Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 kwietnia 2008

Pierwsze filmiki z Armed Assault 2

Przemysław Zamęcki, 18 kwietnia 2008, 17:58

Od zapowiedzi drugiej części Armed Assault minęło już ponad osiem miesięcy i jak do tej pory producent gry, czeskie studio Bohemia Interactive, uraczył nas jedynie kilkunastoma screenami. Do dzisiaj.

Zapowiedziano The Conduit - grę na Wii z grafiką rodem z Xboksa 360

Von Zay, 18 kwietnia 2008, 17:40

IGN zaprezentował premierowy materiał na temat The Conduit. Sama gra w zamierzeniach twórców ma być FPS-em z akcją osadzoną we współczesnym Waszyngtonie i opowiadającym dramatyczną historię walki z przybyszami z kosmosu. Jednak nade wszystko stanowić ma ona prezentację nowego silnika stworzonego specjalnie z myślą o Nintendo Wii – Quantum3.

Electronic Arts vs Take-Two - na razie PAT

Jiker, 18 kwietnia 2008, 16:33

Jak wiemy zarząd koncernu Take-Two pozostał nieugięty i nie przystał na warunki Electronic Arts przedstawione przez jednego z największych światowych wydawców przed niespełna dwudziestoma dniami. Na wczorajszym spotkaniu udziałowców T2 nie podjęto też żadnych decyzji w tej sprawie.

Call of Duty 4 bije kolejne rekordy

Przemysław Zamęcki, 18 kwietnia 2008, 16:23

Z okazji bicia kolejnych rekordów, Activision postanowiło przygotować garść statystyk dotyczących Call of Duty 4: Modern Warfare. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Polska premiera pecetowej wersji Assassin's Creed

Jiker, 18 kwietnia 2008, 13:44

Dzisiaj swoją polską premierę zaliczyła nie tylko UEFA Euro 2008, ale również długo oczekiwana, pecetowa edycja jednej z najciekawszych konsolowych produkcji ubiegłego roku – przygód niezłomnego Altaira, bohatera Assassin’s Creed. Komputerowa wersja, wzbogacona o szereg drobiazgów urozmaicających zabawę, ukazała się na naszym rynku pod tytułem Assassin’s Creed Director’s Cut Edition.

UEFA Euro 2008 debiutuje na polskim rynku

Jiker, 18 kwietnia 2008, 13:41

Dzisiaj mamy 18 kwietnia, co oznacza, że do sklepów w całej Europie – również w Polsce – trafiły pudełka z oficjalną grą Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Impreza, której start zaplanowany został na 7 czerwca to jedno z najważniejszych wydarzeń bieżącego roku. Czy w podobny sposób będziemy wspominać premierę UEFA Euro 2008?

Nie będzie ceremonii rozdania nagród BAFTA w tym roku

Virion, 18 kwietnia 2008, 13:40

Niestety, w tym roku nie odbędzie się ceremonia rozdania nagród w dziedzinie gier wideo organizowana przez The British Academy of Film and Television Arts (BAFTA). Została ona przesunięta na 10 marca 2008 roku.

Nintendo DS bije kolejne rekordy w Japonii

Jiker, 18 kwietnia 2008, 12:53

Nintendo DS jest bez wątpienia jedną z najbardziej udanych platform do gier w historii rynku elektronicznej rozrywki. Pod wieloma względami bije na głowę nie tylko swoich starszych braci, ale także konsole stacjonarne. W ostatnich dniach pod naporem Dual Screena padł kolejny rekord.

Już w przyszłym roku zagramy w nową symulację miasta - Cities XL

Virion, 18 kwietnia 2008, 12:10

Dziś studio Monte Cristo uchyliło rąbka tajemnicy na temat nowej symulacji miejskiej nad którą aktualnie pracuje. Gra nosi tytuł Cities XL.

Microsoft opatentowuje kontroler a la Wiimote

Jiker, 18 kwietnia 2008, 12:03

Wiimote działa na wyobraźnię wszystkich producentów konsol. Świadczą o tym nie tylko dotychczasowe informacje sugerujące, iż Microsoft ma w planach wydanie takowego kontrolera, ale także wiadomość opublikowana wczoraj przez serwis TeamXbox. Okazuje się mianowicie, że gigant z Redmond podjął się próby stworzenia własnego „mote’a” niemal dwa lata temu.

