Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 kwietnia 2008

Ludo ergo sum - Z gier wynurzone
Ludo ergo sum - Z gier wynurzone

Louvette, 26 kwietnia 2008, 20:00

Dość dawno nie mówiliśmy już o żadnym niecodziennie brzmiącym pojęciu, które pojawia się równie często na konferencjach i w podręcznikach dla twórców gier, co w publikacjach naukowych o grach traktujących, a które samym graczom jest niekoniecznie znane – co nie znaczy, że nieznane jest im zjawisko, które opisuje.

Silnik Europa do pobrania za darmo

Elrond, 26 kwietnia 2008, 14:51

Jeśli spędzając długie godziny przy grach z serii Hearts of Iron, zdarzyło się Wam od czasu do czasu ponarzekać na jakieś niedopracowane Waszym zdaniem elementy rozgrywki, macie teraz szansę naprawić te niedociągnięcia. Co więcej, możecie stworzyć kolejne Serca z Żelaza, zupełnie od podstaw – silnik Europa napędzający m.in. wspomnianą serię, dostępny jest bowiem za darmo.

Demo prezentujące technologię euphoria w sieci

Elrond, 26 kwietnia 2008, 14:47

W sieci pojawiło się demo prezentujące możliwości silnika euphoria autorstwa firmy Natural Motion. Przypomnijmy, iż dzięki tej technologii, animacje w grach generowane są „w locie” przy wykorzystaniu mocy CPU.

Stalin vs. Martians – nietypowy RTS od Black Wing Foundation
Stalin vs. Martians – nietypowy RTS od Black Wing Foundation

Elrond, 26 kwietnia 2008, 14:42

Już pod koniec tego roku miłośnicy strategii czasu rzeczywistego otrzymają dość oryginalnego reprezentanta tego gatunku, Stalin vs. Martians. Gra ukazać ma nam „nieznane strony historii II Wojny Światowej”, jak to określają jej twórcy, ale powiedzmy sobie szczerze – kto patrząc na tytuł potraktuje poważnie to oświadczenie?

Nowy trailer i screeny Dragon Ball Z: Burst Limit
Nowy trailer i screeny Dragon Ball Z: Burst Limit

vampire, 26 kwietnia 2008, 13:47

Pojawiły się nowe screeny oraz trailer Dragon Ball Z: Burst Limit, który można obejrzeć tutaj. Przedstawia on walkę Trunksa z członkiem Ginyu Force - Recoomem. Od razu widać, iż twórcy - Namco Bandai (mający na koncie kilka innych gier w uniwersum DB) starali się jak najwierniej oddać styl walki bohaterów.

BioShock jednak na PS3?
BioShock jednak na PS3?

vampire, 26 kwietnia 2008, 12:47

Po raz kolejny pojawiła się plotka jakoby zdobywca wielu wyróżnień - BioShock miał jednak ukazać się na PS 3. Tym razem jej źródłem jest zamieszczony przez Sonica post na forum NeoGAF dotyczący zawartości czerwcowego numeru amerykańskiego pisma Electronic Gaming Monthly. W magazynie znalazł się informacja, że ten osadzony w podwodnym świecie cRPG zostanie wydany na konsolę Sony we wrześniu.

Multiplayer w Bionic Commando Rearmed
Multiplayer w Bionic Commando Rearmed

vampire, 26 kwietnia 2008, 11:36

Studio Grin, twórcy Bionic Commando Rearmed – remake’a oryginalnego Bionic Commando wydanego na NES w 1987 roku opublikowali dane dotyczące multipalyera w swojej produkcji. Otrzymamy, więc nie tylko jak wcześniej zapowiadano tryb korporacji, ale też możliwość zmierzenia się z żywym przeciwnikiem, niestety jedynie w trybie offline.