Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 kwietnia 2008

Pierwsze filmiki z Armed Assault 2

Przemysław Zamęcki, 18 kwietnia 2008, 17:58

Od zapowiedzi drugiej części Armed Assault minęło już ponad osiem miesięcy i jak do tej pory producent gry, czeskie studio Bohemia Interactive, uraczył nas jedynie kilkunastoma screenami. Do dzisiaj.

Zapowiedziano The Conduit - grę na Wii z grafiką rodem z Xboksa 360

Von Zay, 18 kwietnia 2008, 17:40

IGN zaprezentował premierowy materiał na temat The Conduit. Sama gra w zamierzeniach twórców ma być FPS-em z akcją osadzoną we współczesnym Waszyngtonie i opowiadającym dramatyczną historię walki z przybyszami z kosmosu. Jednak nade wszystko stanowić ma ona prezentację nowego silnika stworzonego specjalnie z myślą o Nintendo Wii – Quantum3.

Electronic Arts vs Take-Two - na razie PAT

Jiker, 18 kwietnia 2008, 16:33

Jak wiemy zarząd koncernu Take-Two pozostał nieugięty i nie przystał na warunki Electronic Arts przedstawione przez jednego z największych światowych wydawców przed niespełna dwudziestoma dniami. Na wczorajszym spotkaniu udziałowców T2 nie podjęto też żadnych decyzji w tej sprawie.

Call of Duty 4 bije kolejne rekordy

Przemysław Zamęcki, 18 kwietnia 2008, 16:23

Z okazji bicia kolejnych rekordów, Activision postanowiło przygotować garść statystyk dotyczących Call of Duty 4: Modern Warfare. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Polska premiera pecetowej wersji Assassin's Creed
Polska premiera pecetowej wersji Assassin's Creed

Jiker, 18 kwietnia 2008, 13:44

Dzisiaj swoją polską premierę zaliczyła nie tylko UEFA Euro 2008, ale również długo oczekiwana, pecetowa edycja jednej z najciekawszych konsolowych produkcji ubiegłego roku – przygód niezłomnego Altaira, bohatera Assassin’s Creed. Komputerowa wersja, wzbogacona o szereg drobiazgów urozmaicających zabawę, ukazała się na naszym rynku pod tytułem Assassin’s Creed Director’s Cut Edition.

UEFA Euro 2008 debiutuje na polskim rynku
UEFA Euro 2008 debiutuje na polskim rynku

Jiker, 18 kwietnia 2008, 13:41

Dzisiaj mamy 18 kwietnia, co oznacza, że do sklepów w całej Europie – również w Polsce – trafiły pudełka z oficjalną grą Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Impreza, której start zaplanowany został na 7 czerwca to jedno z najważniejszych wydarzeń bieżącego roku. Czy w podobny sposób będziemy wspominać premierę UEFA Euro 2008?

Nie będzie ceremonii rozdania nagród BAFTA w tym roku
Nie będzie ceremonii rozdania nagród BAFTA w tym roku

Virion, 18 kwietnia 2008, 13:40

Niestety, w tym roku nie odbędzie się ceremonia rozdania nagród w dziedzinie gier wideo organizowana przez The British Academy of Film and Television Arts (BAFTA). Została ona przesunięta na 10 marca 2008 roku.

Nintendo DS bije kolejne rekordy w Japonii

Jiker, 18 kwietnia 2008, 12:53

Nintendo DS jest bez wątpienia jedną z najbardziej udanych platform do gier w historii rynku elektronicznej rozrywki. Pod wieloma względami bije na głowę nie tylko swoich starszych braci, ale także konsole stacjonarne. W ostatnich dniach pod naporem Dual Screena padł kolejny rekord.

Już w przyszłym roku zagramy w nową symulację miasta - Cities XL
Już w przyszłym roku zagramy w nową symulację miasta - Cities XL

Virion, 18 kwietnia 2008, 12:10

Dziś studio Monte Cristo uchyliło rąbka tajemnicy na temat nowej symulacji miejskiej nad którą aktualnie pracuje. Gra nosi tytuł Cities XL.

Microsoft opatentowuje kontroler a la Wiimote

Jiker, 18 kwietnia 2008, 12:03

Wiimote działa na wyobraźnię wszystkich producentów konsol. Świadczą o tym nie tylko dotychczasowe informacje sugerujące, iż Microsoft ma w planach wydanie takowego kontrolera, ale także wiadomość opublikowana wczoraj przez serwis TeamXbox. Okazuje się mianowicie, że gigant z Redmond podjął się próby stworzenia własnego „mote’a” niemal dwa lata temu.

Unreal Tournament III dla X360 dopiero latem
Unreal Tournament III dla X360 dopiero latem

vampire, 18 kwietnia 2008, 11:22

Pierwszy trailer Unreal Tournament III dla Xbox360 ujawnia planowany termin Premiery gry czyli dopiero lato, jest więc znacznie opóźniona w stosunku do wersji PC (12 listopada 2007) i PS3 (10 grudnia 2007). W nagrodę za cierpliwość posiadacze konsoli Microsoftu otrzymają pięć dodatkowych map i 2 rozdziały niedostępne dla wcześniej wspomnianych platform.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (18 kwietnia 2008)

Jiker, 18 kwietnia 2008, 11:02

Digimon World Championship w produkcji, demonstracje Condemned 2 i Iron Man, Namco Bandai potwierdza premierę odnowionego Soul Calibura, nowe gry w serwisie WiiWare – zapraszamy do ostatnich w tym tygodniu „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury.

