Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2010, 09:14

Zapowiedziano Ace Combat: Assault Horizon

Mamy doskonałe wieści dla wszystkich fanów zręcznościowych gier lotniczych. Najbardziej utytułowana seria tego typu doczeka się nowej odsłony. Namco Bandai ujawniło bowiem, że trwają prace nad Ace Combat: Assault Horizon.

Mamy doskonałe wieści dla wszystkich fanów zręcznościowych gier lotniczych. Najbardziej utytułowana seria tego typu doczeka się nowej odsłony. Namco Bandai ujawniło bowiem, że trwają prace nad Ace Combat Assault Horizon.

Zapowiedziano Ace Combat: Assault Horizon - ilustracja #1

Tytuł tworzony jest z myślą o Xboksie 360 oraz PlayStation 3. Premiera zapowiadana jest na następny rok i będzie to debiut tego cyklu na najnowszej konsoli Sony. Na razie twórcy nie chcą dzielić się wieloma szczegółami, wiemy jednak, że gra zaoferuje zarówno kampanię dla pojedynczego gracza, jak i sieciowy tryb multiplayer. Z okazji ujawnienia tego projektu wypuszczono stosowny filmik promujący. Nie można się z niego dowiedzieć za dużo o fabule gry, ale pokazane tam sceny przynoszą sporo informacji, które sprawią, że każdemu miłośnikowi serii szybciej zabije serce. Wszystko to dlatego, że poza tradycyjnymi dynamicznymi pojedynkami powietrznymi pomiędzy myśliwcami (wliczając to robiące niesamowite wrażenie sceny po katapultowaniu) na wspomnianym materiale video widać sekwencje, w których gracz kieruje helikopterem.

Co więcej, obejmuje to nie tylko samo latanie i sterowanie maszyną z kokpitu, ale również własnoręczne obsługiwanie działka pokładowego. Swoją drogą, śmigłowce zrobiły się ostatnio wyjątkowo popularne wśród twórców gier konsolowych. W Call of Duty: Black Ops również pojawią się sekwencje, w których będziemy pilotować tego typu maszyny, a dodatkowo na końcówkę tego roku zapowiedziano zręcznościowy symulator Apache Air Assault.

W ostatnich kilku latach miłośnicy serii Ace Combat nie byli raczej rozpieszczani wieloma wysokobudżetowymi produkcjami. Jedyną dużą grą z tego cyklu było wypuszczone przed trzema laty wyłącznie na Xboksa 360 Fires of Liberation. Pominięcie konsoli Sony było tym boleśniejsze, że przecież cykl ten narodził się na pierwszym PlayStation. Namco dogodziło za to fanom przenośnego grania. Na PSP ukazało się Ace Combat X: Skies of Deception, a za równo trzy tygodnie amerykańscy posiadacze tej konsoli będą mogli nabyć Ace Combat: Joint Assault. Seria zagościła nawet na iPhone dzięki wypuszczonemu w zeszłym roku Ace Combat Xi: Skies of Incursion.

Zapowiedziano Ace Combat: Assault Horizon - ilustracja #2

Jednocześnie trzeba twórcom (wewnętrznemu studiu Namco Bandai znanemu jako Project Aces) oddać sprawiedliwość i przypomnieć, że opracowali również utrzymaną w podobnych klimatach grę The Sky Crawlers: Innocent Aces. Ta oparta na popularnej serii japońskich powieści oraz ich animowanej adaptacji produkcja ukazała się jednak jedynie na konsolę Nintendo Wii. Dlatego dobrze, że po latach eksperymentowania ze słabszymi platformami twórcy postanowili wreszcie dać posiadaczom PlayStation 3 oraz Xboksa 360 nową odsłonę swojego najpopularniejszego cyklu.