Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 kwietnia 2004

Wypróbuj Horizons: Empire of Istaria za darmo przez tydzień

ComCo, 5 kwietnia 2004, 17:08

Korporacja wydawnicza Atari przygotowała dla europejskich graczy bardzo ciekawą formę promocji produkcji Massively Multiplayer Online Role-Playing Game o nazwie Horizons: Empire of Istaria. Wszyscy zainteresowani owym tytułem mają teraz bowiem okazję darmowego przetestowania całości przez siedem dni.

Wild Creatures uzupełni Wildlife Park
Wild Creatures uzupełni Wildlife Park

ComCo, 5 kwietnia 2004, 16:19

W maju poprzedniego roku na rynku zadebiutowała strategia ekonomiczna, pt. Wildlife Park. Owa produkcja odniosła całkiem spory sukces na zachodnim rynku, przez co jej twórcy (firma JoWooD) zdecydowali się na przygotowanie pełnoprawnego rozszerzenia.

Auran sprzedaje swój silnik graficzny do niekomercyjnych zastosowań za 99$
Auran sprzedaje swój silnik graficzny do niekomercyjnych zastosowań za 99$

Krystian Smoszna, 5 kwietnia 2004, 13:44

Firma Auran, znana w branży komputerowej rozrywki głównie ze względu na produkcję gry strategicznej Dark Reign: The Future of War, udostępniła w powszechnej sprzedaży silnik graficzny Auran Jet. Nie byłoby w tym nic specjalnie dziwnego, gdyby nie jeden fakt: w pełni profesjonalny i dający duże możliwości pakiet, można już kupić za 99$, o ile oczywiście nie będzie on przeznaczony do celów czysto komercyjnych.

GRY-OnLine pokonują kolejne bariery - ponad 500 tys. unikalnych użytkowników w lutym

Fajek, 5 kwietnia 2004, 13:22

W prowadzonym przez firmę Gemius największym badaniu polskiego Internetu – gemiusAudience – nasz wortal zajął pod względem odwiedzalności jedenaste miejsce w Polsce. Dane dotyczą oglądalności za miesiąc styczeń 2004. Ilość unikalnych userów (unique users), którzy odwiedzili nasz serwis wyniosła w styczniu prawie pół miliona! Wiadomo również, że w lutym ilość u użytkowników przekroczyła 500 tysięcy!

Noiz2sa - abstrakcyjna strzelanina dla wielbicieli klasycznych gier arcade
Noiz2sa - abstrakcyjna strzelanina dla wielbicieli klasycznych gier arcade

Krystian Smoszna, 5 kwietnia 2004, 12:25

Zapewne wśród Was znajdują się jeszcze tacy, którzy w dzieciństwie trwonili pieniądze na automatach, walcząc o jak najlepsze wyniki punktowe w grach z gatunku arcade. Właśnie z myślą o Was, entuzjastach klasycznych tytułów, japończyk Kenta Cho stworzył świetną strzelaninę, w którą może pograć każdy właściciel nowoczesnego PeCeta.

Nagrody dla najlepszych gier - Imperatory zostały rozdane

Fajek, 5 kwietnia 2004, 12:10

W minioną środę (31 marca), w warszawskim klubie Harenda odbyło się rozdanie Imperatorów, nagród dla najlepszych gier roku przyznawanych przez Imperium Gier – serwis growy portalu Wirtualna Polska.

Koniec monopolu Havok ?

Elrond, 5 kwietnia 2004, 11:31

Prawdopodobnie większość graczy, głównie fanów gier FPP, kojarzy nazwę Havok. Jest to zarówno firma jak i jej produkt - zaawansowany silnik fizyczny, wykorzystywany w wielu najnowszych, i nie tylko, produkcjach branży elektronicznej. A czy ktoś potrafi wymienić nazwę jakiegoś innego, komercyjnego silnika fizycznego? Nie? Otóż mylicie się bardzo, a udowadnia to firma Epic Games anonsując zastosowanie w Unreal Engine silnika fizycznego firmy Novodex.

Max Payne 3 zapowiedziany na Xbox

Krystian Smoszna, 5 kwietnia 2004, 10:34

Całkiem niedawno informowaliśmy Was o planach Take 2 Interactive odnośnie stworzenia i wydania trzeciej części Max Payne. Temat ten poruszył Jeffrey Lapin podczas konferencji Bear Sterns Media. Dzisiaj mamy dla Was bardziej emocjonujące wieści. Rockstar Games – developer gry – potwierdził oficjalnie prace nad Max Payne 3.

BG3 i NWN2 – prima aprilisowy żart czy długi język pracownika Atari?

Kull, 5 kwietnia 2004, 08:10

Pierwszego kwietnia na oficjalnym forum Atari, jeden z jej pracowników zasugerował jakoby Neverwinter Nights 2 i Baldur’s Gate 3 widniały w planie wydawniczym firmy. Autor tej wypowiedzi zaprzecza, jakoby był to tylko Prima Aprilisowy żart.

Pięć kryminałów Agathy Christie jako seria gier dla PC

eLKaeR, 5 kwietnia 2004, 07:55

Przed tygodniem w Szwajcarskim mieście Genolier dobiegł końca osiemdziesięciodwuletni żywot Sir Petera Ustinova - jednego z najlepszych brytyjskich aktorów. W obszernym gronie jego niezapomnianych kreacji sześciokrotnie występuje belgijski detektyw Hercule Poirot: Death on the Nile (Śmierć na Nilu), Evil Under the Sun (Zło czai się wszędzie), Thirteen at Dinner (Śmierć Lorda Edgware’a), Dead Man’s Folly (Zbrodnia na festynie), Murder in Three Acts (Tragedia w trzech aktach) i Appointment with Dead (Rendez-vous ze śmiercią). Scenariusze wymienionych wyżej filmów powstały w oparciu o teksty powieści pamiętnej Lady Agathy Christie, zmarłej 12 stycznia 1976 roku. Wnuk słynnej pisarki, czyli Mathew Prichard, udzielił właśnie pozwolenia na opracowanie serii pięciu gier, nawiązujących do twórczości babci i dedykowanych komputerom osobistym klasy PC.