Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Black Mirror (PC)

The Black Mirror PC

The Black Mirror to gra przygodowa z klasycznym interfejsem typu point & click, wyprodukowana przez czeskie studio Future Games.

Przygodowe

PC Windows
Okładka The Black Mirror (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25lutego2003

27stycznia2005

pudełko PL

Black Mirror to gra przygodowa zrealizowana w klasycznym stylu, czyli znajdziemy tu tylko i wyłącznie przygodę, liczne zagadki i rozbudowaną fabułę – żadnych elementów zręcznościowych, itp. Bohaterem gry jest szlachcic Samuel Gordon, który po wielu latach powraca do swych włości w Anglii, tytułowej posiadłości Black Mirror. Ponad 12 lat temu opuścił to miejsce w nadziei, że nigdy tu nie powróci, a to za sprawą okropnego wydarzenia jakie miało tam miejsce, tzn. śmierci bliskiej mu osoby - Williama Gordona. Według oficjalnych wyników śledztwa, William zginął na skutek niefortunnego wypadku, jednakże Samuel jest jedynym, który nie wierzy, iż ta śmierć była jednie działem wypadku. Przez długie lata próbował uciec od wspomnień tego okropnego wydarzenia, jednakże ostatecznie powraca nie mogąc pozostawić tej sprawy nierozwiązanej. Nasz bohater zaintrygowany dziennikiem Williama Gordona i opisanymi tam ostatnimi dniami jego życia, odkrywa inne, mroczne fakty związane ze śmiercią Williama. Co więcej, dowiaduje się, że za zwykłym i pozornie sielankowym życiem w posiadłości Black Mirror kryje się krąg tajemniczych zgonów i śmierci. Samuel Gordon musi połączyć wszystkie pozornie niezwiązane fakty i odkryć kto i co odpowiada za te wszystkie nieprawdopodobne wydarzenia.

  • Fabuła gry podzielona na sześć rozbudowanych rozdziałów, na które składa się 120 lokacji.
  • 120 stron dialogów.
  • 100 różnych przedmiotów, które wykorzystamy podczas rozgrywki.
  • 23 postaci pobocznych.
  • 20 zagadek logicznych
  • Dobrej jakości grafika w rozdzielczości 800x600, liczne przerywniki filmowe.
  • Dubbing wykonany przez profesjonalnych aktorów.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 954 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Gry podobne do The Black Mirror

Klasyfikacja PEGI The Black Mirror

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
The Black Mirror - Wersja PL
The Black Mirror - Wersja PL

Recenzja 2 marca 2005, 17:39

Jeśli chciałbym wymienić wszystkie wpadki, jakie zaserwowały nam osoby odpowiedzialne za przygotowanie polskiej wersji językowej, obawiam się, że ten tekst musiałby mieć kilka stron więcej. Niestety, tyle tego było...