Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 kwietnia 2008

Sony po raz kolejny odsuwa w czasie start usługi Home

Przemysław Zamęcki, 22 kwietnia 2008, 18:24

Start usługi Home na konsoli PlayStation 3 wciąż się opóźnia. Niestety, po raz kolejny Sony poinformowało, że nie ma szans, aby otwarte testowanie wersji beta rozpoczęło się przed tegoroczną jesienią. Oznacza to, co najmniej roczną obsuwę w stosunku do pierwszych zapowiedzi.

Serwis Virtual Console uzyska wsparcie ze strony firmy Interplay

Jiker, 22 kwietnia 2008, 15:03

Firma Interplay ogłosiła, że w niedalekiej przyszłości wyda w ramach usługi Virtual Console kilka ze swoich starszych pozycji, znanych posiadaczom konsoli Sega Genesis/Mega Drive. Znajdą się wśród nich: Earthworm Jim, Earthworm Jim 2, Boogerman oraz Clayfighter. Data ich premiery powinna zostać ujawniona w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Guitar Hero IV z większą liczbą instrumentów

Jiker, 22 kwietnia 2008, 14:35

Guitar Hero przeżywa aktualnie drugą młodość. Seria sprzedaje się świetnie, a autorzy liczą gigantyczne zyski. Na jednym jednak polu przegrywa wyraźnie z Rock Bandem od Electronic Arts. Chodzi mianowicie o liczbę instrumentów, na których można odegrać poszczególne piosenki. Czwarta odsłona GH powinna to jednak zmienić, o czym poinformował właśnie prezes koncernu Activision.

Guild Wars bez systemu mikrotransakcji

Jiker, 22 kwietnia 2008, 13:55

Ujawnienie przez NCsoft planów, których głównym założeniem jest chęć wdrożenia do produktów koreańskiego producenta i wydawcy systemu mikrotransakcji NCcoin, wzbudziło wśród niektórych graczy mały popłoch. Dotyczyło to w szczególności fanów Guild Wars. Jak się okazuje – ich obawy były bezpodstawne.

Twórca Prince of Persia rejestruje nazwę nowych przygód Księcia

Jiker, 22 kwietnia 2008, 12:40

Bieżący rok rozpoczęliśmy od kilku dobrych wiadomości. Jedną z nich była oficjalna zapowiedź nowej produkcji z cyklu Prince of Persia. Dowiedzieliśmy się wówczas, że jej światowy debiut nastąpi najpewniej w chwili premiery pierwszego filmu opartego na przygodach Księcia Persji (planowanej na przyszły rok). Wczoraj poznaliśmy być może oficjalny tytuł nowego PoP-a.

Nowy trailer S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - DX10 w akcji
Nowy trailer S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - DX10 w akcji

vampire, 22 kwietnia 2008, 12:33

Pojawił się nowy trailer S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky prezentujący pełne możliwości gry przy wykorzystaniu bibliotek DirectX 10. Trzeba przyznać, iż robi on naprawdę ogromne wrażenie.

Poznaliśmy ostateczne wymagania sprzętowe Age of Conan
Poznaliśmy ostateczne wymagania sprzętowe Age of Conan

Jiker, 22 kwietnia 2008, 11:50

W związku z planowanym na początek maja rozpoczęciem oficjalnych, otwartych beta-testów Age of Conan: Hyborian Adventures, firma Funcom podzieliła się z nami zaktualizowanymi wymaganiami sprzętowymi gry. Szczęśliwie nie różnią się one za bardzo od tych, opublikowanych w sieci w ubiegłym miesiącu.

Co trzeba zrobić, aby uzyskać dostęp do bonusowych broni w Battlefield: Bad Company
Co trzeba zrobić, aby uzyskać dostęp do bonusowych broni w Battlefield: Bad Company

vampire, 22 kwietnia 2008, 10:40

Na skutek narzekań fanów na pomysł wprowadzenia dodatkowych opłat za specjalne wersje broni w Battlefield: Bad Company twórcy zdecydowali się na udostępnienie ich za darmo. Aby móc się nimi nacieszyć czeka nas jednak wykonanie kilku „zadań” przez nich stawianych. Każda zmodyfikowana broń posiada swoją własną nazwę oraz oczywiście inne parametry niż jej zwyczajny odpowiednik.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (22 kwietnia 2008)

Jiker, 22 kwietnia 2008, 10:15

Aktualizacje oferty Xbox Live Arcade, Virtual Console oraz Xbox Originals, kolejna produkcja z cyklu Naruto także w Europie, nowe NBA Ballers już w sprzedaży, Burnout Paradise na PS3 z możliwością doboru własnej muzyki, Uwe Boll był bliski stworzenia filmu opartego na licencji WoWa – zapraszamy Was do wtorkowego wydania „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Kreator stworów do Spore – w czerwcu
Kreator stworów do Spore – w czerwcu

fsm, 22 kwietnia 2008, 10:02

Maxis poinformował, że w czerwcu, na trzy miesiące przed premierą gry Spore, w ręce graczy trafi tzw. „Kreator Kreatur” w wersjach 'free' oraz 'retail'.

Call of Duty wraca do Infinity Ward

fsm, 22 kwietnia 2008, 09:19

Serwis Next-Gen.biz dowiedział się od byłego pracownika Activision Underground, że Infinity Ward stanie się jedynym wytwórcą kolejnych gier z serii Call of Duty.

Konami podaje nowy termin rozpoczęcia testów beta Metal Gear Online

Przemysław Zamęcki, 22 kwietnia 2008, 08:50

Nie popisało się Konami z właściwym przygotowaniem startu wersji beta Metal Gear Solid Online. Nie dosyć, że serwery wciąż nie działają, to jeszcze każdy chętny zmuszony jest do rejestracji dodatkowych Konami ID i Game ID, tak, jakby nie można było wykorzystać po prostu konta założonego na PlayStation Network. Pozostaje mieć nadzieję, że japońska firma na przyszłość wyciągnie wnioski z popełnionych błędów. Póki co, informuje nas jednak o nowym terminie rozpoczęcia testów.

Fallout 3 bez wersji demonstracyjnej

Przemysław Zamęcki, 22 kwietnia 2008, 07:40

W rozmowie z serwisem Eurogamer, Peter Hines z Bethesdy potwierdził, że nie mamy się co spodziewać wersji demonstracyjnej gry Fallout 3.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (13 - 19 kwietnia)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (13 - 19 kwietnia)

Przemysław Zamęcki, 22 kwietnia 2008, 07:30

Jak w każdy wtorek, zamieszczamy najnowsze notowanie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres pomiędzy 13 a 19 kwietnia.

Nowy Silent Hill otrzymuje podtytuł

Przemysław Zamęcki, 22 kwietnia 2008, 07:20

Rok 2008 śmiało można nazwać rokiem horrorów. Wyznaczone daty premier mają już Alone in the Dark, Siren: New Translation (na razie tylko w Japonii), być może Capcomowi uda się przygotować jeszcze przed świętami piątą odsłonę Resident Evil. We wrześniu ukaże się także szósty Silent Hill, który właśnie otrzymał od Konami oficjalny podtytuł.