Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 kwietnia 2008

Sprzedaż konsol w Japonii (24 - 30 marca)

Misiek, 4 kwietnia 2008, 21:30

Najnowsze notowanie najlepiej sprzedających się konsol w Kraju Kwitnącej Wiśni (opublikowane przez agencję Media Create) przyniosło spodziewaną zmianę lidera. Handheld Nintendo musiał ustąpić pola PSP, które tym razem było bezkonkurencyjne.

Nowa, duża porcja screenshotów z gry Tiberium

Przemysław Zamęcki, 4 kwietnia 2008, 18:50

Electronic Arts zaprezentował bardzo dużą porcję nowych screenshotów z gry Tiberium – nadchodzącej wielkimi krokami strzelaniny z zacięciem taktycznym, której akcja rozgrywa się w uniwersum znanym z serii Command & Conquer.

Poradnik: Imperium Romanum

Redakcja GRYOnline.pl, 4 kwietnia 2008, 18:42

„Łuki triumfalne, akwedukty, świątynie i chwała SPQR. Kolejny klon gry ekonomicznej osadzonej w czasach wielkiego Imperium Rzymskiego, bez wątpienia – w najlepszym wydaniu. Poniższy poradnik zawiera zbiór zasad oraz metod na najlepszy i uniwersalny rozwój ekonomiczny, dla niemal każdej mapy dowolnego scenariusza jak i kampanii historycznej."

GTR Evolution zapowiedziany
GTR Evolution zapowiedziany

Virion, 4 kwietnia 2008, 14:30

Firma wydawnicza Viva Media, ogłosiła, że w trakcie produkcji jest gra, w której będziemy mieli okazję pościgać się samochodami z kategorii GT i WCTT Extreme. Jej premierę zapowiedziano na trzeci kwartał tego roku.

Nicolas Games przejmuje projekt Afterfall

Jiker, 4 kwietnia 2008, 12:40

Z pewnością wielu spośród Was kojarzy niezależną produkcję o tytule Afterfall – postapokaliptycznego cRPG przygotowanego od ponad trzech lat przez polską grupę zapaleńców, ukrywającą się pod nazwą Intoxicate Interactive. Od dzisiaj wiemy już oficjalnie, że produkt ów zostanie wydany jako pełnoprawna produkcja.

Podano datę premiery Mercenaries 2
Podano datę premiery Mercenaries 2

Virion, 4 kwietnia 2008, 11:53

Sequel produkcji Mercenaries: Playground of Destruction wreszcie ujrzy światło dzienne. Przynajmniej tak zapowiada jego wydawca EA.

Nowy plan Atari ujawnia drugi dodatek do Neverwinter Nights 2
Nowy plan Atari ujawnia drugi dodatek do Neverwinter Nights 2

vampire, 4 kwietnia 2008, 11:37

Atari UK opublikowało zaktualizowaną listę swoich planów wydawniczych. Dla fanów Forgotten Realms na pewno najważniejszą wiadomością jest zapowiedź wydania drugiego dodatku do znakomitego RPG ze stajni Obsidian - Neverwinter Nights 2. Niestety na dzień dzisiejszy oprócz tego, że ma się ukazać nic nie wiadomo.

Obniżka ceny Wii i szczegóły o polskiej premierze Wii Fit

Jiker, 4 kwietnia 2008, 11:30

Z informacji pozyskanych przez nas u polskiego przedstawicielstwa firmy Stadlbauer, oficjalnego dystrybutora produktów Nintendo w naszym kraju, wynika, że sugerowana cena konsoli Wii została obniżona z 1099 na poziom 999 złotych.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 kwietnia 2008)

Jiker, 4 kwietnia 2008, 10:00

Kolejny dodatek do Two Worlds, Deca Sports w złocie, data europejskiej premiery Ninja Gaiden: Dragon Sword, Def Leppard w Guitar Hero IV, Mario Kart Wii ocenione w Famitsu – zapraszamy do lektury piątkowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Sam & Max doczekają się jednak wydania na Wii
Sam & Max doczekają się jednak wydania na Wii

vampire, 4 kwietnia 2008, 09:38

Telltale Games, producent i wydawca gry Sam & Max oficjalnie potwierdził wydanie tej zabawnej przygodówki na konsolę Nintendo. Posiadacze Wii otrzymają od razu wszystkie sześć epizodów składających się na sezon pierwszy - ta wersja będzie też obsługiwać tryb panoramiczny. Na to jak sprawdzi się Wii Remote w tej grze typu point & click przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać gdyż premiera zarówno w Stanach jak i Europie przewidziana jest dopiero na jesień bieżącego roku.

Nowa edycja konkursu „Make Something Unreal”

fsm, 4 kwietnia 2008, 09:24

Firma Epic wraz z Intelem, największym wytwórcą procesorów dla pecetów, zapraszają wszystkich do nowej edycji konkursu „$1 Million Intel Make Something Unreal Contest”.

Alpha Protocol - pierwsze screenshoty z nowego projektu twórców NWN2
Alpha Protocol - pierwsze screenshoty z nowego projektu twórców NWN2

Przemysław Zamęcki, 4 kwietnia 2008, 09:23

Alpha Protocol po pokazywanych przez nas jakiś czas temu marnej jakości skanach doczekał się w końcu prezentacji pierwszych oficjalnych screenshotów, które przedstawiamy Wam poniżej.

Moscow Racer zapowiedziany
Moscow Racer zapowiedziany

fsm, 4 kwietnia 2008, 08:54

Rosyjski wydawca, firma Akella, zapowiedział Moscow Racer – grę wyścigową pozwalającą na odkrywanie ulic Moskwy z niedozwoloną prędkością.

THQ przedstawia swój plan wydawniczy na bieżący rok fiskalny
THQ przedstawia swój plan wydawniczy na bieżący rok fiskalny

Przemysław Zamęcki, 4 kwietnia 2008, 08:32

Koncern THQ ujawnił wczoraj plany wydawnicze dotyczące najważniejszych gier, które na sklepowych półkach powinny ukazać się jeszcze przed końcem obecnego roku fiskalnego, a więc najpóźniej 31 marca 2009 roku.

Znamy ostateczną datę premiery Star Wars: The Force Unleashed
Znamy ostateczną datę premiery Star Wars: The Force Unleashed

Przemysław Zamęcki, 4 kwietnia 2008, 07:30

Wygląda na to, że Star Wars: The Force Unleashed po tym, jak już dwukrotnie przesuwano jego premierę doczekał się w końcu ostatecznego podania daty debiutu. Przynajmniej miejmy taką nadzieję.

Sega oficjalnie zapowiada Sonic Unleashed
Sega oficjalnie zapowiada Sonic Unleashed

Przemysław Zamęcki, 4 kwietnia 2008, 07:07

Kilka dni temu informowaliśy o wycieku danych, jaki miał miejsce na serwerze FTP Segi. Informacje dotyczyły nowej gry z udziałem Sonica, jednej z najpopularniejszej postaci gier video. Skoro mleko się rozlało, japońskiej firmie nie pozostało nic innego, jak odkryć karty i tak oto dziś oficjalnie możemy zapowiedzieć, że w tegorocznym sezonie świątecznym pojawi się Sonic Unleashed.