Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS43DSPS3X360
Okładka The Legend of Korra (PC)
OkładkaThe Legend of Korra (PC)

The Legend of Korra

Osadzona w realiach fantasy trzecioosobowa gra akcji, oparta na licencji popularnego serialu animowanego stacji Nickelodeon, wyświetlanego w naszym kraju jako Legenda Korry. Za jej powstanie odpowiada znane m.in. z kultowej Bayonetty studio Platinum Games.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | seriale animowane | beat 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Legend of Korra Premiera

21paź2014

PS3 PC

22paź2014

X360 PS4 XONE

28paź2014

3DS

producent: PlatinumGames wydawca: Activision Blizzard

The Legend of Korra to gra akcji oparta na licencji popularnego serialu animowanego stacji Nickelodeon, emitowanego w naszym kraju jako Legenda Korry. Produkcję opracowało studio Platinum Games, mające na koncie tak udane tytuły, jak MadWorld, Bayonetta, Vanquish czy Metal Gear Rising: Revengeance.

Akcja toczy się w fikcyjnym uniwersum, w którym część populacji potrafi kontrolować żywioły ognia, ziemi, powietrza lub wody. Jednak tylko wybrańcy nazwani Awatarami są w stanie panować nad wszystkimi czterema i to na ich barki zawsze spada obowiązek utrzymania równowagi w świecie. Najnowszym Awatarem jest dziewczyna imieniem Korra i to w nią wcielają się gracze. Gra osadzona jest między drugim a trzecim sezonem serialu animowanego, a za opracowanie fabuły odpowiada jeden z głównych scenarzystów telewizyjnego pierwowzoru, Tim Hedrick.

The Legend of Korra to czysta gra akcji, w której zabawa koncentruje się na pojedynkach toczonych na arenach między dwoma trzyosobowymi grupami wojowników. Kontrolując Korrę, gracze otrzymują dostęp do bogatego zestawu ataków wykorzystujących moc żywiołów ognia, ziemi, powietrza i wody. W starciach musimy zmierzyć się z innymi magami żywiołów, z robotami napędzanymi parą oraz rozmaitymi typami przeciwników, zaś każdy z nich wymaga zastosowania innej taktyki. System walki jest rozbudowany i trudny, a osiąganie sukcesów wymaga doskonałego refleksu oraz regularnego korzystania z kombosów.

Autorzy postawili na mocno kreskówkową oprawę graficzną, wykorzystującą technikę cel shadingu. Dzięki temu The Legend of Korra wygląda w akcji tak, jak serial animowany, który zainspirował tę grę.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 144 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Legend of Korra

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Legend of Korra Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
X360
PS3
PS4
XONE
3DS