Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2004, 11:52

The Adventure Company na targach E3 (29/04/04)

Kolejną firmą, która zaprezentowała listę produktów z myślą o rozpoczynających się 11 maja targach E3, jest The Adventure Company. W jej ofercie znajdą się cztery tytuły (ich krótką charakterystykę prezentujemy poniżej) oraz jeszcze jeden, nieznany produkt, który zostanie ogłoszony dopiero podczas imprezy. Wszystkie gry The Adventure Company mają zadebiutować na rynku latem bieżącego roku.

Kolejną firmą, która zaprezentowała listę produktów z myślą o rozpoczynających się 11 maja targach E3, jest The Adventure Company. W jej ofercie znajdą się cztery tytuły (ich krótką charakterystykę prezentujemy poniżej) oraz jeszcze jeden, nieznany produkt, który zostanie ogłoszony dopiero podczas imprezy. Wszystkie gry The Adventure Company mają zadebiutować na rynku latem bieżącego roku.

Aura: Fate of the Ages to gra przygodowo-logiczna, przenosząca nas do fantastycznej krainy, gdzie główny bohater, czyli Ty, staje przed trudnym zadaniem odnalezienia czterech magicznych pierścieni. Legenda głosi, że kto wejdzie w ich posiadanie, otrzyma dostęp do ukrytego świata i zupełnie nowej rzeczywistości, ale co najważniejsze, posiądzie niewyobrażalne moce i stanie się nieśmiertelny. Program utrzymany jest w perspektywie pierwszej osoby i wykorzystuje klasyczny interfejs „point & click” (kursor zmienia się w zależności, od tego, co możemy zrobić z danym przedmiotem). W przeciwieństwie jednak do innych gier tego typu, nie mamy tu do czynienia z naturalnym ciągiem przyczynowo-skutkowym, ale zestawem zagadek logicznych, w których trzeba będzie trochę silniej niż zwykle wysilić szare komórki.

 

The Adventure Company na targach E3 - ilustracja #1

 

Natomiast, Dark Fall II: Lights Out to klasyczna gra przygodowa zrealizowana przy użyciu pre-renderowanej grafiki z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, oraz wykorzystująca niezwykle prosty system sterowania typu „point and click”. Gra oferuje graczom interesującą fabułę utrzymaną w bardzo mrocznym charakterze oraz pokaźną dawkę zagadek do rozwiązania. Akcja rozgrywa się w początkach XX wieku, dokładnie rzecz biorąc w roku 1912. Gracz wciela się w postać 25 letniego kartografa o imieniu Parker mieszkającego w Londynie. Udaje się on do małej nadmorskiej miejscowości Trewarthan w celu sporządzenia dokładnej mapy skalistego wybrzeża, które w przeszłości stało się przyczyną licznych katastrof morskich. Jednakże podczas wykonywania swej pracy zauważa, że jest coś dziwnego w tym miejscu i jego mieszkańcach – wszyscy traktują go jako niechcianego intruza, wyczuwa w nich wrogość i strach zarazem.

 

The Adventure Company na targach E3 - ilustracja #2

 

Atlantis Evolution to kolejna część udanej, choć niedocenionej serii przygodówek pod nazwą „Atlantis”. Gra tematycznie nie odbiega znacznie od tego, co widzieliśmy w poprzedniczkach, bo oto ponownie jest nam dane zwiedzać obszary zapomnianej Atlantydy. Główny bohater gry - Curtis Hewitt to młody fotograf i podróżnik. Historia zaczyna w roku 1904, wówczas, gdy Curtis wracając do Nowego Jorku, zostaje przez przypadek wciągnięty w wir, który przenosi go do serca legendarnej Atlantydy, miejsca, w którym przeżyje niezapomniane przygody i rozwiąże liczne zagadki. Miasto to zamieszkuje rozwinięte technologicznie społeczeństwo, tyranizowane przez potężnych bogów. Głównym celem przygody Curtis’a jest pomoc społeczeństwu Atlantydów w obaleniu złowrogich uzurpatorów...

 

The Adventure Company na targach E3 - ilustracja #3

 

Ostatnią grą zaprezentowaną przez The Adventure Company jest Missing . Jack Lorski i jego towarzysze znikają podczas prowadzenia dziennikarskiego śledztwa na temat poczynań seryjnego mordercy. Wkrótce po tym wydarzeniu, do redakcji gazety dla której pracował Jack, przychodzi paczka z płytą CD. Okazuje się, że zawiera ona przerażający materiał video, zarejestrowany przez Lorskiego podczas śledztwa...

To jednak dopiero początek zabawy w „kotka i myszkę”, jaką rozpocznie z graczem seryjny morderca, ukrywający się pod pseudonimem Feniks. Gra w Missing różni się od konwencjonalnych przygodówek. Wszystkie wskazówki, które mogą pomóc w rozwiązaniu zawiłego śledztwa, gracz będzie otrzymywał za pośrednictwem e-mailów, zarówno od innych użytkowników, jak i samego Feniksa. Wskazówki będą również ukryte na łamach specjalnie przygotowanych stron internetowych.

Ostatnia aktualizacja: 2004-04-29

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.