Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 kwietnia 2004

Nagrody za 13,000 PLN do zdobycia w turnieju Counter-Strike

Fajek, 8 kwietnia 2004, 17:52

Tyle właśnie warte są nagrody w turnieju Counter-Strike’a, który odbędzie się w dniach 20-23 kwietnia podczas targów InfoSystem w Poznaniu, a ściślej podczas Poznań GAME ARENA.

Co dalej z GoldenEye 2?

Elrond, 8 kwietnia 2004, 16:37

Oj ciężki orzech do zgryzienia mają włodarze Electronic Arts. Gra GoldenEye 2, która zapowiadana była jako rewelacyjna produkcja jest nie do przyjęcia w obecnym stanie. A kto tak stwierdził? Otóż okazuje się, że testerzy, którzy dostali wczesną wersję gry stwierdzili, iż nie podoba im się idea wcielenia się w postać inną niż sławetny agent 007. W związku z tym firma Electronic Arts zdecydowała się wstrzymać wysyłkę do magazynów branżowych przygotowanych już materiałów dotyczących gry.

Painkiller - łatka nadchodzi ?

Elrond, 8 kwietnia 2004, 15:26

To chyba dobra wiadomość dla fanów Painkillera. Otóż oficjalne forum Dreamcatcher zamieściło post, z którego wynika iż firma People Can Fly pracuje właśnie nad pierwszym patchem do wspomnianej produkcji. A słowo chyba pojawiło się z prostej przyczyny - forum jest w języku francuskim w związku z czym nie wiadomo jaka wersja patcha powstanie - francuska, europejska a może do wszystkich lokalizacji.

Na targach E3 pojawi się stoisko dla miłośników klasycznych gier video

Krystian Smoszna, 8 kwietnia 2004, 13:50

Zbliżająca się wielkimi krokami, tegoroczna edycja targów E3, to jak powszechnie wiadomo doskonałe miejsce aby zapoznać się z najnowszymi produktami branży elektroniczno-rozrywkowej. Wielkie produkcje i zapierające dech w piersiach technologie - to wszystko już znamy. Ale czy ktoś pamięta jeszcze o korzeniach? Okazuje się, że tak. Dla tych, którzy chcieliby powspominać stare, dobre czasy, na targach E3 również znajdzie się coś interesującego. Firma Intellivision przygotowuje bowiem specjalne stoisko, którego hasłem przewodnim jest „Historia Gier Video”.

Rebellion Online – kolejny MMOcRPG w przygotowaniu

ComCo, 8 kwietnia 2004, 12:19

Nowopowstały zespół developerski Spiral Game Studios ujawnił garść ogólnych informacji na temat swojego premierowego dzieła - rozbudowanej pozycji z gatunku Massively Multiplayer Online Role-Playing Game, pt. Rebellion Online. Według zapowiedzi, w owym tytule będą przeplatały się elementy światów science-fiction oraz fantasy, co pozwoli graczom na przeżycie wielu interesujących przygód.

Telladar Chronicles - Nowa strategia wojenna opracowana przez studio MindLink
Telladar Chronicles - Nowa strategia wojenna opracowana przez studio MindLink

Krystian Smoszna, 8 kwietnia 2004, 11:53

Telladar Chronicles: Decline to nowa, wojenna gra strategiczna, przygotowywana przez studio MindLink. Akcja programu przenosi nas do fantastycznej krainy Telladar, która boryka się z wewnętrznymi problemami. Niegdyś potężne Imperium powoli ulega całkowitemu rozkładowi. Pałacowe skarbce świecą pustkami, armia robi wszystko byle tylko nie ruszać w bój, a sam Cesarz jest marionetką w rękach Rady Gubernatorów, która samodzielnie sprawuje nieudolne rządy. Jedyną nadzieją na odbudowanie nadszarpniętego prestiżu Imperium jest wojna, którą Telladar wkrótce wypowiada zamieszkującemu stepy Urdaj-Nag plemieniu Horchi. Nikt jednak nie przypuszczał, jak tragiczne konsekwencje przyniesie ta decyzja.

Top 10 gier w US (08/04/04)

ComCo, 8 kwietnia 2004, 10:17

Strzelanki pierwszoosobowe królują za oceanem! - taki wniosek niemal od razu nasuwa się na myśl, po zapoznaniu z najnowszą listą „growych” bestsellerów w Stanach Zjednoczonych. Otóż długo oczekiwane FPS-y, tj. Battlefield Vietnam, UT 2004, C-S: Condition Zero oraz Far Cry, zgodnie zajęły cztery pierwsze miejsca zestawienia! Wielotygodniowy lider rankingu - Call of Duty - spadł aż na 9. lokatę, z kolei inna, także wyczekiwana z dużą niecierpliwością produkcja, pt. Splinter Cell: Pandora Tomorrow uplasowała się na 8. miejscu.

Chirurdzy z całego świata - grajcie i ratujcie ludzi!

ComCo, 8 kwietnia 2004, 09:46

Amerykańskie czy brytyjskie instytucje od dawna prześcigają się w robieniu co najmniej dziwnych badań. Co miesiąc zmienia się np. opinia odnośnie tego, czy mleko jest dobre czy jednak złe, zaś my najprawdopodobniej nie doczekamy się końca tego nurtującego problemu:-) Tymczasem, dzięki wspólnemu wysiłkowi bostońskiego Centrum Medycznego Beth Israel oraz National Institute on Media and the Family (ów instytut znajduje się na terenie uniwersytetu w stanie Iowa), do walki z przeciwnikami gier możemy dodać kolejny argument gloryfikujący tę formę zabawy.

Koniec monopolu komputerów PC na markę Far Cry!
Koniec monopolu komputerów PC na markę Far Cry!

eLKaeR, 8 kwietnia 2004, 07:44

Właściciele mocarnych PeCetów o niebotycznych cenach mogą doświadczyć pewnego zaskoczenia, gdyż marka Far Cry przestanie niebawem być wyłącznie domeną komputerów osobistych. Koncern Ubi Soft Entertainment zamierza bowiem w drugiej połowie bieżącego roku wprowadzić na rynek konsolową adaptację najnowszej gry z gatunku FPS, wykreowanej dzięki wysiłkowi ludzi z niemieckiej firmy Crytek Studios.

Cenega na targach E3 2004

eLKaeR, 8 kwietnia 2004, 07:23

Nadszedł moment rozpoczęcia tegorocznego serialu pod hasłem ujawniania nazw gier, które zaprezentują poszczególne korporacje wydawnicze w trakcie bieżącej edycji prestiżowych targów E3 (Electronic Entertainment Expo) w amerykańskim mieście Los Angeles (11-14 maja 2004). Barwny elektroniczno-rozrywkowy korowód otwierają produkty marki Cenega.

Czyżby bliski był moment ujawnienia nowej taktycznej gry akcji nt. II Wojny Światowej?
Czyżby bliski był moment ujawnienia nowej taktycznej gry akcji nt. II Wojny Światowej?

eLKaeR, 8 kwietnia 2004, 07:07

Dziś zdecydowaliśmy się ponownie poruszyć temat z 20 marca bieżącego roku, dotyczący nowego tajemniczego projektu teksańskiej firmy Gearbox Software. Przypomnijmy, że w globalnej Sieci od około trzech tygodni funkcjonuje witryna www.WarStory.net, wzbogacana wraz z upływem czasu o kolejne strony podrzędne według schematu odliczania wstecznego.