Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2008, 07:39

Dziesięć milionów Ace Combatów w rękach klientów

Seria Ace Combat od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród konsolowych fanów lotnictwa i choć symulacji w niej tyle, co kompetencji w rządzie, to trzeba, że klimat podniebnych walk producentowi zawsze udawało się utrzymać. Nie dziwią więc znakomite wyniki sprzedaży, jakimi chwali się koncern Namco Bandai.

Seria Ace Combat od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród konsolowych fanów lotnictwa i choć symulacji w niej tyle, co kompetencji w rządzie, to trzeba przyznać, że klimat podniebnych walk producentowi zawsze udawało się utrzymać. Nie dziwią więc znakomite wyniki sprzedaży, jakimi chwali się koncern Namco Bandai.

Amerykański oddział firmy poinformował, że seria Ace Combat sprzedała się do tej pory na całym świecie w ilości dziesięciu milionów egzemplarzy. Przypomnijmy, że pierwsza część zatytułowana Air Combat pojawiła się w 1995 roku na raczkującą wtedy jeszcze pierwszą PlayStation. Do tej pory ukazało się dziewięć części na pięć różnych platform. Ostatnią z nich był wydany w październiku ubiegłego roku na Xboxa 360 Ace Combat 6: Fires of Liberation.

Dziesięć milionów Ace Combatów w rękach klientów - ilustracja #1

Jednocześnie dowiadujemy się że Ace Combat 5: The Unsung War wydana na PlayStation 2, w samej tylko Ameryce Północnej znalazł ponad milion nabywców.