Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka Ace Combat 04: Shattered Skies (PS2)
OkładkaAce Combat 04: Shattered Skies (PS2)

Ace Combat: Distant Thunder PS2

Ace Combat 04: Shattered Skies

Ace Combat 4: Distant Thunder to wyprodukowany przez studio deweloperskie firmy Namco zręcznościowy symulator lotniczy. Akcja gry toczy się na zniszczonym przez meteoryt, fikcyjnym kontynencie Eugea, gdzie frakcje ocalałych mieszkańców toczą walkę o przetrwanie i dominację.

Zręcznościowe | samoloty | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ace Combat: Distant Thunder Premiera PS2

26października2001

pudełko PL

21lutego2002

„Ace Combat 4: Distand Thunder” to trójwymiarowy symulator walk myśliwcami utrzymany w konwencji arcade.

Akcja gry toczy się w alternatywnym świecie, gdzie pewnego dnia w superkontynent Eugea, podzielony pomiędzy parę mocarstw na skraju wojny, trafia meteor. Wywołany tym zdarzeniem chaos stal się przyczyna zorganizowania ocalałych z katastrofy ludzi w walczące ze sobą o dominacje nad planeta frakcje. „Ace Combat 4” skupia się zwłaszcza na tych 'spierających się' o ważną strategicznie wyspę wulkaniczna poza obrysem kontynentu. W całość wmieszana jest jeszcze historia morderstwa rodziców głównego, 13-to letniego bohatera, dokonanego przez członków wrogiej frakcji.

Sama rozgrywka jest zaś mocno uproszczona w stosunku do PeCetowych symulacji latania odrzutowcami i bardziej przypomina na pierwszy rzut oka zwykła zręcznościową strzelankę niż symulator. Rakiety lokują się na przeciwniku dość opornie, w zamian zaś mocno podbita została siła ognia z karabinków pokładowych. Wszystkie te zabiegi miały na celu zbliżenie rozgrywki do znanych z drugiej wojny światowej dog-fightów, z mniejszym dystansem pomiędzy przeciwnikami i bardziej osobista walka dwóch pilotów.

W grze zawartych jest 21 prawdziwych maszyn będących na wyposażeniu armii państw członkowskich NATO i Układu Warszawskiego, jak: SU-27, F-14 Tomcat, F-15 Eagle, F-16 Falcon, F-18 Hornet, F-117 Stealth Fighter, Tornado-1D5, EF-2000, Mirage 2000, Rafale-M01, F/A-18C, SU-35, SU-37, MiG-29, czy nowy F-22 Air Superiority Fighter. Ich parametry zostały jednak odpowiednio przemodelowane na potrzeby w/w rozgrywki. Misji jest 18 - zaliczane są one całkowicie liniowo, w związku, z czym w wypadku klęski powtarzamy dany level do skutku.

Dla fanów potyczek ze znajomymi przewidziano także tryb multiplayer na dwóch graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ace Combat: Distant Thunder: 12+

Ace Combat: Distant Thunder Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB