Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2022, 09:19

autor: Adrian Werner

Nowości na Steam. To będzie dobry tydzień dla fanów RPG i strzelanek

Ten tydzień zapowiada się wyśmienicie dla graczy pecetowych. Na Steamie zadebiutują takie gry, jak Thymesia, Fashion Police Squad, Regiments czy Rollerdrome.

Witajcie w kolejnym przeglądzie najważniejszych premier tygodnia na Steamie. Najbliższe dni zaoferują masę atrakcji, zwłaszcza dla fanów RPG. Na brak wrażeń nie powinni jednak również narzekać miłośnicy strzelanek, horrorów i wojennych RTS-ów.

Premiera tygodnia to Thymesia (18 sierpnia)

Jedną z największych premier tygodnia najpewniej okaże się Thymesia. To RPG akcji w stylu soulslike, które przeniesie nas do mrocznej krainy zainspirowanej epoką renesansu wzbogaconą elementami horroru.

Zwłaszcza na PC produkcja budzi spore zainteresowanie, gdyż pod wieloma względami przypomina kultowe Bloodborne, które do tej pory niestety nie doczekało się wydania pecetowego.

Udostępnione jakiś czas temu demo (niestety, już nie można go pobrać) było dobrym zwiastunem, więc sporo sobie obiecujemy po tej produkcji.

 1. Thymesia na Steamie

Najważniejsze premiery na Steamie: 15-21 sierpnia 2022 roku

15 sierpnia

Fashion Police Squad

Tydzień otworzy premiera Fashion Police Squad. To obiecujący FPS w konwencji retro. Produkcja zaoferuje komediową przygodę, w której wcielimy się w policjantów specjalizujących się w ściganiu niemodnie ubranych mieszkańców miasta.

Pomimo humorystycznego charakteru projektu rozgrywka prezentuje się bardzo intrygująco – z dynamicznymi potyczkami oraz systemem poruszania się wykorzystującym skórzany pasek zamiast linki z hakiem.

 1. Fashion Police Squad na Steamie

16 sierpnia

Blossom Tales II: The Minotaur Prince

We wtorek do sprzedaży trafi Blossom Tales II: The Minotaur Prince. To przygodowa gra akcji z elementami RPG wzorowana na 16-bitowych odsłonach serii The Legend of Zelda.

Pierwsza część serii, czyli wydane w 2017 roku Blossom Tales: The Sleeping King, spotkało się z ciepłym przyjęciem (może się pochwalić 86% pozytywnych ocen użytkowników Steam), więc mamy nadzieję, że kontynuacja ukaże się równie udaną pozycją.

 1. Blossom Tales II: The Minotaur Prince na Steamie
Nowości na Steam. To będzie dobry tydzień dla fanów RPG i strzelanek - ilustracja #1

Timberman VR

We wtorek powróci również polski przebój o drwalu, tym razem w wydaniu zaprojektowanym z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Timberman VR zaoferuje grafikę 3D, widok FPP oraz cztery pory roku podczas ścinania drzew.

 1. Timberman VR na Steamie

Regiments

Wtorek przyniesie również premierę Regiments, czyli obiecującego wojennego RTS-a, w którym rozegramy fikcyjny konflikt między NATO a siłami Układu Warszawskiego w 1989 roku.

Autorzy obiecują dużą skalę potyczek, rozbudowane taktycznie mechanizmy oraz bogaty wybór jednostek.

 1. Regiments na Steamie

Rollerdrome

Inną godną uwagi wtorkową premierą jest Rollerdrome. To wyśmienicie zapowiadająca się gra akcji w klimatach retrofutyrystycznych, w której rozwiązania strzelankowe zostaną połączone z rozbudowanym mechanizmami jazdy na rolkach.

 1. Rollerdrome na Steamie

Way of the Hunter

Z kolei fani symulatorów myśliwego mogą wypatrywać premiery Way of the Hunter. To wysokobudżetowa produkcja, która ukaże się pod szyldem firmy THQ Nordic i zaoferuje dwie rozległe mapy, tryb singleplayer oraz opcję zabawy w co-opie.

 1. Way of the Hunter na Steamie
Nowości na Steam. To będzie dobry tydzień dla fanów RPG i strzelanek - ilustracja #2

18 sierpnia

Cursed to Golf

Ciekawie zapowiada się Cursed to Golf. Gra połączy mechanizmy platformówki i golfa. Jako przeklęty sportowiec spróbujemy wykorzystać nasze umiejętności do znalezienia drogi ucieczki z czyśćca.

