Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XSXPS5XONEPCSwitch
Okładka Fashion Police Squad (Switch)
OkładkaFashion Police Squad (Switch)

Fashion Police Squad

Humorystyczny FPS, w którym naszym zadaniem jest poradzenie sobie z modową przestępczością na ulicach miasta Trendopolis. W Fashion Police Squad nie eliminujemy wrogów, lecz zmieniamy ich ubrania, robiąc użytek z maszyn do szycia przypominających rozmaite giwery.

Akcji | FPP | FPS | humorystyczne | indie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fashion Police Squad Premiera

15sie2022

PC

Fashion Police Squad jest humorystycznym FPS-em, utrzymanym w oldskulowej stylistyce. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Mopeful Games z Finlandii, z kolei jej wydaniem zajęła się firma No More Robots.

Fabuła

Akcja gry Fashion Police Squad toczy się w fikcyjnym Trendopolis. Na jego ulicach zaczyna rządzić modowe bezprawie – widywani są ludzie w obwisłych spodniach, źle dobranych garniturach, a nawet skarpetkach ubranych do sandałów! Tak być nie może, toteż do akcji musi wkroczyć tytułowy Oddział Policji Mody. Jako sierżant Des, podczas zabawy ruszamy w miasto, by położyć kres modowej przestępczości, nim będzie na to zbyt późno.

Mechanika

W Fashion Police Squad akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Podczas rozgrywki przemierzamy Trendopolis (możemy wspinać się na przeszkody bądź używać paska niczym liny do pokonywania większych odległości w powietrzu) i stawiamy czoła modowym bandytom. Co ciekawe, w trakcie zabawy nie eliminujemy wrogów.

Wystrzały z różnorodnych maszyn do szycia (na pierwszy rzut oka wyglądających i działających niczym karabiny, pistolety i strzelby) nie ranią bowiem przeciwników, lecz zmieniają ich ubiór, neutralizując modowe zagrożenie z ich strony. Z każdym napotkanym przestępstwem modowym radzimy sobie przy użyciu innej broni; oprócz giwer, na naszym podorędziu znajdują się między innymi wybuchowe krasnale. Jako że źle dobrana broń nie zrobi na nieprzyjacielu żadnego wrażenia, w trakcie rozgrywki musimy wykazywać się nie tylko zręcznością, refleksem i celnością, lecz również spostrzegawczością, by zawczasu rozpoznać, jakie niebezpieczeństwo modowe stanowi dany adwersarz. Oprócz szeregowych przeciwników, których pokonanie nie stanowi większego wyzwania, na naszej drodze stają znacznie potężniejsi bossowie.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Fashion Police Squad utrzymano w barwnej, pixelartowej stylistyce wzorowanej na FPS-ach z wczesnych lat dziewięćdziesiątych XX wieku.

Ostatnia modyfikacja 22 stycznia 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Fashion Police Squad: 12+

Fashion Police Squad Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
PC
Switch
PS4
XONE
XSX
PS5