Unreal Tournament III dla X360 dopiero latem

vampire, 18 kwietnia 2008, 11:22

Pierwszy trailer Unreal Tournament III dla Xbox360 ujawnia planowany termin Premiery gry czyli dopiero lato, jest więc znacznie opóźniona w stosunku do wersji PC (12 listopada 2007) i PS3 (10 grudnia 2007). W nagrodę za cierpliwość posiadacze konsoli Microsoftu otrzymają pięć dodatkowych map i 2 rozdziały niedostępne dla wcześniej wspomnianych platform.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (18 kwietnia 2008)

Jiker, 18 kwietnia 2008, 11:02

Digimon World Championship w produkcji, demonstracje Condemned 2 i Iron Man, Namco Bandai potwierdza premierę odnowionego Soul Calibura, nowe gry w serwisie WiiWare – zapraszamy do ostatnich w tym tygodniu „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

Ricky Gervais wystąpi w GTA IV

vampire, 18 kwietnia 2008, 10:22

Ekipa Rockstar nie szczędzi trudów by jak najbardziej przyciągnąć do siebie graczy i przemyca do swej flagowej serii coraz to nowe gwiazdy pop-kultury. W Grand Theft Auto 4 zagości kolejna znana postać. Tym razem będzie to Ricky Gervais, brytyjski aktor komediowy i reżyser znany chociażby z seriali The Office i Extras. Komika w GTA będziemy mogli posłuchać podczas jego występu w Comedy Club.

Pierwszego maja wystartują otwarte beta testy Age of Conan

Virion, 18 kwietnia 2008, 10:18

Na początku tego roku pisaliśmy na GOLu, że Funcom oprócz zamkniętych beta testów planuje również przeprowadzenie testów otwartych swojej najnowszej produkcji MMORPG Age of Conan. Jak się okazało wystartują one 1 maja.

Grand Theft Auto IV wszedł w fazę gold

Przemysław Zamęcki, 18 kwietnia 2008, 10:13

Koncern Electronic Arts ma chrapkę na przejęcie Take-Two, wydawcy m.in. serii Grand Theft Auto. Premiera czwartej części tego tytułu przewidziana była na 29 kwietnia, ale co jakiś czas dochodziły do nas nieśmiałe pogłoski sugerujące, że w walce pomiędzy gigantami ucierpieć mogą gracze i sklepowy debiut przygód Niko Bellica zostanie po raz kolejny przesunięty.

Gry nie wychowują przestępców - kolejny głos w dyskusji

Przemysław Zamęcki, 18 kwietnia 2008, 09:50

Jednym z narzędzi walki z elektroniczną rozrywką stosowanym przez część osób jest stwierdzenie, jakoby gry video bezpośrednio przyczyniały się do wychowywania młodocianych przestępców. Opinie takie poparte są często szczegółowymi badaniami, z których jasno ma wynikać, że wirtualna zabawa w zabijanie przekłada się później na zachowanie w życiu codziennym. Ile w tym demagogii, a ile próby narzucania własnego światopoglądu nie wiedzą zapewne nawet sami oskarżyciele.

Nowy Mortal Kombat to pewniak

Filip „fsm” Grabski, 18 kwietnia 2008, 09:38

Firma Midway jakiś czas temu ujawniła chęć stworzenia kolejnej części słynnej bijatyki, a teraz odkrywa kilka ciekawych szczegółów na ten temat.

Premiera Brothers in Arms: Hell's Highway w sierpniu

Przemysław Zamęcki, 18 kwietnia 2008, 08:50

Ostatnio jakby nieco przycichło o nowej odsłonie serii Brothers In Arms, a przecież II Wojna Światowa w wirtualnym wydaniu wciąż cieszy się wśród graczy olbrzymią popularnością. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Ubisoft w końcu zdecydował się na podanie ostatecznej (prawdopodobne) daty premiery gry Brothers In Arms: Hell’s Highway.

Letnie premiery na PSP

Przemysław Zamęcki, 18 kwietnia 2008, 07:59

Sony zaprezentowało listę tytułów, które jeszcze tego lata powinny pojawić się na PlayStation Portable. Wielkiej niespodzianki nie ma, ale i tak będzie się czym pobawić.

Xbox 360 wiodącą platformą przy pracach nad Falloutem 3

Przemysław Zamęcki, 18 kwietnia 2008, 07:52

Serwis videogaming247.com podaje ciekawą i chyba dość racjonalną w dzisiejszych czasach informację dotyczącą developingu Fallouta 3.

Dziesięć milionów Ace Combatów w rękach klientów

Przemysław Zamęcki, 18 kwietnia 2008, 07:39

Seria Ace Combat od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród konsolowych fanów lotnictwa i choć symulacji w niej tyle, co kompetencji w rządzie, to trzeba, że klimat podniebnych walk producentowi zawsze udawało się utrzymać. Nie dziwią więc znakomite wyniki sprzedaży, jakimi chwali się koncern Namco Bandai.

Activision zapowiada nowego Spider-Mana

Przemysław Zamęcki, 18 kwietnia 2008, 07:13

Activision zapowiedziało kolejną grę z człowiekiem-pająkiem, czyli marvelowskim Spider-Manem. Web of Shadows powstaje w studiach Shaba Games i Treyarch, a docelowymi platformami, na które tytuł ten się ukaże są Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 2, PSP, Nintendo DS., Wii i PC.