Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 kwietnia 2004

Turniej Colin McRae Rally 04 - już w ten weekend we wrocławskim Media Markt

Fajek, 29 kwietnia 2004, 16:56

Miło nam poinformować , że w dniach 30 kwietnia - 03 maja 2004 r. W Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu odbędzie się organizowany przez Media Markt turniej Colin McRae Rally 04.

Firma Taldren developerem ShadowBane: The Lost Kingdom

Phoenix, 29 kwietnia 2004, 14:00

Ostatnio na scenie gier MMOcRPG pojawia się wiele nowych projektów, równie duża ich liczba znajduje się także w fazie wzmożonych prac „końcowych” - np. World of WarCraft (planowana premiera: czwarty kwartał 2004 roku). Dzisiaj zaś mamy przyjemność poinformowania Was o kolejnej pozycji elektroniczno-rozrywkowej, która zasili ten gatunek gier wideo. Otóż jak dowiedzieć można się z informacji zawartych na łamach witryny firmy Taldren programiści studia pracują właśnie nad pozycją ShadowBane: The Lost Kingdom...

Garfield, sierściuchu, do nogi!

Elrond, 29 kwietnia 2004, 13:48

Jaki jest najbardziej znany, przebiegły, cwany, leniwy i żarłoczny kot na świecie? Oczywiście - Garfield. Wielbiciele jego przygód, dotychczas jedynie "obrazkowych", już na jesieni tego roku będą mogli oglądać jego pyszczek na ekranach PS2 oraz PC. Porozumienie w sprawie wydania "growych" przygód Garfielda podpisały firmy Hip Games oraz Paws. To nie koniec wysypu dobrych wiadomości - już w lecie na ekranach kin (niestety, jeszcze nie u nas) zadebiutuje fabularny film zatytułowany po prostu Garfield: The Movie, w którym wystąpi m.in. Jennifer Love Hewitt, a głosu Garfieldowi użyczy znany aktor komediowy, Bill Murray.

Colin McRae Rally 2005 w produkcji!

ComCo, 29 kwietnia 2004, 13:13

Przed tygodniem miała miejsce polska premiera długo oczekiwanej gry rajdowej Colin McRae Rally 04 w wersji, dedykowanej popularnym PeCetom. Owa seria rozwija się niemal równie dynamicznie jak jeżdżą samochody, za kierownicą których zasiadamy podczas wirtualnych zmagań - w planach jest już bowiem kolejna odsłona!

The Adventure Company na targach E3 (29/04/04)
The Adventure Company na targach E3 (29/04/04)

Krystian Smoszna, 29 kwietnia 2004, 11:52

Kolejną firmą, która zaprezentowała listę produktów z myślą o rozpoczynających się 11 maja targach E3, jest The Adventure Company. W jej ofercie znajdą się cztery tytuły (ich krótką charakterystykę prezentujemy poniżej) oraz jeszcze jeden, nieznany produkt, który zostanie ogłoszony dopiero podczas imprezy. Wszystkie gry The Adventure Company mają zadebiutować na rynku latem bieżącego roku.

Wiosenna promocja Anarchy Online

Elrond, 29 kwietnia 2004, 11:21

Chyba wszyscy miłośnicy MMORPG kojarzą niewątpliwie znakomitą grę tego gatunku jaką jest Anarchy Online. Sama gra oraz jej dodatki zdobyły wiele nagród, m.in. za najlepszą grę sieciową roku 2001 oraz za najlepsze dodatki w latach 2002-3. Jeśli natomiast nie wiecie "z czym to się je", macie teraz niepowtarzalną okazję przenieść się wraz z tysiącami graczy na całym świecie do uniwersum Anarchy.

Commodore 64 powraca pod postacią konsoli!

Krystian Smoszna, 29 kwietnia 2004, 11:11

W wyniku wspólnej inicjatywy firm Tulip Computers i Ironstone, w drugiej połowie bieżącego roku, na półki sklepowe trafi konsola do gier bazowana na najsłynniejszym komputerze świata - Commodore 64.

