Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Myst III: Exile (PC)

Myst III: Exile PC

Myst III: Exile to trzecia część cieszącego się sporym uznaniem cyklu gier przygodowych, którego początki sięgają 1995 roku. Tym razem osią fabuły jest zemsta, jakiej Saavedro pragnie dokonać na Atrusie i jego synach.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Myst III: Exile (PC)

producent: Presto Studios

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Play-It

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8maja2001

29października2001

pudełko PL

25września2018

Steam

Myst III: Exile to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier przygodowych wszechczasów, charakteryzujących się wspaniałą grafiką oraz dużą ilością skomplikowanych zagadek logicznych. Tym razem dzięki nowoczesnemu trójwymiarowemu enginowi posiadamy pełną swobodę obracania się i patrzenia w dowolnym kierunku.

Do przejścia mamy pięć całkowicie nowych epok, w których na rozwiązanie czeka olbrzymia liczba zadań i zagadek logicznych. W grze poznajemy nowego wroga, jego dom został zniszczony przez Sirrusa i Achenara - synów Atrusa i Catherine, poznanych w oryginalnej grze Myst. Ukrywał się on w Epoce Atrusa oczekując na odpowiedni moment, aby spełnić swój plan zemsty, który nadarzył się, gdy Atrus i Catherine odnowili kontakt z D’ni. Atrus pragnie odtworzyć potencjał cywilizacji D’ni, gdyż ta starożytna rasa posiada wiedzę umożliwiającą stworzenie specjalnych ksiąg łączących różne epoki czasu.

Naszym zadaniem jest odnalezienie wroga i pokrzyżowanie jego planów zemsty. Aby tego dokonać musimy przemierzyć kilka surrealistycznych epok, w których na rozwiązanie czeka na nas szereg łamigłówek i układanek zbliżających nas do odkrycia prawdy. Jedynie w ten sposób możemy zapobiec nieszczęściu i uratować tysiące niewinnych istnień.

  • Pełna swoboda obracania się i patrzenia w dowolnym kierunku.
  • Pięć całkowicie nowych epok do zwiedzenia.
  • Dramatyczny wątek fabularny wykorzystujący mitologię świata Myst.
  • Nowy przeciwnik, którego odgrywa Brad Dourif, aktor nominowany do Oskara za rolę w filmie „Lot nad kukułczym gniazdem”.
  • Rozwiązywanie zagadek, odkrywanie tajemnic i intryg.
  • Oryginalna ścieżka dźwiękowa.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1019 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Klasyfikacja PEGI Myst III: Exile

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Myst III: Exile

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Myst III: Exile - recenzja gry
Myst III: Exile - recenzja gry

Recenzja 2 października 2001, 10:39

- Tak, to podtytuł trzeciej części „Mysta”... O czym jest ta gra? Chyba, nie żądasz ode mnie, bym opowiedział ci ją w całości... Dobrze, spróbuję więc w kilku słowach przedstawić ci zarys fabuły, ale zrobię to tak, byś reszty dowiedział się z samej gry, kiedy już ją kupisz... To po kiego diabła ja strzępię język, skoro nie jesteś pewny... Zresztą słuchaj...