Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2022, 10:22

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Premiera gry Avatar już wkrótce; nie chodzi jednak o Avatara od Ubisoftu

Nowa gra Avatar już w drodze. Nie jest to jednak egranizacja hitu Camerona, a tytuł oparty na popularnym amerykańskim serialu od Nickelodeon - Awatar: Legenda Aanga.

W SKRÓCIE:
  1. Prawdopodobnie już w listopadzie zagramy w nową grę opartą na serialu Awatar: Legenda Aanga.
  2. Quest for Balance ma kosztować około 290 złotych i wyjść na konsolę PS4.

Jeżeli jesteście fanami animowanego serialu Awatar: Legenda Aanga to możecie ucieszyć się na wieść, że powstaje gra na nim oparta. Na japońskim Amazonie bowiem pojawiła się oferta dotycząca gry na PS4, zatytułowanej Avatar The Last Airbender: Quest for Balance. Co więcej, gra ma pojawić się już 8 listopada tego roku.

Według japońskiego Amazonu Quest for Balance ma wyjść na PlayStation 4, a jego oznaczenie wiekowe to CERO C (według japońskiego systemu) co oznacza, że gra będzie przeznaczona dla osób od 15 roku życia. Możemy więc spekulować, że u nas Quest for Balance otrzyma oznaczenie PEGI 12 lub PEGI 16. Strona ponadto podaje cenę gry, a jest to 8,485 japońskich jenów (bez dostawy), co w przeliczeniu daje jakieś 290 złotych.

I to w zasadzie tyle, ile wiemy o nowej grze Awatar. Japońska oferta nie podaje żadnego opisu gry, żadnych gatunków, nic poza ostrzeżeniami. Jedyną dodatkową informacją jest to, iż rzekomo za Quest for Balance ma odpowiadać GameMill Entertainment. Wydawca ma na swoim koncie takie gry jak Nickelodeon All-Star Brawl, Cobra Kai: The Karate Kid Saga Continues czy Nickelodeon Kart Racers.

Do tej pory na podstawie serialu Awatar wyprodukowana kilka gier, między innymi Avatar: The Legend of Aang, The Burning Earth czy The Legend of Korra. Ponadto aktualnie w produkcji jest mobilna gra Avatar: Generations, za którą ma odpowiadać Square Enix London Mobile. Ta mobilka jest opisywana jako „free-to-play, RPG adventure”.

Premiera gry Avatar już wkrótce; nie chodzi jednak o Avatara od Ubisoftu - ilustracja #1

Ciepło przyjęta gra z 2014 roku, The Legend of Korra.xbox.com

Awatar: Legenda Aanga to dość stary serial (pierwsza emisja to 2005 rok), który wyprodukowało Nicktoons Studios, a oryginalnie był emitowany właśnie na Nickelodeon. W świecie Awatara ludzie są podzieleni na cztery grupy, a każda z nich specjalizuje się w innym typie magii. A tych jest pięć: magia wody, magia powietrza, magia ziemi, magia ognia oraz zapomniana magia energii. Fabuła Awatara opiera się na historii 12-letniego Aanga, który dowiaduje się, że jest inkarnacją awatara. Awatary władają wszystkimi czterema żywiołami, Aang zaś musi okiełznać tę moc, by pokonać zły Naród Ognia. Aktualnie Awatar: Legenda Aanga jest dostępny na Netfliksie.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.