Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2015, 10:58

autor: Kamil Zwijacz

Informacje z Nintendo Direct (nowy model 3DS-a, data premiery The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D i inne)

Wczoraj odbyła się kolejna konferencja Nintendo Direct, na której zaprezentowano nowe modele handhelda 3DS, zdradzono daty premier wyczekiwanych produkcji oraz zapowiedziano kilka nowych.

Wczoraj odbyła się kolejna konferencja Nintendo Direct, na której ujawniono najbliższe plany firmy związane z grami na konsole Wii U i 3DS. Podczas wydarzenia japoński koncern zdradził daty premier wyczekiwanych produkcji, zapowiedział kolejne tytuły oraz zaprezentował nowe modele swojego handhelda. Sprzęt dostępny będzie w sklepach od 13 lutego w dwóch wersjach – zwykłej oraz XXL. Pierwsza posiadać ma nieco większy ekran 3D, niż standardowy model, a poza tym obie edycje zostaną wyposażone w kamerę śledzącą ruchy głowy, dzięki czemu efekt 3D nie będzie przerywany podczas poruszania się, jak w normalnym 3DS-ie. Oprócz tego kieszonsolki otrzymają niewielki grzybek / gałkę analogową, dwa dodatkowe przyciski oraz obsługę NFC, umożliwiającą korzystanie z figurek amiibo.

Nintendo 3DS

Informacje związane ze znanymi już grami

The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D

Jedną z najważniejszych informacji całej konferencji jest ujawnienie daty premiery wyczekiwanej gry The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D na handhelda 3DS. Remake wielkiego hitu z Nintendo 64 ukaże się wraz z nowymi wersjami kieszonsolki – 13 lutego. Przy okazji otrzymaliśmy kolejny zwiastun, kilkunastominutowy fragment rozgrywki oraz poznaliśmy specjalną edycję konsoli dedykowaną tej produkcji.

Informacje z Nintendo Direct (nowy model 3DS-a, data premiery The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D i inne) - ilustracja #1

Monster Hunter 4 Ultimate

Kolejną wyczekiwaną przez posiadaczy 3DS-a grą jest Monster Hunter 4 Ultimate, czyli nowa wersja czwartej odsłony flagowej serii RPG akcji od firmy Capcom. Nintendo poinformowało, że wysłało już wybranym fanom kody dające dostęp do dema produkcji, natomiast pełna wersja pojawi się w sklepach w tym samym dniu, co Majora's Mask 3D, czyli 13 lutego. Do sprzedaży trafi także specjalna edycja kieszonsolki, którą obejrzycie poniżej.

Informacje z Nintendo Direct (nowy model 3DS-a, data premiery The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D i inne) - ilustracja #2

Xenoblade Chronicles 3D

3DS-owy remake gry Xenoblade Chronicles znanej z konsoli Wii ukaże się 2 kwietnia. Produkcja zaoferuje przede wszystkim obsługę efektu 3D i dedykowana będzie tylko nowym wersjom kieszonsolki, więc posiadacze starych modeli oraz 2DS-a muszą niestety obejść się smakiem.

Puzzle & Dragons Z + Puzzle & Dragons Super Mario Bros. Edition

Znane japońskim użytkownikom kieszonsolki Nintendo Puzzle & Dragons Z (połączenie układanki match-3 z gatunkiem RPG) ukaże się w anglojęzycznych krajach w maju. Tytuł pojawi się w zestawie z grą Puzzle & Dragons Super Mario Bros. Edition.

Code Name: S.T.E.A.M.

Niecodzienna turowa gra strategiczna Code Name: S.T.E.A.M. od studia Intelligent Systems pojawi się 15 maja. Gra wspierać będzie figurki amiibo, dzięki czemu podczas zabawy będziemy mogli wcielić się w postaci z serii Fire Emblem – Marthę, Ike, Robina oraz Lucinę.

Ace Combat: Assault Horizon Legacy +

Ace Combat: Assault Horizon Legacy +, czyli ulepszona wersja Ace Combat: Assault Horizon, ukaże się w lutym. Tytuł zaoferuje wsparcie dla figurek amiibo oraz wykorzysta gałkę analogową i dodatkowe przyciski znajdujące się w nowych wersjach 3DS-a.

Zapowiedzi gier

Pokemon Shuffle

W przyszłym miesiącu ukaże się Pokemon Shuffle – darmowa (wykorzystany zostanie system mikropłatności) układanka match-3 z Pokemonami w roli głównej. Zabawa polegać ma na przesuwaniu ikonek Pokemonów, łącząc je w linie liczące przynajmniej trzy egzemplarze tego samego rodzaju. W ten sposób będziemy toczyć walki z dzikimi stworkami, które należy złapać.

