Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 kwietnia 2004

Caribbean Crisis = Cuban Missile Crisis

ComCo, 9 kwietnia 2004, 16:31

Przed kilkoma miesiącami opublikowaliśmy pierwsze informacje dotyczące nadchodzącej strategii czasu rzeczywistego o nazwie Caribbean Crisis. Prace nad pełną wersją gry wciąż trwają, jednak duet wydawniczy G5 Software - 1C Company postanowił zmienić tytuł rzeczonej produkcji na Cuban Missile Crisis, gdyż ten ostatni lepiej oddaje wydarzenia, których dotyczy fabuła opisywanego RTS-a.

PeCetowy emulator konsoli Xbox świetnie poradził sobie z komercyjną grą typu FPS!
PeCetowy emulator konsoli Xbox świetnie poradził sobie z komercyjną grą typu FPS!

eLKaeR, 9 kwietnia 2004, 15:44

Trzy miesiące temu przedstawiliśmy Szanownym Czytelnikom postępy w projekcie Cxbx, zmierzającym do stworzenia wysokiej jakości emulatora platformy Microsoft Xbox dla komputerów osobistych klasy PC. Wówczas wspomniano jedynie o nieinteraktywnej demonstracji Rayman Arena, natomiast teraz uruchomiono i testowano komercyjną grę w pełnym zakresie.

Problemy z zabezpieczeniami Painkiller

Elrond, 9 kwietnia 2004, 15:05

No i drodzy państwo wyjaśniło się, dlaczego firma People Can Fly tak spieszy się z tworzeniem patcha do Painkillera. Otóż wspomniana gra została tak dobrze zabezpieczona przed kopiowaniem, że ... wiele napędów nie radzi sobie z odczytaniem płyt, na których ów tytuł zostanie wydany. Na szczęście właśnie łatka oznaczona numerem 1.1 ma ten problem usunąć.

Mocny globalny wydawca Knights of Honor

eLKaeR, 9 kwietnia 2004, 12:55

Bułgarska firma developerska o nazwie Black Sea Studios już niebawem zakończy opracowywanie nowej gry strategiczno-ekonomicznej, nawiązującej do europejskiego średniowiecza i zatytułowanej Knights of Honor. Niniejszy produkt zamierza wydać w krajach niemieckojęzycznych korporacja Sunflowers Interactive wraz z początkiem tegorocznych letnich wakacji. Natomiast dystrybucją w pozostałych państwach Starego Kontynentu i innych zakątkach kuli ziemskiej zajmie się znacznie potężniejsza instytucja.

Średniowieczni władcy - nowe informacje

Elrond, 9 kwietnia 2004, 11:38

Średniowiecze jest bardzo wdzięcznym tematem dla developerów gier komputerowych, szczególnie dla tych, którzy tworzą produkcje z rodzaju strategii. W zasadzie nie trzeba wymyślać nic od początku - ogromne twierdze, zamki, zastępy ciężkozbrojnych wojsk, machiny oblężnicze, spektakularne bitwy - Średniowiecze wszystko to posiada. Wystarczy więc sklecić w miarę rozsądną fabułę, dodać możliwość zarządzania ekonomią, gospodarką, budownictwem oraz wojskiem i Medieval Lords: Build, Defend, Expand rodem z Monte Cristo Games gotowe. Ale produkcja ta aspiruje do miana "królowej" czy też "króla" gatunku.

Richochet: Lost Worlds - fantastyczne demo klona Arkanoid!
Richochet: Lost Worlds - fantastyczne demo klona Arkanoid!

Krystian Smoszna, 9 kwietnia 2004, 10:10

Pamiętacie Arkanoid, grę zręcznościową, w której za pomocą paletki i piłki zbijało się kolorowe klocki? Jeśli odpowiedź brzmi „tak” i mało tego, żywicie do niej ogromny sentyment, o to coś dla Was. Ricochet: Lost Worlds – doskonały remake klasycznego tytułu, który wyszedł spod ręki Reflexive Entertainment, firmy specjalizującej się w tworzeniu nowych wersji starych i sprawdzonych pomysłów.

Vision – rozbudowany cRPG od twórców UFO: Aftermath

ComCo, 9 kwietnia 2004, 09:44

Zespół Altar Interactive, znany graczom z wydanego jakiś czas temu UFO: Aftermath, pracuje aktualnie nad kolejnym projektem. Vision będzie produkcją zaliczaną do gatunku cRPG, która przeniesie wielbicieli wirtualnych przygód do fantastycznego świata, wypełnionego questami, bohaterami niezależnymi oraz sporą ilością przeciwników do pokonania.

Ghost Recon 2 oficjalnie w produkcji!

ComCo, 9 kwietnia 2004, 08:05

Potwierdziły się wcześniejsze rewelacje fanowskiego serwisu ghostrecon.net - powstanie sequel Tom Clancy's Ghost Recon! Połączone sztaby firm Red Storm oraz Ubi Soft zapowiedziały premierę drugiej części tej taktycznej gry akcji na trzeci kwartał bieżącego roku (wakacje), zaś jak przystało na pełnoprawną kontynuację, autorzy zapowiedzieli rozbudowę i udoskonalenie większości elementów znanych z oryginału.

Return To Midway - FPS rozgrywany na morzu

ComCo, 9 kwietnia 2004, 07:32

II wojna światowa wydaje się obecnie najpopularniejszym okresem historycznym, w jakim twórcy gier komputerowych osadzają fabułę swoich dzieł. Kolejną produkcją, nawiązującą do wydarzeń przypadających na lata 1939-45, będzie Return To Midway - rozbudowana strzelanka pierwszoosobowa, nastawiona głównie na zmagania w trybie multiplayer.