Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2008, 14:42

autor: Virion

Nowe szczegóły na temat Mafii 2

Choć nie znamy jeszcze oficjalnego dnia premiery drugiej odsłony Mafii, bezsprzecznie jednej z najlepszych gier w klimacie gangsterskiem wszechczasów, to mamy do zaprezentowania kilka ważnych informacji na jej temat.

Choć nie znamy jeszcze oficjalnego dnia premiery drugiej odsłony Mafii, bezsprzecznie jednej z najlepszych gier w klimacie gangsterskiem wszechczasów, to mamy do zaprezentowania kilka ważnych informacji na jej temat.

W zapowiedzi gry, którą możecie przeczytać na GOLu napisaliśmy już co nieco na jej temat. Tymczasem za sprawą czeskiego serwisu Tiscali Games znamy już o kilka szczegółów więcej.

Otóż w drugiej odsłonie produkcji 2K Czech (dawniej Illusion Softworks) wcielimy się w postać niejakiego Vito, który jak pisaliśmy w zapowiedzi miał być jednym z bohaterów gry (pozostali to Eddie, Joe i Luca). Ważną postacią z punktu widzenia fabuły będzie również Joe, niestety graczowi nie będzie dane pokierować tą postacią.

Nowe szczegóły na temat Mafii 2 - ilustracja #1

Z elementów istotnych, patrząc pod kątem fabuły nową informacją, jest to, że akcja gry rozpocznie się tuż przed końcem II Wojny Światowej. Vito, po odbyciu służby wojskowej, wraca do rodzinnego miasta Empire City... Nasuwa mi się tu trochę analogia do Ojca Chrzestnego, gdzie z wojny jako bohater wraca Michael Corleone. W każdym razie życie weterana na pewno nie będzie w tym przypadku usłane różami...

Oprócz elementów związanych z fabułą gry przedstawiono kilka informacji dotyczących samej rozgrywki. Miejscem akcji gry będzie miasto Empire City stylizowane głównie na San Francisco. Jak obiecują twórcy ma ono być blisko dwa razy większe od znanego nam z pierwszej części gry Lost Heaven. Z ciekawszych szczegółów na uwagę zasługuje fakt, że w Mafii 2 pojawią się pieniądze, za które będziemy mogli kupić w sklepach różne rzeczy np. nowy elegancki garnitur (dzięki czemu pozbędziemy się gliniarzy, którzy siedzą nam na karku). Poza tym, gdy zgłodniejemy (czytaj nasi przeciwnicy zrobią z nas durszlak) w celu uzupełnienia „paska życia”, będziemy mogli odwiedzić restaurację. Z innych miejsc w Empire City, gdzie wydamy trochę naszej ciężko zarobionej kasy wymienić należy stacje benzynowe. Tu po brudnej robocie będziemy mogli umyć i zatankować naszą brykę.

W zapowiedzi pisaliśmy, że samochody będą szybsze. Jednak nie jest to jedyna zmiana ich dotycząca. Twórcy Mafii 2 obiecują, że system uszkodzeń pojazdu będzie wyglądał ładniej i bardziej szczegółowo niż w Burnout Paradise!!! Wgniecenia i rysy na masce, popękane lusterka czy eksplodujące zbiorniki z benzyną z pewnością upiększą oprawę graficzną, która momentami pod względem stylu i doboru kolorów ma przypominać BioShocka...

Na koniec jeszcze kilka spekulacji na temat wydania Mafii II. Prawdopodobnie gra pojawi się na półkach sklepowych wiosną lub latem przyszłego roku. Co ciekawe, nowy produkt Illusion Softworks jako pierwszy ukaże się na konsole PS3 i Xbox 360. Posiadacze pecetów będą musieli niestety poczekać na premierę od kilku tygodni do kilku miesięcy dłużej.