Fire Emblem

Ujawniono nową grę z serii Fire Emblem. Produkcja tworzona jest przez zespół, który spłodził Fire Emblem: Awakening i zaoferuje nową przygodę, kolejne wyzwania oraz zmusi graczy do dokonywania wyborów, które wpłyną na świat gry. Projekt ukaże się na 3DS-ie, a więcej informacji poznamy dopiero za jakiś czas.

IronFall: Invasion

IronFall: Invasion to ciekawie zapowiadająca się strzelanka TPP od studia VD-Dev, która zaoferuje m.in. kampanię dla jednego gracza, sześcioosobowy multiplayer oraz oprawę graficzną działającą w 60 klatkach na sekundę. Tytuł ukaże się w lutym w Nintendo eShop i udostępniony zostanie posiadaczom wszystkich wersji 3DS-a / 2DS-a, przy czym najlepiej będzie grać na nowych modelach, posiadających gałkę analogową.

Nintendo Wii U

Project Treasure

Bandai Namco zapowiedziało nową produkcję, dedykowaną wyłącznie konsoli Wii U. Project Treasure (tytuł roboczy) ma być grą free-to-play, przeznaczoną do zabawy w ramach czteroosobowej współpracy. Podczas rozgrywki zmierzymy się różnymi przeciwnikami, trafimy na rozmaite pułapki itd. Niestety to wszystko co obecnie wiemy na temat tego tytułu.

Mario Party 10

Mario Party 10 trafi na rynek 20 marca. Produkcja, jak większość tytułów tworzonych przez Nintendo, wykorzysta figurki amiibo, w tym przypadku z zestawów Super Smash Bros. Collection i Super Mario Collection. W sklepach pojawią się ponadto limitowane pakiety, zawierające grę i Mario z drugiej wymienionej kolekcji.

Xenoblade Chronicles X

Xenoblade Chronicles X, wyczekiwana przez użytkowników stacjonarnej konsoli Nintendo gra RPG akcji, ukaże się w Japonii 29 kwietnia, a do anglojęzycznych krajów trafi w późniejszym czasie. Niestety nie wiemy, kiedy dokładnie to nastąpi, ale pewnym jest, że jeszcze w tym roku.

Splatoon

Splatoon, wesoła strzelanka przeznaczona do wieloosobowej zabawy, ukaże się na Wii U w maju bieżącego roku. Przy okazji w sieci pojawiły się screeny prezentujące główny hub, w którym kupimy nowe rzeczy dla postaci oraz wskoczymy do różnych trybów gry.

Gry z Wii na Wii U

Zapewne każdy użytkownik Wii U wie, że konsola umożliwia granie w produkcje z Wii. Firma Nintendo postanowiła jednak wypuszczać klasyczne produkcje ze swojej wcześniejszej konsoli stacjonarnej, w które będzie można grać bez przełączania się na tryb Wii. W Nintendo eShop dostępne jest już Super Mario Galaxy 2, a wkrótce otrzymamy kolejne tytuły - Donkey Kong Country Returns (22 stycznia) i Metroid Prime Trilogy (29 stycznia). W planach jest także przeniesienie takich projektów jak: Kirby’s Adventure Wii, Pandora’s Tower, Sin & Punishment: Successor of the Skies i Punch-Out!!. Zaznaczono także, że gry, które na Wii wspierały Wii Classic Controller, obsługują także Wii U GamePad. Ponadto poinformowano, że przez tydzień od premiery każdej produkcji koszt zakupu wyniesie 9,99 euro (około 42 zł), a po tym czasie cena wzroście do 19,99 euro (około 84 zł).

Informacje z Nintendo Direct (nowy model 3DS-a, data premiery The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D i inne) - ilustracja #3

Pozostałe informacje

amiibo

Nintendo zapowiedziało zestaw figurek amiibo Super Mario Collection, który pojawi się w sklepach 20 marca i będzie zawierać takie postaci jak: Mario, Luigi, Peach, Yoshi, Bowser oraz nowego Toada. Zdradzono również, że w lutym zadebiutuje aktualizacja gry Super Smash Bros. (wersja na 3DS-a) umożliwiająca korzystanie z zabawek użytkownikom nowych modeli handhelda. Specjalne moduły NFC do starszych wersji kieszonsolki pojawią się w późniejszym czasie. 20 marca zadebiutuje także patch do gry Captain Toad: Treasure Tracker, zapewniający wsparcie dla amiibo.

Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars

Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars, ciekawa gra logiczna, ukaże się na Wii U i 3DS-ie 20 marca. Będzie to pierwsza produkcja Nintendo sprzedawana w modelu cross-buy, czyli kupując jedną z wersji, otrzymamy kod na drugą gratis.