Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCXONEPS4XSXSwitchPS5
Okładka Little Nightmares II (PC)

Little Nightmares II

Little Nightmares 2

Sequel niepokojącej platformówki z 2017 roku od niezależnego studia Tarsier. Little Nightmares II wprowadza nowe lokacje, bohatera oraz wrogów, zachowując unikalny klimat pierwszej odsłony. Za wydanie gry ponownie odpowiada Bandai Namco.

Zręcznościowe | platformówki | horror | elementy logiczne | 2.5D | side-scroll | Find Your Next Game

Okładka Little Nightmares II (PC)

data premiery gry:

11lut2021za 109dni

PC Switch XONE PS4

2021

PS5 XSX

Little Nightmares II to kontynuacja platformówki w konwencji horroru autorstwa niezależnego zespołu Tarsier Studios, wydanej w 2017 roku przez firmę Bandai Namco Entertainment. Gra najpierw ukazała się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch, a dopiero później wydano wersje na PS5 i Xboksa Series X.

Fabuła

W Little Nightmares II powraca bohaterka jedynki – Szóstka. Jednak tym razem nie jest sama i występuje w roli przewodnika. Pierwsze skrzypce gra chłopiec imieniem Mono, który wraz z dziewczynką musi zmierzyć się z grozą czyhającą w nowym miejscu, wypaczonym przez transmisję nadawaną z odległej, skrywającej wiele mrocznych sekretów Wieży Sygnałowej.

Bohater gry udaje się w najeżoną licznymi przeszkodami i utrudnioną przez straszliwych mieszkańców gnijącego od wewnątrz świata podróż do tajemniczej wieży, by odkryć źródło zła rozprzestrzeniającego się poprzez ekrany telewizorów i uratować Szóstkę od przerażającego losu. Mono jest jej jedyną nadzieją.

Mechanika

Najważniejszą zmianą w stosunku do pierwszego Little Nightmares jest obecność dwóch bohaterów, którzy współpracują ze sobą w trakcie gry, szczególnie podczas pokonywania pułapek i rozwiązywania łamigłówek wzorem Brothers: A Tale of Two Sons. Dwójka porzuca też Paszczę znaną z poprzedniej przygody Six na rzecz nowych lokacji, w których czyhają niewidziane wcześniej niebezpieczeństwa. Odwiedzamy w trakcie przygody spowite mrokiem lasy, przerażające ulice czy szkoły pełne złowrogich, odmienionych przez transmisję mieszkańców.

Podobnie jak w pierwszej części, rozgrywka nadal polega na przeskakiwaniu z jednej platformy na drugą, pokonywaniu przeszkód, rozwiązywaniu wymagających logicznego myślenia zagadek środowiskowych i umykaniu przed wzrokiem spaczonych, przerośniętych mieszkańców w mrożącej krew w żyłach atmosferze. Gracz nadal musi być czujny na każdym kroku i robić jak najmniej hałasu, by nie zostać wykrytym przez złowieszczych przeciwników, takich jak sadystyczny nauczyciel czy spragniony krwi łowca.

Tryby gry

Little Nightmares II jest przeznaczone wyłącznie dla pojedynczego gracza. Kontrolę nad drugą postacią przejmuje sztuczną inteligencja, która reaguje odpowiednio do sytuacji i zachowania sterowanego przez nas bohatera.

Kwestie techniczne

Grafika w Little Nightmares II została utrzymana w tym samym stylu co w pierwszej części. Przeważa gęsty, mroczny klimat i groteskowa estetyka. Jakość oprawy wizualnej została podniesiona względem poprzedniczki, a przygrywająca w tle muzyka i niepokojące dźwięki otoczenia tylko jeszcze bardziej podkreślają atmosferę grozy i ciągłego niepokoju.

Posiadacze wersji na PlayStation 4 i Xbox One otrzymali darmową aktualizację gry na PS5 i Xboksa Series X, ciesząc się z dobrodziejstw, jakie przyniosły wersje na konsole nowej generacji (m.in. lepsza grafika czy wyższa płynność animacji).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Little Nightmares II

Wymagania wiekowe Little Nightmares II

16+

Little Nightmares 2 straszy na gameplayu. Znamy datę premiery
Little Nightmares 2 straszy na gameplayu. Znamy datę premiery

wiadomość27 sierpnia 2020

Tarsier Studios potwierdziło wcześniej swoją obecność na prezentacji Opening Night Live, więc obyło się bez niespodzianki. Na pokazie przedstawiono gameplay trailer z platformówki Little Nightmares 2, który zdradził również datę premiery oraz wersje na PS5 i Xboksa Series X.

Twórcy Little Nightmares kupieni przez firmę macierzystą THQ Nordic i Koch Media
Twórcy Little Nightmares kupieni przez firmę macierzystą THQ Nordic i Koch Media

wiadomość21 grudnia 2019

Szwedzkie Tarsier Studios, odpowiedzialne za Little Nightmares, zostało przejęte przez firmę macierzystą Koch Media i THQ Nordic, czyli Embracer Group. Zanim jednak studio rozpocznie produkcję gier dla nowego wydawcy, musi wywiązać się z umowy z Bandai Namco.

Little Nightmares 2 zapowiedziane. Zobacz pierwszy zwiastun
Little Nightmares 2 zapowiedziane. Zobacz pierwszy zwiastun

wiadomość19 sierpnia 2019

W trakcie otwarcia targów gamescom 2019 firma Bandai Namco ujawniła Little Nightmares 2. Kontynuacja klimatycznej platformówki studia Tarsier ukaże się w przyszłym roku.

PC
Switch
XONE
PS4
PS5
XSX