Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczne3DS
Okładka Code Name: S.T.E.A.M. (3DS)
OkładkaCode Name: S.T.E.A.M. (3DS)

Code Name: S.T.E.A.M. 3DS

Przygotowane przez ekipę japońskiego Intelligent Systems oryginalne połączenie taktycznej strategii turowej oraz gry akcji w steampunkowych realiach. Akcja Code Name: S.T.E.A.M. toczy się w XIX-wiecznym Londynie, który pada ofiarą ataku agresywnych istot z kosmosu.

Strategiczne | TPP | steampunk | turowe | taktyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Code Name: S.T.E.A.M. Premiera 3DS

13marca2015

producent: Intelligent Systems wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Code Name: S.T.E.A.M. to niecodzienna produkcja, którą twórcy określili mianem „inspirowanej steampunkiem, opartej na systemie turowym strategicznej gry akcji”. Mowa tu o dziele utalentowanego japońskiego studia Intelligent Systems, któremu zawdzięczamy między innymi serie Fire Emblem i Advance Wars.

Akcja gry toczy się w XIX-wiecznym Londynie, który pada ofiarą najazdu ze strony agresywnych istot z kosmosu. Naszym zadaniem jest odparcie niebezpieczeństwa, kierując oddziałem czterech żołnierzy z elitarnej formacji S.T.E.A.M. – jej skrótowa nazwa rozwija się jako Strike Team Eliminating the Alien Menace (w wolnym tłumaczeniu Grupa Uderzeniowa Eliminująca Obce Zagrożenie).

Element akcji uwidacznia się w omawianej produkcji w kwestii perspektywy – pole walki oglądamy bowiem znad ramienia pojedynczego żołnierza, czyli za pośrednictwem widoku TPP. Starcia toczą się w systemie turowym i mają wymiar taktyczny. Gracz musi ostrożnie dysponować posiadanymi zasobami (zwłaszcza parą, która stanowi źródło energii napędzającej ludzką technologię), uciekając się do takich taktyk jak flankowanie oraz wciąganie wroga w zasadzki i branie go w ogień krzyżowy. Wraz z kolejnymi misjami żołnierze nabywają coraz lepszy ekwipunek, gwarantujący im szersze spektrum możliwości oraz szansę czynienia większych szkód w szeregach obcych.

Patrząc na Code Name: S.T.E.A.M., warto zwrócić uwagę, że jest to gra osadzona w całkowicie trójwymiarowym środowisku, które stworzono w specyficznym stylu, nawiązującym do amerykańskich komiksów. Co ciekawe, projekt przeciwników był inspirowany stworami z mitologii H. P. Lovecrafta, a utwory w ścieżce dźwiękowej omawianej gry stanowią połączenie muzyki charakterystycznej dla XIX stulecia ze współczesnym rockiem.

Dzieło studia Intelligent Systems oferuje nie tylko kampanię solową, ale również sieciowy tryb wieloosobowy dla maksymalnie czterech graczy.

Ostatnia modyfikacja 13 czerwca 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Code Name: S.T.E.A.M.: 12+