Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dark Fall: Lights Out (PC)
OkładkaDark Fall: Lights Out (PC)

Dark Fall: Lights Out PC

Klasyczna gra przygodowa zrealizowana przy użyciu pre-renderowanej grafiki z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, oraz wykorzystująca niezwykle prosty system sterowania typu „point and click”.

Przygodowe | point-and-click | horror

Dark Fall: Lights Out Premiera PC

27sierpnia2004

producent: XXv Productions wydawca: Dreamcatcher / The Adventure Comp. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dark Fall: Lights Out to klasyczna gra przygodowa zrealizowana przy użyciu prerenderowanej grafiki (ponad 50 lokacji) z widokiem z perspektywy pierwszej osoby oraz wykorzystująca niezwykle prosty system sterowania typu point and click. Gra oferuje graczom interesującą fabułę utrzymaną w bardzo mrocznym charakterze oraz pokaźną dawkę zagadek do rozwiązania.

Akcja rozgrywa się w początkach XX wieku, dokładnie rzecz biorąc w roku 1912. Gracz wciela się w postać 25 letniego kartografa o imieniu Parker mieszkającego w Londynie. Udaje się on do małej nadmorskiej miejscowości Trewarthan w celu sporządzenia dokładnej mapy skalistego wybrzeża, które w przeszłości stało się przyczyną licznych katastrof morskich. Jednakże podczas wykonywania swej pracy zauważa, że jest coś dziwnego w tym miejscu i jego mieszkańcach – wszyscy traktują go jako niechcianego intruza, wyczuwa w nich wrogość i strach zarazem.

Odkrywa też, że mieszkańcy unikają rozmów o pobliskiej, starej latarni morskiej Fetch Rock. O tym jakie tajemnice kryje owa budowla przychodzi Parkerowi poznać 29 kwietnia, kiedy to lokalnych rybaków zastaje na pełnym morzu nieprzenikniona mgła. Nasz bohater zdaje sobie sprawę, iż rybacy nie trafią do portu, jeżeli latarnia nie wskaże im drogi - musi udać się w owe miejsce, rozświetlić mgłę i tym samym ich uratować. Wyekwipowany jedynie w kompas, mapy i swoją inteligencję wyrusza na przygodę...

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5,5 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dark Fall: Lights Out

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Dark Fall: Lights Out Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • Windows 98/Me