Na Steamie dostępne jest obszerne demo, więc możecie sprawdzić samodzielnie, jak ten nietypowy pomysł został zrealizowany.

 1. Cursed to Golf na Steamie
Nowości na Steam. To będzie dobry tydzień dla fanów RPG i strzelanek - ilustracja #3

Ikonei Island: An Earthlock Adventure

Z kolei Ikonei Island: An Earthlock Adventure to przygodowa gra akcji z rozbudowanym systemem craftingu, w której trafimy na wyspę pełną piratów.

Poza zbieraniem surowców i konstruowaniem przedmiotów oraz budynków zajmiemy się również łapaniem i tresowaniem stworków.Warto dodać, że gra jest spin-offem popularnej serii RPG-ów Earthlock.

 1. Ikonei Island: An Earthlock Adventure na Steamie
Nowości na Steam. To będzie dobry tydzień dla fanów RPG i strzelanek - ilustracja #4

We Are OFK

18 sierpnia na Steamie zadebiutuje również We Are OFK. To narracyjna przygodówka opowiadająca historię początków nowego zespołu muzycznego

 1. We Are OFK na Steamie

This rain will never end

Fanów przygodówek zainteresować może również This rain will never end. To detektywistyczna historia w klimacie noir, której akcja toczy się w świecie zamieszkałym przesz człekokształtne koty. Naszym zadaniem będzie odkrycie, kto zamordował burmistrza miasta.

Odpowiedzialne za grę studio Marginal act ma na koncie ciepło przyjęte Cthulhu Pub (92% pozytywnych ocen na Steamie).

 1. This rain will never end na Steamie
Nowości na Steam. To będzie dobry tydzień dla fanów RPG i strzelanek - ilustracja #5

Soulforged

W czwartek we wczesnym dostępie zadebiutuje polskie RPG Soulforged. To minimalistyczna produkcja, którą samotnie opracował Arkadiusz Bisaga. Projekt ma zaoferować dużą swobodę kształtowania kariery bohatera, jak również koncentrować się tylko na najważniejszych momentach z jego życia.

Co ważne, będzie to produkcja w 100% darmowa i pozbawiona jakichkolwiek mikropłatności.

 1. Soulforged na Steamie

The Ascent: Cyber Heist

Z kolei fani cyberpunkowego RPG-a akcji The Ascent mogą wypatrywać czwartkowej premiery dodatku Cyber Heist. DLC zaoferuje nowe lokacje, misje i typy wrogów.

 1. The Ascent: Cyber Heist na Steamie

19 sierpnia

Madden NFL 23

W USA z premier tego tygodnia tak naprawdę liczyć się będzie tylko Madden NFL 23, czyli najnowsza odsłona sportowej serii odtwarzającej rozgrywki futbolu amerykańskiego.

W Polsce gra nie wywoła takich emocji, jak w Stanach Zjednoczonych, ale i tak jest to godna uwagi propozycja dla fanów produkcji sportowych, zwłaszcza że zaoferuje rozbudowaną kampanię fabularną.

 1. Madden NFL 23 na Steamie
Nowości na Steam. To będzie dobry tydzień dla fanów RPG i strzelanek - ilustracja #6

Security Booth: Director's Cut

Fani horroru odliczają dni do premiery Security Booth: Director's Cut. To rozszerzona wersja wyśmienitej gry grozy, która wcześniej sprzedawana była w serwisie Itch.io.

Gracze wcielają się w strażnika pracującego w budce postawionej przy wjeździe do tajemniczego laboratorium, gdzie prowadzone są mroczne eksperymenty. Akcja toczy się w 1996 roku, a grafikę opracowano w stylu wzorowanym na wczesnych konsolowych produkcjach 3D wydanych na pierwsze PlayStation.

 1. Security Booth: Director's Cut na Steamie
Nowości na Steam. To będzie dobry tydzień dla fanów RPG i strzelanek - ilustracja #7

A Tale of Paper: Refolded

Ostatnią premierą tygodnia, o której chcemy wspomnieć, jest A Tale of Paper: Refolded. To ulepszona wersja udanej platformówki wydanej dwa lata temu na PlayStation 4, w której kierujemy papierowym bohaterem ożywionym w celu spełniania marzeń swojego stwórcy.

Nietypowym elementem produkcji są mechanizmy zmieniania formy bohatera, wzorowane na sztuce origami, jak również fakt, że w grze brakuje jakichkolwiek dialogów – historia opowiadana jest wyłącznie za pomocą otoczenia.

 1. A Tale of Paper: Refolded na Steamie