Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 kwietnia 2008

Liczba serwerów Pirates of the Burning Sea zredukowana

vampire, 17 kwietnia 2008, 15:33

Studio Flying Lab Software twórcy Pirates of the Burning Seas - ambitnego i złożonego MMORPG osadzonego na XVI-wiecznych Karaibach zdecydowali się zamknąć siedem z jedenastu serwerów tejże produkcji. Zrobili to zresztą na prośbę samych graczy, którzy narzekali na zbyt małą liczbę uczestników. Od daty premiery minęło zaledwie trzy miesiące, a już widać, jak bardzo przeliczyło się Flying Lab.

Będzie Mercenaries 3 oraz demo Mercenaries 2

Virion, 17 kwietnia 2008, 15:05

W wywiadzie dla Eurogamera dyrektor kreatywny Pandemica podał kilka ciekawych szczegółów związanych z ich najnowszym produktem Mercenaries 2. Z kolei innemu serwisowi powiedział, że niedługo ruszą pracę nad trzecią odsłoną serii.

Samuel L. Jackson użyczy głosu głównemu bohaterowi gry Afro Samurai

Przemysław Zamęcki, 17 kwietnia 2008, 14:59

W ubiegłym roku firma Namco Bandai nabyła prawa do „zegranizowania” japońskiej mangi i serialu animowanego Afro Samurai. Dzisiaj możemy przedstawić Wam kilka szczegółów dotyczących tego projektu.

Ancient Quest of Saqqarah - nowa produkcja polskich developerów

vampire, 17 kwietnia 2008, 13:44

Warszawska firma Codeminion ujawniła kilka informacji na temat swojej nowej gry - Ancient Quest of Saqqarah. Jest to dwuwymiarowa produkcja osadzona w Egipcie będąca połączeniem gry logicznej i przygodówki. Obecnie znajduje się już w bardzo zaawansowanym stadium produkcji - prace nad nią trwają od roku.

GTA IV instaluje część danych na dysk konsoli

Jiker, 17 kwietnia 2008, 12:27

Grand Theft Auto IV będzie (a właściwie – już jest) produkcją olbrzymią. Nośnik gry jest zapewne wypchany po brzegi różnego rodzaju informacjami. Okazuje się, o czym poinformował jeden z redaktorów serwisu 1up, że najnowsza produkcja firmy Rockstar Games będzie wymagać instalacji części z nich na dysku twardym konsoli PlayStation 3.

Obniżki przyczyną dwukrotnie lepszej sprzedaży Xboxa 360 w Europie

Przemysław Zamęcki, 17 kwietnia 2008, 12:06

Przed miesiącem Microsoft w trosce o portfele klientów postanowił znacznie zredukować europejską cenę konsol Xbox 360. Czy krok ten spotkał się z należytym zainteresowaniem? Chris Lewis, pełniący funkcję szefa europejskiego oddziału firmy potwierdza, że jak najbardziej.

Beta Metal Gear Online już dostępna

Jiker, 17 kwietnia 2008, 11:55

Firma Konami poinformowała, że wersja beta gry Metal Gear Online zadebiutowała w ofercie serwisu PlayStation Store (zarówno w Japonii, USA i Europie). Może ją pobrać każdy zainteresowany użytkownik konsoli PlayStation 3. Odpowiedni plik zajmuje na dysku 741 MB.

Pełny program targów LEVEL_01

Przemysław Zamęcki, 17 kwietnia 2008, 11:51

Już od jutra zaczynają się Targi Gier i Zabezpieczeń oraz Multimediów dla Edukacji o nazwie LEVEL_01. Odbędą się one w Krakowie, w hali wystawienniczej przy ul. Centralnej 41A. Impreza zakończy się 20 kwietnia w niedzielę, tak więc czeka nas weekend pełen atrakcji. Poniżej mamy przyjemność przedstawić Wam pełen program tego wydarzenia.

Soul Calibur zmierza na Xbox Live Arcade

Jiker, 17 kwietnia 2008, 11:36

Soul Calibur jest bez wątpienia pozycją, której wielki powrót, w tym przypadku na Xbox Live Arcade, może być jednym z ciekawszych wydarzeń najbliższych miesięcy. Produkcja wydana w 1999 roku na konsolę Sega Dreamcast (nieco wcześniej także na automaty arcade) w dalszym ciągu ma bowiem wielu oddanych fanów, również wśród aktualnych posiadaczy Xboksa 360.

Nowe grafiki z Gears of War 2

vampire, 17 kwietnia 2008, 11:30

W czeskim serwisie Tiscali możemy podziwiać trzy nowe rendery z szykowanej przez Epic Games kontynuacji hitu - Gears of War 2. Jeden z nich przestawia model postaci, natomiast pozostałe dwa to projekty poziomu.

Remake pierwszej części Forbidden Siren zmierza na PlayStation 3

Przemysław Zamęcki, 17 kwietnia 2008, 11:29

W najnowszym numerze japońskiego magazynu poświęconego grom video, Famitsu, ukazała się oficjalna zapowiedź nowego/starego horroru zatytułowanego Siren: New Translation. Starego, ponieważ będzie to remake Forbidden Siren, gry która pierwotnie ukazała się w 2003 roku na PlayStation 2. Nowego, bowiem New Translation zmierza na PlayStation 3.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (17 kwietnia 2008)

Jiker, 17 kwietnia 2008, 11:24

Opublikowano Rising Eagle, Opoona także w Europie, Star Soldier R również poza granicami Japonii, zapowiedziano National Geographic Panda, serwis społeczności owy GTA IV Social Club już wkrótce rozpocznie działalnośc – zapraszamy do czwartkowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

NCsoft prezentuje NCcoin – czyli zapłać za wirtualny miecz prawdziwymi pieniędzmi

Filip „fsm” Grabski, 17 kwietnia 2008, 10:22

Znany producent i wydawca ogromnej liczby gier online – Ncsoft, ujawnił szczegóły dotyczące nowego systemu mikro-transakcji, który będzie umieszczony w jego produktach.

Xbox Fun Day 2008 - sam wybierz miejsce zlotu!

Redakcja GRYOnline.pl, 17 kwietnia 2008, 10:06

Polski oddział Microsoft oficjalnie potwierdził, organizację zlotu Xbox Fun Day 2008. Będzie to już druga edycja tej imprezy w naszym kraju. Przypomnijmy, że pierwszy Fun Day został zorganizowany w dniach 17-18 sierpnia w nadmorskiej miejscowości Pobierowo. Naszą relację z niego znajdziecie pod tym adresem.

Age of Conan: Hyborian Adventures - pre-order

vampire, 17 kwietnia 2008, 09:30

Age of Conan: Hyborian Adventures, wyczekiwany MMORPG osadzony w Howardowskim świecie Cymerii jest już dostępny w przedsprzedaży w większości krajów zachodnich. Niestety na liście tej nie znalazła się Polska. Możliwość kupienia gry już teraz mają natomiast mieszkańcy USA, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Oceanii i krajów skandynawskich.

Najpopularniejsze gry na PC w USA (30 marca - 5 kwietnia 2008)

Przemysław Zamęcki, 17 kwietnia 2008, 09:19

Oto najnowszy ranking dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 30 marca do 5 kwietnia. Został on przygotowany przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.