Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2008, 14:59

Black Mirror 2 - pierwsze screeny i informacje dotyczące fabuły

Black Mirror była jedną z lepszych gier przygodowych, jakie ukazały się na rynku na przestrzeni ostatnich kilku lat. Cechowała się świetnym klimatem grozy i wśród wielu zalet, do których zaliczyć można również niesztampowe zakończenie, posiadała jedną, z punktu widzenia wydawcy niezaprzeczalną wadę. Ciężko byłoby wymyślić jakąś kontynuację.

Black Mirror była jedną z lepszych gier przygodowych, jakie ukazały się na rynku na przestrzeni ostatnich kilku lat. Cechowała się świetnym klimatem grozy i wśród wielu zalet, do których zaliczyć można również niesztampowe zakończenie, posiadała jedną, z punktu widzenia wydawcy niezaprzeczalną wadę. Ciężko byłoby wymyślić jakąś kontynuację. Pomysłowość ludzka nie zna jednak granic i tak oto już w styczniu ubiegłego roku potwierdzono, że Black Mirror 2 ujrzy światło dzienne. Dzisiaj wydawca programu, niemiecki dtp entertainment ujawnił pierwsze szczegóły dotyczące fabuły. Zaprezentowano również pierwsze obrazki.

Akcja drugiej części rozgrywa się w 1990 roku, w dwanaście lat po śledztwie w sprawie tajemniczej śmierci Williama Gordona. Tym razem głównym bohaterem jest niejaki Darren, na którego życiowej drodze staje śliczna Angelina pracująca w sklepiku fotograficznym w Biddeford, małym miasteczku w Nowej Anglii. Dziewczyną interesuje się także ktoś trzeci, najprawdopodobniej nie mający najlepszych intencji. Darren postanawia zbadać o co tak naprawdę chodzi, a prowadzone dochodzenie zaprowadzi go m.in. do Willow Creek, miejscowości znanej z pierwszej części gry.

Black Mirror 2, podobnie jak jego poprzednik należeć będzie do gatunku przygodówek z interfejsem typu point & click. Oprawę graficzną wykonano w tzw. technologii 2.5D, czyli po prerenderowanych, dwuwymiarowych tłach poruszać się będą trójwymiarowe postacie. Za powstanie programu odpowiada niemiecka firma Cranberry Productions (dawniej 4Head Studios). Premiera przewidziana została na przyszły rok.

A oto screenshoty:

Black Mirror 2 - pierwsze screeny i informacje dotyczące fabuły - ilustracja #1
Black Mirror 2 - pierwsze screeny i informacje dotyczące fabuły - ilustracja #2
Black Mirror 2 - pierwsze screeny i informacje dotyczące fabuły - ilustracja #3