Gdzie jest łata Świątyni Pierwotnego Zła?

Elrond, 29 kwietnia 2004, 10:22

O Greyhawk: The Temple of Elemental Evil wydanej u nas przez CDProjekt pod nazwą Świątynia Pierwotnego Zła można powiedzieć co najmniej dwie rzeczy. Po pierwsze, była to chyba najbardziej oczekiwana przez graczy komputerowych konwersja papierowej gry Dungeons & Dragons, po drugie była tak najeżona bugami jak babciny, wielkanocny keks rodzynkami. Niecały miesiąc po wydaniu gry ukazał się megapatch, który jednak nie usunął wszystkich niedociągnięć i błędów. Niedługo potem główny programista Troika Games, pan Steve Moret, poinformował o pracach nad drugą łatką Pierwotnego Zła. I ... słuch o niej zaginął.

Premiery DRIV3R i Joint Operations: Typhoon Rising opóźnione

Krystian Smoszna, 29 kwietnia 2004, 10:15

Internetowy serwis IGN podał do publicznej wiadomości, że DRIV3R, długo oczekiwana gra rodem z Reflections Interactive/Atari, nie ukaże się 1 czerwca – jak pierwotnie zakładano – ale dopiero trzy tygodnie później. Również koncern Novalogic przesunął datę premiery swojego najnowszego produktu, zatytułowanego Joint Operations: Typhoon Rising.

SWAT 4 ostatecznie zastępuje SWAT: Urban Justice
SWAT 4 ostatecznie zastępuje SWAT: Urban Justice

Łosiu, 29 kwietnia 2004, 09:23

Dziś potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia dotyczące nowego tytułu z serii SWAT (czyt. news „Nowy tytuł z serii SWAT?”). Koncern Vivendi Universal podał bowiem oficjalną informację o tym, iż w studiu Irrational Games (znanym ze stworzenia System Shock 2, a także z produkcji Tribes: Vengeance i Freedom Force vs. the Third Reich) powstaje gra zatytułowana SWAT 4. Przy okazji przedstawiciel VU potwierdził, iż prace nad SWAT: Urban Justice zostały zawieszone.

Top 10 gier w US (29/04/04)

ComCo, 29 kwietnia 2004, 07:55

Pewne gry komputerowe Amerykanie zdają się po prostu uwielbiać, nawet pomimo faktu, że ich rynkowy debiut miał miejsce parę(naście) miesięcy temu - mam tutaj na myśli Call Of Duty, The Sims Deluxe, Age Of Mythology czy Zoo Tycoon: Complete Collection. Inne z kolei sprzedają się jak świeże bułeczki właśnie z powodu „powiewu nowości”: Battlefield Vietnam (numer 1. na liście), Unreal Tournament 2004, Counter Strike: Condition Zero oraz Far Cry. Subiektywne gusta graczy zza Oceanu Atlantyckiego możecie zaś ocenić przy okazji kolejnej listy TOP 10, którą przygotowała firma NPD Group (obejmuje tydzień zakończony 17 kwietnia).

Perimeter i „złoty” status

ComCo, 29 kwietnia 2004, 07:36

Unikatowa strategia czasu rzeczywistego, która przenosi graczy do odległej przyszłości i porusza nurtujący wielu miłośników science-fiction problem terrareformingu nieznanych planet (w skrócie: dostosowywania tamtejszych warunków do przypominających ziemskie), pt. Perimeter, uzyskała wreszcie status „gold”. Oznacza to, iż prace nad grą dobiegły końca, zaś płyta-matka trafiła do tłoczni.

Mistrzostwa Polski w Starcraft Brood War zakończone

Łosiu, 29 kwietnia 2004, 07:18

Emocje związane z finałem turnieju Starcraft: Brood War już za nami. Podium zostało niewątpliwie zdominowane przez GameNet, choć i ekipa Remontowa była na nim widoczna. GameNet pewnie zwyciężył także w finale Ligi Klanów, zdobywając tym samym puchar dla najlepszego klanu.