Ricky Gervais wystąpi w GTA IV
Ricky Gervais wystąpi w GTA IV

vampire, 18 kwietnia 2008, 10:22

Ekipa Rockstar nie szczędzi trudów by jak najbardziej przyciągnąć do siebie graczy i przemyca do swej flagowej serii coraz to nowe gwiazdy pop-kultury. W Grand Theft Auto 4 zagości kolejna znana postać. Tym razem będzie to Ricky Gervais, brytyjski aktor komediowy i reżyser znany chociażby z seriali The Office i Extras. Komika w GTA będziemy mogli posłuchać podczas jego występu w Comedy Club.

Pierwszego maja wystartują otwarte beta testy Age of Conan
Pierwszego maja wystartują otwarte beta testy Age of Conan

Virion, 18 kwietnia 2008, 10:18

Na początku tego roku pisaliśmy na GOLu, że Funcom oprócz zamkniętych beta testów planuje również przeprowadzenie testów otwartych swojej najnowszej produkcji MMORPG Age of Conan. Jak się okazało wystartują one 1 maja.

Grand Theft Auto IV wszedł w fazę gold

Przemysław Zamęcki, 18 kwietnia 2008, 10:13

Koncern Electronic Arts ma chrapkę na przejęcie Take-Two, wydawcy m.in. serii Grand Theft Auto. Premiera czwartej części tego tytułu przewidziana była na 29 kwietnia, ale co jakiś czas dochodziły do nas nieśmiałe pogłoski sugerujące, że w walce pomiędzy gigantami ucierpieć mogą gracze i sklepowy debiut przygód Niko Bellica zostanie po raz kolejny przesunięty.

Gry nie wychowują przestępców - kolejny głos w dyskusji

Przemysław Zamęcki, 18 kwietnia 2008, 09:50

Jednym z narzędzi walki z elektroniczną rozrywką stosowanym przez część osób jest stwierdzenie, jakoby gry video bezpośrednio przyczyniały się do wychowywania młodocianych przestępców. Opinie takie poparte są często szczegółowymi badaniami, z których jasno ma wynikać, że wirtualna zabawa w zabijanie przekłada się później na zachowanie w życiu codziennym. Ile w tym demagogii, a ile próby narzucania własnego światopoglądu nie wiedzą zapewne nawet sami oskarżyciele.

Nowy Mortal Kombat to pewniak

fsm, 18 kwietnia 2008, 09:38

Firma Midway jakiś czas temu ujawniła chęć stworzenia kolejnej części słynnej bijatyki, a teraz odkrywa kilka ciekawych szczegółów na ten temat.

Premiera Brothers in Arms: Hell's Highway w sierpniu
Premiera Brothers in Arms: Hell's Highway w sierpniu

Przemysław Zamęcki, 18 kwietnia 2008, 08:50

Ostatnio jakby nieco przycichło o nowej odsłonie serii Brothers In Arms, a przecież II Wojna Światowa w wirtualnym wydaniu wciąż cieszy się wśród graczy olbrzymią popularnością. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Ubisoft w końcu zdecydował się na podanie ostatecznej (prawdopodobne) daty premiery gry Brothers In Arms: Hell’s Highway.

Letnie premiery na PSP

Przemysław Zamęcki, 18 kwietnia 2008, 07:59

Sony zaprezentowało listę tytułów, które jeszcze tego lata powinny pojawić się na PlayStation Portable. Wielkiej niespodzianki nie ma, ale i tak będzie się czym pobawić.

Xbox 360 wiodącą platformą przy pracach nad Falloutem 3
Xbox 360 wiodącą platformą przy pracach nad Falloutem 3

Przemysław Zamęcki, 18 kwietnia 2008, 07:52

Serwis videogaming247.com podaje ciekawą i chyba dość racjonalną w dzisiejszych czasach informację dotyczącą developingu Fallouta 3.

Dziesięć milionów Ace Combatów w rękach klientów
Dziesięć milionów Ace Combatów w rękach klientów

Przemysław Zamęcki, 18 kwietnia 2008, 07:39

Seria Ace Combat od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród konsolowych fanów lotnictwa i choć symulacji w niej tyle, co kompetencji w rządzie, to trzeba, że klimat podniebnych walk producentowi zawsze udawało się utrzymać. Nie dziwią więc znakomite wyniki sprzedaży, jakimi chwali się koncern Namco Bandai.

Activision zapowiada nowego Spider-Mana
Activision zapowiada nowego Spider-Mana

Przemysław Zamęcki, 18 kwietnia 2008, 07:13

Activision zapowiedziało kolejną grę z człowiekiem-pająkiem, czyli marvelowskim Spider-Manem. Web of Shadows powstaje w studiach Shaba Games i Treyarch, a docelowymi platformami, na które tytuł ten się ukaże są Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 2, PSP, Nintendo DS., Wii i PC.