Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 kwietnia 2008

W sierpniu w Burnout Paradise pojawi się noc i motocykle

Przemysław Zamęcki, 24 kwietnia 2008, 18:31

W sierpniu Burnout Paradise powinien doczekać się obszernego patcha o nazwie „Davis”, dzięki którego poznamy Paradise City od zupełnie nowej strony.

Microsoft poszukuje pracowników do nowego projektu Halo

Jiker, 24 kwietnia 2008, 16:20

Przed kilkoma dniami firma Microsoft zamieściła na stronach swojego oficjalnego serwisu poświęconych ofertom pracy, kilka propozycji dla osób zainteresowanych developingiem gier. Koncern poszukuje dyrektora kreatywnego, producenta oraz projektantów, którzy „byliby zainteresowani wyprodukowaniem nowej gry z cyklu Halo”.

Piwo i orzeszki – Rozterki nałogowca
Piwo i orzeszki – Rozterki nałogowca

Fulko de Lorche, 24 kwietnia 2008, 16:00

Podobno żaden nałogowiec nigdy nie przyzna się do tego, że jest uzależniony. Tak samo jest z graczem. Gracz powie, że jego maniactwo nie jest problemem, że gdyby chciał, to by nie w ogóle nie grał, ale że nie chce, to gra!

Dokonaj zagłady świata w jRPG o tytule World Destruction

Jiker, 24 kwietnia 2008, 14:05

Schematyczność to zazwyczaj drugie imię japońskiej odmiany RPG. Zazwyczaj opierają się na prostej zasadzie wcielenia się w grupkę entuzjastycznie nastawionych wojowników przeżywających egzystencjalne problemy, od których wymagane jest uratowanie któregoś z kolei świata. W World Destruction firmy Sega otrzymamy coś podobnego, ukazanego jednakże z nieco innej perspektywy.

Podsumowanie roku i plany wydawnicze Nintendo

vampire, 24 kwietnia 2008, 13:54

W podsumowaniu roku finansowego od 31 marca 2007 do 31 marca 2008 koncernu Nintendo znalazły się też wyniki sprzedaży dwóch wiodących konsol tej firmy. Najpopularniejsza "duża" konsola - Nintendo Wii sprzedała się na świecie w liczbie 24,45 milionów sztuk, a w ciągu ostatniego roku 18,61 milionów deklasując tym samym konkurencję w postaci X360 i PS 3. Nintendo DS radzi sobie równie dobrze - rozeszło się już 70,6 milionów egzemplarzy tej przenośnej konsolki, z czego prawie połowa - 30,31 milionów w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Poznaliśmy europejską datę debiutu serwisu WiiWare

Jiker, 24 kwietnia 2008, 13:15

Nintendo podzieliło się z nami oficjalną datą debiutu europejskiej wersji serwisu WiiWare. Przedstawiło również pierwsze informacje na temat nowego kanału, który zasili ofertę Wii Channels w przyszłym miesiącu. Nintendo Channel umożliwi posiadaczom Wii ocenianie produkcji wchodzących w skład WiiWare oraz zaopatrywanie się w grywalne wersje demonstracyjne produkcji przeznaczonych dla Nintendo DS.

Producent serii Metroid Prime traci kluczowych pracowników
Producent serii Metroid Prime traci kluczowych pracowników

Przemysław Zamęcki, 24 kwietnia 2008, 13:11

Jak podaje serwis Shacknews, kilku kluczowych pracowników opuściło firmę Retro Studios, wielu graczom znaną głownie z serii gier Metroid Prime.

Zobacz Haze w wykonaniu Korn
Zobacz Haze w wykonaniu Korn

vampire, 24 kwietnia 2008, 12:29

Wydawca Ubisoft i EMI Records poinformowai, że singiel Haze zespołu Korn, którego inspiracją była gra o tym samym tytule jest już dostępny do kupienia za pośrednictwem serwisów sprzedających muzykę. Można go nabyć na przykład w sieci Amazon w cenie 0,99$. Jednak wszyscy, którzy zdecydują się nabyć grę będą mogli po weryfikacji płyty ściągnąć go za darmo z tej strony.

Pecetowy Devil May Cry 4 na początku tegorocznego lata
Pecetowy Devil May Cry 4 na początku tegorocznego lata

Jiker, 24 kwietnia 2008, 12:15

W nowego DMC zagrały do tej pory ponad dwa miliony posiadaczy konsol Xbox 360 i PlayStation 3, dzięki czemu o przygodach Nero mówi się niemal wyłącznie w kategoriach hitu. Teraz na ów hit czekają użytkownicy pecetów, którzy własną, usprawnioną jego wersję otrzymają już na początku tegorocznego lata.

Monster Hunter Portable 2nd G podwójnie platynowy w Japonii
Monster Hunter Portable 2nd G podwójnie platynowy w Japonii

Przemysław Zamęcki, 24 kwietnia 2008, 12:05

Najnowsza odsłona Monster Hunter na PSP notuje znakomite wyniki finansowe w Japonii, o czym informowaliśmy Was już na początku kwietnia, kiedy to tytuł ten w ciągu zaledwie sześciu dni stał się najszybciej sprzedającą się grą na tamtejszym rynku. Jak się dziś okazuje, zainteresowanie łapaniem potworów wcale nie maleje i gra właśnie osiągnęła status podwójnej platyny.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (24 kwietnia 2008)

Jiker, 24 kwietnia 2008, 11:00

Demo echochrome opublikowane, High Voltage Software obchodzi piętnastolecie istnienia, rosyjski King’s Bounty zdobywa kolejne nagrody, następna produkcja Ninja Theory na obu konsolach nowej generacji, poznaliśmy nieoficjalny cennik Age of Conan – zapraszamy Was do czwartkowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Premiera Romance of the Three Kingdoms XI na PC w lipcu
Premiera Romance of the Three Kingdoms XI na PC w lipcu

vampire, 24 kwietnia 2008, 10:29

Firma Koei będąca zarówno producentem jak i wydawcą gier z serii Romance of the Three Kingdoms zapowiedziała, iż jedenasta odsłona tego cyklu w wersji dla PC trafi na sklepowe półki również w Stanach Zjednoczonych. Premiera zapowiedziana został na trafić 29 lipca bieżącego roku. Podobnie jak poprzednie części również ta odsłona bazuje na czternastowiecznej historycznej powieści o tym samym tytule.

Wirtualni kucharze i restauratorzy do boju, czyli zbliża się Order Up!
Wirtualni kucharze i restauratorzy do boju, czyli zbliża się Order Up!

Virion, 24 kwietnia 2008, 10:22

ZOO Games ogłosiło, iż studio SuperVillain pracuje nad grą Order Up!, której głównym tematem będzie zarządzanie restauracją i gotowanie.

Rainbow Six: Vegas 2 zjada miejsce na dysku
Rainbow Six: Vegas 2 zjada miejsce na dysku

fsm, 24 kwietnia 2008, 09:35

Oficjalne fora internetowe R6 są zapełnione doniesieniami o błędzie w Vegas 2, który dosłownie pochłania przestrzeń dyskową komputerów, na których zainstalowana jest ta gra.

Strona-zwiastun dla nowego Prince of Persia
Strona-zwiastun dla nowego Prince of Persia

fsm, 24 kwietnia 2008, 08:57

Po wtorkowych informacjach na temat rejestracji przez twórcę Prince of Persia nowej nazwy, w sieci pojawiła się tajemnicza strona bez wątpienia związana z grą.