Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka Ace Combat 04: Shattered Skies (PS2)

Ace Combat: Distant Thunder PS2

Ace Combat 04: Shattered Skies

Ace Combat 4: Distant Thunder to wyprodukowany przez studio deweloperskie firmy Namco zręcznościowy symulator lotniczy. Akcja gry toczy się na zniszczonym przez meteoryt, fikcyjnym kontynencie Eugea, gdzie frakcje ocalałych mieszkańców toczą walkę o przetrwanie i dominację.

Zręcznościowe | samoloty | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Ace Combat 04: Shattered Skies (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

26października2001

21lutego2002

pudełko PL

„Ace Combat 4: Distand Thunder” to trójwymiarowy symulator walk myśliwcami utrzymany w konwencji arcade.

Akcja gry toczy się w alternatywnym świecie, gdzie pewnego dnia w superkontynent Eugea, podzielony pomiędzy parę mocarstw na skraju wojny, trafia meteor. Wywołany tym zdarzeniem chaos stal się przyczyna zorganizowania ocalałych z katastrofy ludzi w walczące ze sobą o dominacje nad planeta frakcje. „Ace Combat 4” skupia się zwłaszcza na tych 'spierających się' o ważną strategicznie wyspę wulkaniczna poza obrysem kontynentu. W całość wmieszana jest jeszcze historia morderstwa rodziców głównego, 13-to letniego bohatera, dokonanego przez członków wrogiej frakcji.

Sama rozgrywka jest zaś mocno uproszczona w stosunku do PeCetowych symulacji latania odrzutowcami i bardziej przypomina na pierwszy rzut oka zwykła zręcznościową strzelankę niż symulator. Rakiety lokują się na przeciwniku dość opornie, w zamian zaś mocno podbita została siła ognia z karabinków pokładowych. Wszystkie te zabiegi miały na celu zbliżenie rozgrywki do znanych z drugiej wojny światowej dog-fightów, z mniejszym dystansem pomiędzy przeciwnikami i bardziej osobista walka dwóch pilotów.

W grze zawartych jest 21 prawdziwych maszyn będących na wyposażeniu armii państw członkowskich NATO i Układu Warszawskiego, jak: SU-27, F-14 Tomcat, F-15 Eagle, F-16 Falcon, F-18 Hornet, F-117 Stealth Fighter, Tornado-1D5, EF-2000, Mirage 2000, Rafale-M01, F/A-18C, SU-35, SU-37, MiG-29, czy nowy F-22 Air Superiority Fighter. Ich parametry zostały jednak odpowiednio przemodelowane na potrzeby w/w rozgrywki. Misji jest 18 - zaliczane są one całkowicie liniowo, w związku, z czym w wypadku klęski powtarzamy dany level do skutku.

Dla fanów potyczek ze znajomymi przewidziano także tryb multiplayer na dwóch graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.3 / 10 na podstawie 59 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Ace Combat 04: Shattered Skies

12+

Wymagania sprzętowe Ace Combat: Distant Thunder

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

Trylogia Ace Combat z PlayStation 2 otrzyma remastery?
Trylogia Ace Combat z PlayStation 2 otrzyma remastery?

wiadomość26 marca 2018

Pojawiły się plotki, że firma Bandai Namco Entertainment pracuje nad remasterami Ace Combat 04: Shattered Skies, Ace Combat 5: The Unsung War oraz Ace Combat Zero: The Belkan War, czyli zręcznościowych gier lotniczych wydanych pierwotnie na PlayStation 2.

Zapowiedziano Ace Combat: Assault Horizon
Zapowiedziano Ace Combat: Assault Horizon

wiadomość10 sierpnia 2010

Mamy doskonałe wieści dla wszystkich fanów zręcznościowych gier lotniczych. Najbardziej utytułowana seria tego typu doczeka się nowej odsłony. Namco Bandai ujawniło bowiem, że trwają prace nad Ace Combat: Assault Horizon.

Dziesięć milionów Ace Combatów w rękach klientów
Dziesięć milionów Ace Combatów w rękach klientów

wiadomość18 kwietnia 2008

Seria Ace Combat od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród konsolowych fanów lotnictwa i choć symulacji w niej tyle, co kompetencji w rządzie, to trzeba, że klimat podniebnych walk producentowi zawsze udawało się utrzymać. Nie dziwią więc znakomite wyniki sprzedaży, jakimi chwali się koncern Namco Bandai.

Ace Combat 6 exclusivem na X360?

wiadomość21 marca 2007

Kolejny tytuł do tej pory kojarzony wyłącznie z konsolami marki Sony trafi również na X360. Mowa tu o Ace Combat 6, kontynuacji serii symulatorów lotniczych o arcade’owym zacięciu. W ostatnim numerze japońskiego magazynu Famitsu znalazła się zapowiedź tej produkcji – co ciekawe, nie ma w niej słowa o wersji na PS3.

Silnie związany z rodziną PlayStation cykl Ace Combat doczeka się kolejnej odsłony?

wiadomość31 stycznia 2007

Każdy, kto interesuje się zręcznościowymi grami lotniczymi, potrafi docenić wkład w ten temat korporacji Namco. Z tej dalekowschodniej stajni wychodzą kolejne części hitowego cyklu Ace Combat, silnie związanego z konsolami, należącymi do rodziny PlayStation. Właśnie został zarejestrowany w Japonii nowy znak towarowy, mogący wskazywać na następną odsłonę wspomnianej przebojowej serii.