Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 kwietnia 2008

Liczba serwerów Pirates of the Burning Sea zredukowana
Liczba serwerów Pirates of the Burning Sea zredukowana

vampire, 17 kwietnia 2008, 15:33

Studio Flying Lab Software twórcy Pirates of the Burning Seas - ambitnego i złożonego MMORPG osadzonego na XVI-wiecznych Karaibach zdecydowali się zamknąć siedem z jedenastu serwerów tejże produkcji. Zrobili to zresztą na prośbę samych graczy, którzy narzekali na zbyt małą liczbę uczestników. Od daty premiery minęło zaledwie trzy miesiące, a już widać, jak bardzo przeliczyło się Flying Lab.

Będzie Mercenaries 3 oraz demo Mercenaries 2
Będzie Mercenaries 3 oraz demo Mercenaries 2

Virion, 17 kwietnia 2008, 15:05

W wywiadzie dla Eurogamera dyrektor kreatywny Pandemica podał kilka ciekawych szczegółów związanych z ich najnowszym produktem Mercenaries 2. Z kolei innemu serwisowi powiedział, że niedługo ruszą pracę nad trzecią odsłoną serii.

Samuel L. Jackson użyczy głosu głównemu bohaterowi gry Afro Samurai
Samuel L. Jackson użyczy głosu głównemu bohaterowi gry Afro Samurai

Przemysław Zamęcki, 17 kwietnia 2008, 14:59

W ubiegłym roku firma Namco Bandai nabyła prawa do „zegranizowania” japońskiej mangi i serialu animowanego Afro Samurai. Dzisiaj możemy przedstawić Wam kilka szczegółów dotyczących tego projektu.

Ancient Quest of Saqqarah - nowa produkcja polskich developerów
Ancient Quest of Saqqarah - nowa produkcja polskich developerów

vampire, 17 kwietnia 2008, 13:44

Warszawska firma Codeminion ujawniła kilka informacji na temat swojej nowej gry - Ancient Quest of Saqqarah. Jest to dwuwymiarowa produkcja osadzona w Egipcie będąca połączeniem gry logicznej i przygodówki. Obecnie znajduje się już w bardzo zaawansowanym stadium produkcji - prace nad nią trwają od roku.

GTA IV instaluje część danych na dysk konsoli

Jiker, 17 kwietnia 2008, 12:27

Grand Theft Auto IV będzie (a właściwie – już jest) produkcją olbrzymią. Nośnik gry jest zapewne wypchany po brzegi różnego rodzaju informacjami. Okazuje się, o czym poinformował jeden z redaktorów serwisu 1up, że najnowsza produkcja firmy Rockstar Games będzie wymagać instalacji części z nich na dysku twardym konsoli PlayStation 3.

Obniżki przyczyną dwukrotnie lepszej sprzedaży Xboxa 360 w Europie

Przemysław Zamęcki, 17 kwietnia 2008, 12:06

Przed miesiącem Microsoft w trosce o portfele klientów postanowił znacznie zredukować europejską cenę konsol Xbox 360. Czy krok ten spotkał się z należytym zainteresowaniem? Chris Lewis, pełniący funkcję szefa europejskiego oddziału firmy potwierdza, że jak najbardziej.

Beta Metal Gear Online już dostępna

Jiker, 17 kwietnia 2008, 11:55

Firma Konami poinformowała, że wersja beta gry Metal Gear Online zadebiutowała w ofercie serwisu PlayStation Store (zarówno w Japonii, USA i Europie). Może ją pobrać każdy zainteresowany użytkownik konsoli PlayStation 3. Odpowiedni plik zajmuje na dysku 741 MB.

Pełny program targów LEVEL_01

Przemysław Zamęcki, 17 kwietnia 2008, 11:51

Już od jutra zaczynają się Targi Gier i Zabezpieczeń oraz Multimediów dla Edukacji o nazwie LEVEL_01. Odbędą się one w Krakowie, w hali wystawienniczej przy ul. Centralnej 41A. Impreza zakończy się 20 kwietnia w niedzielę, tak więc czeka nas weekend pełen atrakcji. Poniżej mamy przyjemność przedstawić Wam pełen program tego wydarzenia.

