Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PC
Okładka A Tale of Paper (PS4)

A Tale of Paper

A Tale of Paper jest platformówką niezależnego studia Open House Games. W grze kierujemy losami papierowego ludzika o imieniu Line, który wyrusza do magicznego świata, by spełnić marzenie swojego twórcy.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | indie | 2.5D | side-scroll

Okładka A Tale of Paper (PS4)

data premiery gry:

14paź2020

PS4

2021

PC

A Tale of Paper jest grą zręcznościową, której akcja została przedstawiona z boku. Za jej stworzenie odpowiada hiszpańskie studio niezależne Open House Games, dla którego jest to debiutancki tytuł. Platformówka została wyróżniona nagrodą piątej edycji PlayStation Talents Awards w 2020 roku.

Fabuła

Fabuła A Tale of Paper przedstawia losy papierowego chłopca o imieniu Line, który magicznie ożył i chce spełnić marzenie swojego stwórcy. Osiągnięcie celu nie jest jednak proste – bohater musi stawić czoło licznym przeciwnościom czekającym nań w wielkim świecie. Historia o stracie i poszukiwaniu nadziei opowiadana jest wyłącznie za pomocą otoczenia. W grze brakuje jakichkolwiek dialogów.

Mechanika

A Tale of Paper to klasyczna platformówka typu side-scroller, w której poruszamy się po lokacjach naszpikowanych różnego rodzaju pułapkami, bezwzględnymi odkurzaczami typu roomba i zagadkami środowiskowymi. Oprócz etapów zręcznościowych i wymagających logicznego myślenia nie zabrakło spokojniejszych momentów, w których rozgrywce bliżej tzw. symulatorom chodzenia.

Gra może pochwalić się dość oryginalną mechaniką, urozmaicającą zabawę. Kruchy bohater gry może bowiem zmienić swoją postać w żabę, papierowy samolot czy ptaka, co pozwala pokonać trudniejsze przeszkody i dostać się do pozornie niedostępnych miejsc. Transformacja jednak wiąże się także z ograniczeniami. Na przykład jako żaba można skakać wyżej, ale z drugiej strony – ta forma uniemożliwia chodzenie i bieganie. Korzystanie z mechaniki origami (przekształcania papierowej postaci) jest nieodzowną częścią rozgrywki w A Tale of Paper.

Kwestie techniczne

Szata graficzna A Tale of Paper jest w pełni trójwymiarowa i prezentuje przyzwoity poziom, choć odbiega jakościowo od najlepszych przedstawicieli gatunku platformówek 2,5D. Gra wyróżnia się wyglądem papierowego bohatera oraz mrocznym i dziwacznym klimatem rodem z Inside i Little Nightmares.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do A Tale of Paper

Wymagania wiekowe A Tale of Paper

12+

PS4
PC