Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 kwietnia 2008

Plebiscyt na Grę Roku 2007 rozstrzygnięty!

Redakcja GRYOnline.pl, 7 kwietnia 2008, 19:35

Znamy triumfatorów tegorocznej edycji Plebiscytu na Grę Roku. Spośród ponad pół setki tytułów nominowanych do nagród w poszczególnych kategoriach wybraliście 6 tytułów, które Waszym zdaniem zasługują na szczególne uznanie...

Nowe szczegóły na temat Mafii 2
Nowe szczegóły na temat Mafii 2

Virion, 7 kwietnia 2008, 14:42

Choć nie znamy jeszcze oficjalnego dnia premiery drugiej odsłony Mafii, bezsprzecznie jednej z najlepszych gier w klimacie gangsterskiem wszechczasów, to mamy do zaprezentowania kilka ważnych informacji na jej temat.

N-Gage ostatecznie powraca
N-Gage ostatecznie powraca

Kuba, 7 kwietnia 2008, 13:08

N-Gage jako konsola miało umrzeć i umarło bezpowrotnie. Niemniej fiński koncern Nokia postanowił reaktywować swoją ideę konsolofonu na nieco zmienionych warunkach, tworząc grową platformę online o takiej właśnie nazwie (z dodanym 2.0 na końcu). I oto jest! Dziś debiutuje na rynku oficjalnie.

Castaway Entertainment kończy działalność

vampire, 7 kwietnia 2008, 12:55

Nie tak dawno słyszeliśmy o zamknięciu studia Iron Lore - twórców niezłego Titan Questa. Niestety wygląda na to, że Castaway Entertainment założone w 2003 roku przez byłych pracowników Blizzard North może niedługo dołączyć do grona tych „upadłych”.

Gauntlet powraca w wersji na DS
Gauntlet powraca w wersji na DS

Kuba, 7 kwietnia 2008, 12:03

Gauntlet to gra z 1985 roku, która debiutowała na salonowych automatach zdobywając przy tym wielką przychylność graczy. Eidos przy współpracy ze studiem Backbone Entertainment chce ten sukces wykorzystać tworząc wersję dla handheldu Nintendo.

Fallout 3 - nowe screeny
Fallout 3 - nowe screeny

Przemysław Zamęcki, 7 kwietnia 2008, 11:15

Jeszcze w tym roku dzięki firmie Bethesda będziemy mieli okazję zapoznać się z postapokaliptycznym światem trzeciego Fallouta. Pomimo jednak zbliżającej się premiery, która powinna odbyć się już we wrześniu, jak dotąd wyjątkowo rzadko mamy okazję podziwiać grę, choćby na statycznych obrazkach.

W kierunku Bioshocka 2

fsm, 7 kwietnia 2008, 10:46

Sukces Bioshocka nie pozostawiał żadnych wątpliwości – będzie sequel. Gra została już oficjalnie zapowiedziana, ale póki co jakichkolwiek konkretów odnośnie jej samej brak.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 kwietnia 2008)

Jiker, 7 kwietnia 2008, 10:36

Beta nowego Dreamlords i Football Superstars, światowa premiera Sledgehammer, GTA IV dopuszczone do sprzedaży w Australii, Stormfront Studios jeszcze w grze – zapraszamy do lektury weekendowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Gran Turismo na PSP w roku 2009
Gran Turismo na PSP w roku 2009

vampire, 7 kwietnia 2008, 10:26

Zarówno dobra jak i zła wiadomość dla fanów PSP. Jak poinformował Kazunori Yamauchi twrórca serii Gran Turismo i dyrektor Polyphony Digital, jej odsłona dedykowana konsoli PSP pojawi się jednak w przyszłym roku. Ideowo nie będzie ona jednak kontynuacją czy odrębnym produktem lecz swoistym uzupełnieniem GT5.

Ruszyła oficjalna strona Dawn of war 2
Ruszyła oficjalna strona Dawn of war 2

Virion, 7 kwietnia 2008, 10:00

Ostatnio na naszych łamach informowaliśmy, iż wkrótce zostanie otwarta oficjalna strona gry Warhammer 40,000: Dawn of War 2. I tak się stało.

Pierwsze screeny z Red Faction: Guerilla

vampire, 7 kwietnia 2008, 09:21

Możemy już zobaczyć pierwsze screenshoty z planowanej na 2009 rok trzeciej odsłony Red Faction. Akcja gry ma miejsce na Marsie pięćdziesiąt lat po wydarzeniach z pierwszej części, jak sam tytuł wskazuje (Guerrilla oznacza wojnę partyzancką) wcielimy się w rolę członka ruchu oporu sprzeciwiającego się uciskom ze strony Earth Defense Force.

Klasyka powraca - zapowiedziano Gobliiins 4
Klasyka powraca - zapowiedziano Gobliiins 4

vampire, 7 kwietnia 2008, 08:32

Małe, niezależne francuskie studio Societe Pollene zapowiedziało wydanie kolejnej części kultowej serii Gobliiins.