Soul Calibur zmierza na Xbox Live Arcade

Jiker, 17 kwietnia 2008, 11:36

Soul Calibur jest bez wątpienia pozycją, której wielki powrót, w tym przypadku na Xbox Live Arcade, może być jednym z ciekawszych wydarzeń najbliższych miesięcy. Produkcja wydana w 1999 roku na konsolę Sega Dreamcast (nieco wcześniej także na automaty arcade) w dalszym ciągu ma bowiem wielu oddanych fanów, również wśród aktualnych posiadaczy Xboksa 360.

Nowe grafiki z Gears of War 2

vampire, 17 kwietnia 2008, 11:30

W czeskim serwisie Tiscali możemy podziwiać trzy nowe rendery z szykowanej przez Epic Games kontynuacji hitu - Gears of War 2. Jeden z nich przestawia model postaci, natomiast pozostałe dwa to projekty poziomu.

Remake pierwszej części Forbidden Siren zmierza na PlayStation 3
Remake pierwszej części Forbidden Siren zmierza na PlayStation 3

Przemysław Zamęcki, 17 kwietnia 2008, 11:29

W najnowszym numerze japońskiego magazynu poświęconego grom video, Famitsu, ukazała się oficjalna zapowiedź nowego/starego horroru zatytułowanego Siren: New Translation. Starego, ponieważ będzie to remake Forbidden Siren, gry która pierwotnie ukazała się w 2003 roku na PlayStation 2. Nowego, bowiem New Translation zmierza na PlayStation 3.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (17 kwietnia 2008)

Jiker, 17 kwietnia 2008, 11:24

Opublikowano Rising Eagle, Opoona także w Europie, Star Soldier R również poza granicami Japonii, zapowiedziano National Geographic Panda, serwis społeczności owy GTA IV Social Club już wkrótce rozpocznie działalnośc – zapraszamy do czwartkowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

NCsoft prezentuje NCcoin – czyli zapłać za wirtualny miecz prawdziwymi pieniędzmi

fsm, 17 kwietnia 2008, 10:22

Znany producent i wydawca ogromnej liczby gier online – Ncsoft, ujawnił szczegóły dotyczące nowego systemu mikro-transakcji, który będzie umieszczony w jego produktach.

Xbox Fun Day 2008 - sam wybierz miejsce zlotu!
Xbox Fun Day 2008 - sam wybierz miejsce zlotu!

Redakcja GRYOnline.pl, 17 kwietnia 2008, 10:06

Polski oddział Microsoft oficjalnie potwierdził, organizację zlotu Xbox Fun Day 2008. Będzie to już druga edycja tej imprezy w naszym kraju. Przypomnijmy, że pierwszy Fun Day został zorganizowany w dniach 17-18 sierpnia w nadmorskiej miejscowości Pobierowo. Naszą relację z niego znajdziecie pod tym adresem.

Age of Conan: Hyborian Adventures - pre-order
Age of Conan: Hyborian Adventures - pre-order

vampire, 17 kwietnia 2008, 09:30

Age of Conan: Hyborian Adventures, wyczekiwany MMORPG osadzony w Howardowskim świecie Cymerii jest już dostępny w przedsprzedaży w większości krajów zachodnich. Niestety na liście tej nie znalazła się Polska. Możliwość kupienia gry już teraz mają natomiast mieszkańcy USA, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Oceanii i krajów skandynawskich.

Najpopularniejsze gry na PC w USA (30 marca - 5 kwietnia 2008)
Najpopularniejsze gry na PC w USA (30 marca - 5 kwietnia 2008)

Przemysław Zamęcki, 17 kwietnia 2008, 09:19

Oto najnowszy ranking dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 30 marca do 5 kwietnia. Został on przygotowany przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.