Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Atlantis Evolution (PC)

Atlantis Evolution PC

Kolejna część udanej, choć niedocenionej serii przygodówek pod nazwą „Atlantis”. Atlantis Evolution tematycznie nie odbiega znacznie od tego, co widzieliśmy w poprzedniczkach, bo oto ponownie jest nam dane zwiedzać obszary zapomnianej Atlantydy.

Przygodowe | point-and-click

PC Windows
Okładka Atlantis Evolution (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16października2004

5lutego2010

pudełko PL

Kolejna część udanej, choć niedocenionej serii przygodówek pod nazwą „Atlantis”. Atlantis Evolution tematycznie nie odbiega znacznie od tego, co widzieliśmy w poprzedniczkach, bo oto ponownie jest nam dane zwiedzać obszary zapomnianej Atlantydy. Główny bohater gry - Curtis Hewitt to młody fotograf i podróżnik. Historia zaczyna w roku 1904, wówczas, gdy Curtis wracając do Nowego Jorku, zostaje przez przypadek wciągnięty w wir, który przenosi go do serca legendarnej Atlantydy, miejsca, w którym przeżyje niezapomniane przygody i rozwiąże liczne zagadki. Miasto to zamieszkuje rozwinięte technologicznie społeczeństwo, tyranizowane przez potężnych bogów. Głównym celem przygody Curtis’a jest pomoc społeczeństwu Atlantydów w obaleniu złowrogich uzurpatorów...

  • Nowoczesna grafika 3D.
  • Pięć fascynujących i oryginalnie wykonanych lokacji dostępnych podczas przechodzenia gry.
  • Masa rozmaitych zagadek i mini gier.
  • Piękna i urokliwa ścieżka dźwiękowa.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD / 5 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 182 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Atlantis Evolution

Klasyfikacja PEGI Atlantis Evolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Atlantis Evolution

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 128MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 4GB HDD
Premiery gier w Polsce (1-5 lutego)
Premiery gier w Polsce (1-5 lutego)

wiadomość8 lutego 2010

Pierwszy tydzień lutego przyniósł przede wszystkim premierę kontrowersyjnej gry Dante’s Inferno, której recenzja już od piątku dostępna jest na GRY-OnLine. Poza produkcją Electronic Arts do polskich sklepów trafiły m.in. Atlantis Evolution oraz niewątpliwie długo wyczekiwane przez fanów jedynki Pony Friends 2: Kochane kucyki.

Kolejne obrazki z The Secret Of Atlantis: Sacred Heritage
Kolejne obrazki z The Secret Of Atlantis: Sacred Heritage

wiadomość28 sierpnia 2006

Studio Nobilis, odpowiedzialne za prace nad grą The Secret Of Atlantis: Sacred Heritage, noszącą niegdyś nazwę Atlantis V, opublikowało w sieci kolejną porcję obrazków ze swojej przygodówki w stylu point & click. Screenshoty dają nam przedsmak tego, w co zagramy już w październiku bieżącego roku.

Przygodowa seria Atlantis powraca
Przygodowa seria Atlantis powraca

wiadomość24 maja 2006

Dotychczas seria Atlantis doczekała się czterech odsłon, aczkolwiek od wydania Atlantis Evolution minęły już prawie dwa lata. Na szczęście dla wszystkich pecetowych fanów przygodówek francuska firma Nobilis zamierza wypuścić kolejną część wspomnianego cyklu, oznaczoną rzymską piątką.

Atlantis Evolution w "złocie"

wiadomość5 października 2004

Koncern The Adventure Company opublikował w dniu wczorajszym oficjalne oświadczenie prasowe, w którym poinformowano, że gra Atlantis Evolution uzyskała „złoty” status i trafiła do tłoczni. Program zagości na półkach sklepowych już 15 października.

The Adventure Company na targach E3 (29/04/04)
The Adventure Company na targach E3 (29/04/04)

wiadomość29 kwietnia 2004

Kolejną firmą, która zaprezentowała listę produktów z myślą o rozpoczynających się 11 maja targach E3, jest The Adventure Company. W jej ofercie znajdą się cztery tytuły (ich krótką charakterystykę prezentujemy poniżej) oraz jeszcze jeden, nieznany produkt, który zostanie ogłoszony dopiero podczas imprezy. Wszystkie gry The Adventure Company mają zadebiutować na rynku latem bieżącego roku.