Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Schizm: Mysterious Journey (PC)

Schizm: Prawdziwe Wyzwanie PC

Schizm: Mysterious Journey

Schizm: Prawdziwe Wyzwanie jest klasyczną przygodówką, stworzoną przez polskie studio deweloperskie Detalion. Akcja gry osadzona została w niedalekiej przyszłości.

Przygodowe | FPP | science fiction | elementy logiczne

PC Windows
Okładka Schizm: Mysterious Journey (PC)

producent: Detalion

wydawca: LK Avalon

wydawca PL: LK Avalon

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5września2001

5września2001

pudełko PL

W roku 2083 pierwszy statek rozpoznawczy wylądował na planecie Argilus, odkrywając opuszczone miasta i fabryki jednak nie znajdując żadnych mieszkańców. Zbudowano więc ośrodki badawcze, które miały odkryć co stało się z ludnością Argulusa. Wysłany później ziemski statek zaopatrzeniowy Angel nie może jednak nawiązać kontaktu z naukowcami na powierzchni planety. Systemy transportowca odmawiają posłuszeństwa, a dwuosobowa załoga musi opuścić pokład schodząc na nieznany ląd.

Gracz wciela się w rolę obu członków załogi transportowca, odkrywając fascynujące krajobrazy obcego świata, przepełnione sekretami i intrygami. Bohaterami gry można sterować niezależnie, oddzielnie rozwiązując zagadki - ale w pewnych momentach niezbędne jest jednak ich współdziałanie. Gra posiada wciągającą i nieliniową fabułę science fiction, w której uczestnik decyduje o kolejności rozwiązywania większości zagadek. Została ona stworzona w ścisłej współpracy z wielokrotnie nagradzanymi pisarzami science fiction: australijskim - Terrym Dowlingiem i polskim - Tomaszem Kołodziejczakiem, dzięki czemu sama stopniowo okazuje się być kolejną intrygującą zagadką, oczekującą na finałowe rozwiązanie. Gra zapewnia możliwość interakcji z napotkanymi żywymi postaciami oraz wzajemnego porozumiewania się pomiędzy bohaterami.

Wciągająca, pozbawiona przemocy, nieliniowa fabuła, w której gracz sam decyduje o kolejności rozwiązywania większości zagadek. Po drodze czeka nas prawdziwa mikstura różnego rodzaju zagadek - mechanicznych, logicznych, opartych o przenoszone przedmioty czy nawet dźwięki.

Producent wykonał tytaniczną wręcz pracę umieszczając w grze dokładnie 969 miejsc, w jakich można wykonać pełny obrót i udać się w kilku kierunkach do wyboru. Oprócz tego mamy możliwość dokonywania zbliżeń przedmiotów oraz oglądania przeróżnych animacji, które nie zawsze mają bezpośredni wpływ na przebieg gry. Wszystko wykonane jest z wykorzystaniem prerenderowanej grafiki 3D z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Całości dopełnia ładna, nastrojowa muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 5 CD (1 DVD)

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1274 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do Schizm: Prawdziwe Wyzwanie

Wymagania wiekowe Schizm: Mysterious Journey

12+

Wymagania sprzętowe Schizm: Prawdziwe Wyzwanie

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 64MB RAM
Schizm: Prawdziwe Wyzwanie - recenzja gry
Schizm: Prawdziwe Wyzwanie - recenzja gry

Recenzja 10 września 2001, 10:40

Po czterech miesiącach od założenia pierwszej bazy naukowej na Argilusie do jej powierzchni zbliżał się statek. Jego załogę stanowili właśnie Hannah Grant i Sam Mainey. To miał być zwykły, rutynowy lot... Jednakże zaraz po wejściu na orbitę Argilusa, kiedy załoga próbowała nawiązać kontakt z naukowcami, odpowiedziała im martwa cisza. To był pierwszy, istotny sygnał, że na planecie dzieje się coś niepokojącego. Ale, jakby tego było mało, w kabinie rozległy się ostrzegawcze dzwonki i wnętrze statku rozświetliły błyski lampek alarmowych. Uszkodzeniu uległ system sterowania a powierzchnia planety zaczynała się zdecydowanie zbyt szybko przybliżać. W ostatniej chwili członkom załogi udało się ewakuować w kapsułach ratunkowych. Niestety, każde z nich wylądowało w innym miejscu, a jedyną metodą komunikowania pozostała łączność radiowa. Czy Hannah i Sam zdołają się odnaleźć? Czy razem i każde z osobna będą w stanie odkryć tajemnicę, jaką skrywa Argilus? A może ty im pomożesz, drogi graczu? Może podejmiesz się tego niełatwego zadania i pokierujesz ich poczynaniami? Czy odważysz się?