Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360PS33DS
Okładka Ace Combat: Assault Horizon (PC)

Ace Combat: Assault Horizon

Kolejna odsłona popularnego cyklu zręcznościowych symulatorów lotu, zapoczątkowanego przez japońskiego giganta Namco jeszcze w latach 90-tych na konsoli PlayStation.

Zręcznościowe | samoloty | współczesne konflikty | kooperacja

Okładka Ace Combat: Assault Horizon (PC)

data premiery gry:

11paź2011

X360 PS3

15lis2011

3DS

25sty2013

PC

Ace Combat: Assault Horizon to najnowsza część utytułowanego cyklu powietrznych strzelanek autorstwa zespołu Project Aces. Tradycyjnie tytuł ten łączy elementy czysto zręcznościowej gry lotniczej z lekkimi aspektami symulacyjnymi, wszystko to opakowując w rozbudowany wątek fabularny.

Assault Horizon jest pierwszą pozycją z serii Ace Combat, która osadzona jest w rzeczywistych realiach politycznych. Gra przenosi nas do roku 2015. Wcielamy się w porucznika Williama Bishopa, dowódcę szwadronu Warwolf, operującego pod rozkazami NATO. Naszym zadaniem jest powstrzymanie planów Andreia Markova, rosyjskiego najemnika, który za cel postawił sobie rozpętanie III wojny światowej. Ma mu w tym pomóc tajemnicza superbroń masowego rażenia, znana jako Trinity. Podczas kampanii dla pojedynczego gracza zwiedzimy między innymi powietrzne przestrzenie Miami, Dubaju i Rosji.

Gra pozwala zasiąść za sterami wielu nowoczesnych samolotów. Namco postarało się o zakup odpowiednich licencji, dlatego każda maszyna odtworzona jest zgodnie z rzeczywistością. Dodatkowo po raz pierwszy w historii serii dane nam będzie pokierować helikopterami. Co więcej, obejmuje to nie tylko samo latanie i sterowanie maszynami z poziomu kokpitu, ale również własnoręczne obsługiwanie działka pokładowego. Jedną z ciekawszych innowacji jest wprowadzenie specjalnego trybu lotu dogfight, w którym „przyczepiamy” się do ogona przeciwnika, a rozgrywka zaczyna bardziej przypominać grę FPS.

Dzięki wykorzystaniu mocy obliczeniowej pecetów możliwe było wygenerowanie olbrzymich terenów pokrytych ostrymi teksturami, które prezentują się imponująco nawet gdy latamy na niskich pułapach. Mocnym punktem oprawy wizualnej są też niesamowicie dokładne modele samolotów.

Wersja przeznaczona na komputery osobiste zawiera wszystkie dodatki wydane dotychczas dla posiadaczy edycji konsolowych, a tryb multiplayer został zintegrowany z usługą Games for Windows Live.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 311 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 165 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Ace Combat: Assault Horizon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Ace Combat: Assault Horizon

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.7 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe + wykorzystuje Joystick
Graliśmy w Ace Combat: Assault Horizon - gamescom 2011
Graliśmy w Ace Combat: Assault Horizon - gamescom 2011

Przed premierą 30 sierpnia 2011, 14:02

Oczywiście pełen gwarantowanego patosu scenariusz to tylko jedna z opcji zabawy. Dużo więcej frajdy spodziewam się po nowinkach w multiplayerze. A jedną z nich jest tryb Capital Conquest, w którym weźmie udział po 8 osób w każdej z obu drużyn. Ich celem ma być zniszczenie bazy przeciwnika i co oczywiste – obrona własnej. Tutaj wyraźnie widać, że bez dobrej współpracy zespołowej nie ma co liczyć na sukces. Trzeba będzie ustalić, kto przejmie kontrolę nad samolotami myśliwskimi, a kto np. zasiądzie za sterami ciężkich B-1 lub B-2, aby zadać ostateczny cios. Dość istotne okaże się również przemyślane zarządzanie zdobytymi umiejętnościami – jedne zwiększą moc naszych rakiet, inne naszą manewrowość, a jeszcze inne poprawią statystyki całej eskadry. Dodam, że wspomniane mecze rozegramy nie tylko nad miastami, które występują w scenariuszu głównym – polatamy również m.in. na Paryżem oraz zapewne nad jeszcze niejedną metropolią... która stanie się dostępna jako płatne lub bezpłatne DLC.

X360
PS3
3DS
PC