Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 kwietnia 2008

Darmowe MMO od autorów Star Wars: Empire at War i Universe at War: Earth Assault

aRusher, 16 kwietnia 2008, 19:44

O firmie Petroglyph Games słyszeliśmy dotychczas przy okazji takich tytułów jak Star Wars: Empire at War oraz niedawno wydanego Universe at War: Earth Assault. Do produkcji tego studia dołączy wkrótce darmowa gra MMO, o czym poinformował jej przyszły wydawca – True Games Interactive.

Zapowiedziano nową grę z serii Penumbra

Von Zay, 16 kwietnia 2008, 17:11

Dobre wieści dla miłośników zabawy z dreszczykiem – jak podaje wydawca Paradox Interactive – Frictional Games pracuję nad kontynuacją serii Penumbra. Nowa część nosić będzie podtytuł Requiem.

Podano wymagania sprzętowe dla pecetowej edycji Mass Effect

Von Zay, 16 kwietnia 2008, 15:03

Twórcy Mass Effect – znana, lubiana i ceniona firma BioWare – wyszli naprzeciw graczom głowiącym się nad odwiecznym pytaniem „ruszy mi, czy nie ruszy?” publikując oficjalne wymagania sprzętowe gry.

Rock Band w Europie jednak tańszy?
Rock Band w Europie jednak tańszy?

vampire, 16 kwietnia 2008, 14:41

W zeszłym tygodniu koncern Electronic Arts w końcu zapowiedział znacznie opóźnioną w stosunku do amerykańskiej premierą swojej "muzycznej" gry w Europie. Ceny, jakie ustalili elektronicy są jednak znacznie wyższe niż te w kraju wuja Sama.

All Point Bulletin – gangsterskie MMO na modłę GTA – pojawi się w roku 2009

Von Zay, 16 kwietnia 2008, 13:54

W wywiadzie dla serwisu Develop główny twórca All Points Bulletin, Dave Jones, potwierdził, że na rok 2009 planowana jest ogólnoświatowa premiera gry.

Alone in the Dark w wersji na PS3 zadebiutuje dopiero jesienią

Jiker, 16 kwietnia 2008, 12:48

Atari poinformowało w rozmowie z redakcją niemieckiego wydania serwisu Eurogamer, że światowa premiera Alone in the Dark w wersji na konsolę PlayStation 3 odbędzie się jesienią bieżącego roku.

Sprzedano trzysta tysięcy kopii gry Galactic Civilizations II

Przemysław Zamęcki, 16 kwietnia 2008, 12:28

Czy w dobie milionowych rezultatów, jakie osiąga sprzedaż niektórych gier video skromna liczba trzystu tysięcy może cieszyć developera? Oczywiście, że tak, czego najlepszym dowodem jest Brad Wardell, szef studia Stardock, które odpowiedzialne jest za strategiczną serię zatytułowaną Galactic Civilizations.

Cykl The Sims ze sprzedażą na poziomie 100 milionów egzemplarzy!
Cykl The Sims ze sprzedażą na poziomie 100 milionów egzemplarzy!

Jiker, 16 kwietnia 2008, 12:20

Najlepiej sprzedającym się cyklem w historii elektronicznej rozrywki są być może przygody hydraulika Mario (200 milionów egzemplarzy!), jednakże w przypadku tylko i wyłącznie pecetów prym wiodą oczywiście Simsy. Z informacji opublikowanych przez koncern Electronic Arts wynika, że seria sprzedała się już w 100 milionach egzemplarzy!

Kolejna aktualizacja Burnout Paradise czyli więcej dobrej zabawy
Kolejna aktualizacja Burnout Paradise czyli więcej dobrej zabawy

Virion, 16 kwietnia 2008, 12:17

Niespełna na tydzień przed wydaniem drugiej aktualizacji do Burnout Paradise producent gry Criterion Studios ogłosił już wydanie następnej. Co znajdziemy w niej nowego?

Carmen Electra zatańczy dla Wii?
Carmen Electra zatańczy dla Wii?

vampire, 16 kwietnia 2008, 11:40

Peekaboo Pole Dancing, firma produkująca Carmen Electra's Electra-Pole Dancing, a więc domowy zestaw do... tańca na rurze, w którym instruktorką jest ta właśnie aktorka i piosenkarka wpadła na pomysł przeniesienia swego patentu na konsolkę Wii.

