Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSP
Okładka Ace Combat: Joint Assault (PSP)

Ace Combat: Joint Assault PSP

Świetna gra zręcznościowa z elementami symulatora o podniebnych walkach myśliwców bojowych. Gracz wciela się w pilota i bierze udział w potyczkach nad Tokio, Londynem czy San Francisco. Twórcy serii wprowadzili do zabawy nowe rozwiązania oraz poprawili mnóstwo elementów (np.

Zręcznościowe | samoloty | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Ace Combat: Joint Assault (PSP)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

31sierpnia2010

1października2010

pudełko PL

Ace Combat: Joint Assault to kolejna część znanego cyklu gier lotniczych, które łączą zręcznościową mechanikę rozgrywki z atmosferą znaną z symulatorów. Za stworzenie tej produkcji odpowiedzialni są ojcowie serii - studio Project Aces.

Jako przynależni do międzynarodowego sojuszu piloci bierzemy udział w podniebnych potyczkach nad takimi miastami, jak Tokio, Londyn, San Francisco czy Kair. Zaawansowany moduł sztucznej inteligencji modyfikuje postępy kampanii na podstawie tego jak poradziliśmy sobie w poszczególnych misjach. Nowością jest system „Enhanced Combat View", dzięki któremu przeciwnicy ukazani są bliżej niż kiedykolwiek przedtem, co zwiększa wrażenie prędkości i omija problemy, jakie mógłby powodować mały ekran PSP.

Gra posiada opcję multiplayer, w której do 8 graczy może toczyć między sobą pojedynki powietrzne. Dostępny jest też powiązany z kampanią tryb kooperacyjny dla maksymalnie 4 graczy. Dodatkową atrakcją jest „Joint Assault Mission System”. Polega on na tym, że gracze równocześnie samodzielnie grają w różne misje, a po ich ukończeniu rezultaty poszczególnych potyczek wpływają na sytuację wszystkich grających.

Ace Combat: Joint Assault wyciska z PSP ostatnie soki, będąc najładniejszą grą lotniczą, jaką kiedykolwiek ukazała się na tę platformę. Zespół Project Aces zadbał o zdobycie odpowiednich licencji, co powoduje, że wszystkie z ponad 40 dostępnych samolotów odtworzone są z najmniejszymi detalami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 UMD

Ocena gry 8.6 / 10 na podstawie 58 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.1 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,99 PLN

Gry podobne do Ace Combat: Joint Assault

Klasyfikacja PEGI Ace Combat: Joint Assault

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Zapowiedziano Ace Combat: Assault Horizon
Zapowiedziano Ace Combat: Assault Horizon

wiadomość10 sierpnia 2010

Mamy doskonałe wieści dla wszystkich fanów zręcznościowych gier lotniczych. Najbardziej utytułowana seria tego typu doczeka się nowej odsłony. Namco Bandai ujawniło bowiem, że trwają prace nad Ace Combat: Assault Horizon.

Seria Ace Combat powróci na PSP
Seria Ace Combat powróci na PSP

wiadomość12 stycznia 2010

Firma Namco Bandai zapowiedziała drugą odsłonę serii Ace Combat na PSP (po wydanym w 2006 roku Ace Combat X). W grze zatytułowanej Ace Combat: Joint Assault znajdziemy podobno wciągającą rozgrywkę w postaci kampanii solowej, wspartej sieciowym trybem kooperacji. Całość zostanie okraszona widowiskową oprawą wizualną, przedstawiającą prawdziwe lokacje.