Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePSP
Okładka Ace Combat X: Skies of Deception (PSP)
OkładkaAce Combat X: Skies of Deception (PSP)

Ace Combat X: Skies of Deception PSP

Ace Combat X: Skies of Deception jest kolejną grą z hitowej serii, łączącej elementy zręcznościowe i symulacyjne..

Symulacje | samoloty | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ace Combat X: Skies of Deception Premiera PSP

17października2006

producent: Access Games wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ace Combat X: Skies of Deception

Aces of War

Ace Combat: Joint Assault

IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

Ace Combat X: Skies of Deception jest pierwszą grą z bestsellerowej serii, łączącej elementy zręcznościowe i symulacyjne, przeznaczoną dla kieszonkowej konsoli PlayStation Portable. Zgodnie z tradycją, sięgającą połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku, developerzy z korporacji Namco pozwolili nam na wcielenie się w postać wojskowego pilota, zasiadającego za sterami nowoczesnych bojowych samolotów odrzutowych. Nacisk położono jednakże przede wszystkim na widowiskową strzelaninę, a zatem temat realizmu potraktowano momentami cokolwiek umownie.

Twórcy zaimplementowali w wirtualnej rzeczywistości szereg rozmaitych statków powietrznych, starających się dość wiernie (przynajmniej pod względem wizualnym) odwzorowywać prawdziwe maszyny. Możemy zatem wypróbować w podniebnej walce m.in. F-14D Tomcat ze Stanów Zjednoczonych i Tornado F.3 z Wielkiej Brytanii. Oczywiście nie zapomniano o wprowadzeniu wielu autentycznych rodzajów broni, przeznaczonej do niszczenia przeróżnych celów. Mamy więc dostęp np. do krótkodystansowych rakiet AIM-9 Sidewinder i sześciolufowych karabinów maszynowych M61 Vulcan.

Jeśli chodzi natomiast o teatr działań, to przygotowano wirtualny konflikt pomiędzy dwoma fikcyjnymi państwami. Gracz staje po stronie kraju o nazwie Aurelia, aby bronić go przed najeźdźcami z sąsiedniego Leasath. W trybie single-player przechodzimy rozbudowaną kampanię, w trakcie której możemy nawet zmieniać cele poszczególnych misji w zależności od podejmowanych działań. Warto zauważyć, iż odnoszenie sukcesów powoduje odblokowywanie specjalnych części, służących do ulepszania samolotów. Całości dopełnia opcja multiplayer, pozwalająca na zabawę za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia Wi-Fi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 131 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ace Combat X: Skies of Deception

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Ace Combat X: Skies of Deception Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB