lipca 2004

Co prawda, w kwietniu bieżącego roku koncern Interplay zapowiedział sequel gry Kingpin: Life of Crime, ale biorąc pod uwagę aktualną kondycję firmy, raczej nie można liczyć na jego rychłą publikację. W sukurs fanom, którzy chcieliby zobaczyć jak zakończyły się losy Thuga i uciekającej śmigłowcem Blunt, przyszedł inny fan, dokładniej niejaki Method, który po kilkunastu miesiącach wytężonych prac, zaprezentował nieoficjalne rozszerzenie do Kingpin, o nazwie Final Crime.

Interplay anonsuje sequel Kingpin i kilka innych gier, opartych o dawno wymarłe marki.

wiadomość15 kwietnia 2004

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Interplay, na której podsumowano ostatnie wyniki finansowe koncernu, jego włodarze ujawnili kilka interesujących wiadomości odnośnie nowych produktów, jakie firma w najbliższym czasie zamierza opublikować na rynku. Na pierwszy ogień pójdzie nowy Kingpin – sequel kontrowersyjnego i niegdyś popularnego FPS-a.

Poradnik do Kingpin: Life of Crime

wiadomość3 sierpnia 2001

Porzucony w ciemnym i brudnym zaułku, obolały od wielu ciosów byłych towarzyszy, którzy wciągnęli go w pułapkę, z wieloma jeszcze krwawiącymi ranami postanawia się zemścić...