Doczekamy się rozbudowanej demonstracji Haze

Jiker, 16 kwietnia 2008, 11:25

Od sześciu dni wiemy, że Haze trafi do sprzedaży na terenie Starego Kontynentu 23 maja. Nieco wcześniej opublikowana zostanie z kolei wersja demonstracyjna, której zadaniem będzie przekonanie do gry tych posiadaczy PlayStation 3, którzy zniechęcili się do tego tytułu w związku z publikacją wielu sprzecznych informacji.

Czy nowy Duke Nukem trafi na konsole przenośne?

Jiker, 16 kwietnia 2008, 11:20

Na nowe przygody Księcia czekamy już od wielu, wielu lat. Nie warto ich już nawet liczyć. W każdym z nas tli się ciągle nadzieja, że Duke Nukem Forever przybierze jednak grywalną formę i ukaże się na którejś z platform nowej generacji i/lub pecetach. Holendrzy z serwisu GameRush wydają się wiedzieć nieco więcej.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 kwietnia 2008)

Jiker, 16 kwietnia 2008, 10:00

Okami na Wii debiutuje, nowe gry w Xbox Originals, Emergency Mayhem już dostępne, Capcom planuje wykupienie zachodniego studia, Disney zamyka swoje MMO, Square Enix podaje oficjalne informacje o światowej premierze Dragon Quest V – zapraszamy Was do środowego wydania „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Nowe plotki na temat Beyond Good & Evil 2
Nowe plotki na temat Beyond Good & Evil 2

Przemysław Zamęcki, 16 kwietnia 2008, 09:45

Gdyby zapytać graczy, jakie tytuły wywarły na nich największe wrażenie, na liście z całą pewnością znalazłby się również Beyond Good & Evil. Ci, którym udało się skończyć tę grę zapewne doskonale pamiętają, jakie uczucie niedosytu ona po sobie zostawia, a co najważniejsze, również niedokończone wątki fabularne.

Halo 3: Legendarny Map Pack już dostępny
Halo 3: Legendarny Map Pack już dostępny

vampire, 16 kwietnia 2008, 09:40

Fani Halo 3 w końcu doczekali się zapowiadanego przez MicroSoft Legendarny Map Pack. Wydając 800 MS Points na Xbox Live Market Place możemy stać się szczęśliwymi posiadaczami 411 MB dodatku oferującego 3 nowe mapy do rozgrywek sieciowych.

Bionic Commando Rearmed tylko dla dorosłych

Przemysław Zamęcki, 16 kwietnia 2008, 09:33

Kilka dni temu informowaliśmy, że prace nad przygotowywanym przez Capcom remakiem gry Bionic Commando powoli zmierzają do szczęśliwego końca. Dziś już wiadomo, jakie Rearmed otrzymał kategorie wiekowe.

Soul Calibur IV na wakacje również w wersji specjalnej

Przemysław Zamęcki, 16 kwietnia 2008, 09:32

W obecnej generacji konsol fani bijatyk nie są przez wydawców specjalnie rozpieszczani. Z ciekawszych pozycji wymienić można właściwie jedynie Virtuę Fighter 5 i Tekken: Dark Ressurection. Na szczęście przyszłość rysuje się w nieco cieplejszych barwach, a to za sprawą chociażby przygotowywanej przez Namco Bandai czwartej części Soul Calibur. Od dzisiaj znamy datę jej premiery, tak więc powoli możemy zacząć odliczać dzielące nas od niej dni.

Europe Universalis: Rome debiutuje w USA, na Starym Kontynencie za 2 dni

Virion, 16 kwietnia 2008, 09:20

Paradox Interactive, twórca całej serii Europe Universalis ogłosił, że jej najnowsza odsłona Europe Universalis: Rome przenosząca nas w czasy wojen punickich wylądowała bezpiecznie na półkach sklepowych w USA.

Powstanie komiks na motywach gry Prototype
Powstanie komiks na motywach gry Prototype

Przemysław Zamęcki, 16 kwietnia 2008, 09:10

Nie tylko Electronic Arts zamierza wydawane przez siebie gry promować również poprzez komiksy. Choć to nie nowy pomysł, to najwidoczniej opłacalny, bowiem właśnie współpracę z wydawnictwem DC Comics (Batman, Superman) zaanonsowała również firma Sierra Entertainment.

Znamy datę premiery gry Battlefield: Bad Company

Przemysław Zamęcki, 16 kwietnia 2008, 08:59

Dzięki wystosowanemu wczoraj przez koncern Electronic Arts oświadczeniu, wiemy, kiedy dokładnie możemy spodziewać się debiutu gry Battlefield: Bad Company. Dniem tym jest poniedziałek, 23 czerwca, a docelowymi platformami, na które zmierza przygotowywany przez szwedzką ekipę DICE program są Xbox 360 i PlayStation 3.