Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2004, 08:53

Interplay anonsuje sequel Kingpin i kilka innych gier, opartych o dawno wymarłe marki.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Interplay, na której podsumowano ostatnie wyniki finansowe koncernu, jego włodarze ujawnili kilka interesujących wiadomości odnośnie nowych produktów, jakie firma w najbliższym czasie zamierza opublikować na rynku. Na pierwszy ogień pójdzie nowy Kingpin – sequel kontrowersyjnego i niegdyś popularnego FPS-a.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Interplay, na której podsumowano ostatnie wyniki finansowe koncernu, jego włodarze ujawnili kilka interesujących wiadomości odnośnie nowych produktów, jakie firma w najbliższym czasie zamierza opublikować na rynku. Na pierwszy ogień pójdzie nowy Kingpin – sequel kontrowersyjnego i niegdyś popularnego FPS-a, który został stworzony w 1999 roku przez studio Xatrix Entertainment (obecnie Gray Matter). O samej grze wiadomo na razie tylko tyle, że ukaże się na PC i konsolę Xbox. Kto ją zrobi i kiedy miałoby to nastąpić, pozostaje jak na razie tajemnicą.

Na tym jednak nie koniec rewelacji. Interplay zamierza zrobić inne gry, sprawdzone na starych, dobrych pomysłach. Należeć będą do nich kontynuacje Descent, Earthworm Jim czy Dark Alliance (w tym przypadku bez możliwości wykorzystania świata AD&D, gdyż licencja na Baldur’s Gate jest w posiadaniu Atari). W najbliższym czasie, Interplay ma także zająć oficjalne stanowisko w sprawie Fallout 3 i podać do publicznej wiadomości, co stanie się z tym projektem. Jak na razie, mówi się głośno tylko o zrobieniu kontynuacji Brotherhood of Steel, która zadebiutowała całkiem niedawno na konsolach.