Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Rhem (PC)

Rhem PC

Rhem to gra przygodowa stworzona przez studio deweloperskie Knuta Müllera. Gracz wciela się w bohatera, który nieoczekiwanie trafia do tytułowej, opustoszałej krainy pełnej dziwacznych tuneli, konstrukcji i mechanizmów.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Rhem (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12października2002

Gra przygodowa z widokiem z perspektywy pierwszej osoby zrealizowana w sposób przypominający głośną produkcję - Myst III: Exile. Jej akcja rozpoczyna się dość dziwnie i tajemniczo zarazem, tzn. jadąc małą drezyną (lub tym podobnym pojazdem poruszającym się po torach), dostajemy się do tytułowej krainy Rhem, opustoszałego miejsca pełnego kanionów, tuneli wydrążonych w skałach, stalowych konstrukcji, drabin i skomplikowanych machin, ruchomych mostów, itp. Wkrótce okazuje się, iż miejsce to staje się naszym więzieniem, a jedynym sposobem na bezpieczny powrót do domu jest odnalezienie i złożenie w całość czterech kawałków tajemniczego listu. W tym celu musimy przemierzyć wzdłuż i wszerz całą krainę Rhem i rozwiązać wiele wymagających intensywnego myślenia łamigłówek i zagadek, które napotkamy podczas swojej wędrówki.

  • Nieliniowa, pozbawiona przemocy fabuła.
  • Spora ilość wymagających logicznego myślenia zagadek i łamigłówek.
  • 5000 prerenderowanych zdjęć, pole widzenia 360 stopni.
  • 15 minut wstawek filmowych w formacie QuickTime.
  • Dźwięk stereo.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Klasyfikacja PEGI Rhem

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Rhem

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 32MB RAM, 4MB karta grafiki

Rhem 3 dostępny w sprzedaży
Rhem 3 dostępny w sprzedaży

wiadomość27 października 2007

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez firmę RuneSoft, wydana przez nią we współpracy z Knutem Müllerem pozycja o nazwie Rhem 3: The Secret Library trafiła właśnie do sprzedaży. Najnowsza część cyklu pierwszoosobowych przygodówek jest dostępna w cenie €29,95 i można nabyć ją zarówno w wybranych sklepach na Zachodzie, jak też za pośrednictwem witryny producenta.

Przygodówki z serii Rhem dostępne w systemie cyfrowej dystrybucji
Przygodówki z serii Rhem dostępne w systemie cyfrowej dystrybucji

wiadomość10 kwietnia 2007

Zarówno wydana w 2002 roku przygodówka pt. Rhem, jak również jej wypuszczona trzy lata później kontynuacja pomimo stosunkowo wysokich ocen w prasie, zostały pominięte przez większość fanów gatunku adventure. Ci, którzy wskutek słabej promocji obu tytułów przeoczyli ich premiery, mogą teraz nadrobić zaległości.

Got Game Entertainment i Knut Müller zapowiadają wydanie drugiej części Rhem
Got Game Entertainment i Knut Müller zapowiadają wydanie drugiej części Rhem

wiadomość19 marca 2004

Firma Got Game Entertainment i developer Knut Müller zapowiedzieli wydanie drugiej części gry przygodowo-logicznej o nazwie Rhem. Osadzony w perspektywie pierwszej osoby i przypominający pod wieloma względami serię Myst program, ukaże się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Trzy nowe dema na naszym FTP

wiadomość21 lutego 2003

W dniu dzisiejszym wydane zostały wersje demonstracyjne trzech interesujących tytułów, tj. wersja demo gry strategicznej „Praetorians” przeznaczona do rozgrywki wieloosobowej (w odróżnieniu od tej udostępnionej na serwisie FilePlanet nie wymagająca specjalnej weryfikacji), finalna wersja (v.1.9.10) demo symulacji morskiej „Enigma: Rising Tide” oraz coś dla fanów przygodówek zrealizowanych w stylu Mysta, tj. demo gry „Rhem”. Wszystkie dema znajdziecie w naszym dziale Pliki.