Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XSXXONESwitchPS5
Okładka Little Nightmares II (PC)

Little Nightmares II

Little Nightmares 2

Sequel niepokojącej platformówki z 2017 roku od niezależnego studia Tarsier. Little Nightmares II wprowadza nowe lokacje, bohatera oraz wrogów, zachowując unikalny klimat pierwszej odsłony. Za wydanie gry ponownie odpowiada Bandai Namco.

Zręcznościowe | platformówki | horror | elementy logiczne | 2.5D | side-scroll | Find Your Next Game

Okładka Little Nightmares II (PC)

data premiery gry:

11lut2021

PC Switch XONE PS4

2021

PS5 XSX

Little Nightmares II to kontynuacja platformówki w konwencji horroru autorstwa niezależnego zespołu Tarsier Studios, wydanej w 2017 roku przez firmę Bandai Namco Entertainment. Gra najpierw ukazała się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch, a dopiero później wydano wersje na PS5 i Xboksa Series X.

Fabuła

W Little Nightmares II powraca bohaterka jedynki – Szóstka. Jednak tym razem nie jest sama i występuje w roli przewodnika. Pierwsze skrzypce gra chłopiec imieniem Mono, który wraz z dziewczynką musi zmierzyć się z grozą czyhającą w nowym miejscu, wypaczonym przez transmisję nadawaną z odległej, skrywającej wiele mrocznych sekretów Wieży Sygnałowej.

Bohater gry udaje się w najeżoną licznymi przeszkodami i utrudnioną przez straszliwych mieszkańców gnijącego od wewnątrz świata podróż do tajemniczej wieży, by odkryć źródło zła rozprzestrzeniającego się poprzez ekrany telewizorów i uratować Szóstkę od przerażającego losu. Mono jest jej jedyną nadzieją.

Gameplay

Najważniejszą zmianą w stosunku do pierwszego Little Nightmares jest obecność dwóch bohaterów, którzy współpracują ze sobą w trakcie gry, szczególnie podczas pokonywania pułapek i rozwiązywania łamigłówek wzorem Brothers: A Tale of Two Sons. Dwójka porzuca też Paszczę znaną z poprzedniej przygody Six na rzecz nowych lokacji, w których czyhają niewidziane wcześniej niebezpieczeństwa. Odwiedzamy w trakcie przygody spowite mrokiem lasy, przerażające ulice czy szkoły pełne złowrogich, odmienionych przez transmisję mieszkańców.

Podobnie jak w pierwszej części, rozgrywka nadal polega na przeskakiwaniu z jednej platformy na drugą, pokonywaniu przeszkód, rozwiązywaniu wymagających logicznego myślenia zagadek środowiskowych i umykaniu przed wzrokiem spaczonych, przerośniętych mieszkańców w mrożącej krew w żyłach atmosferze. Gracz nadal musi być czujny na każdym kroku i robić jak najmniej hałasu, by nie zostać wykrytym przez złowieszczych przeciwników, takich jak sadystyczny nauczyciel czy spragniony krwi łowca.

Grafika w Little Nightmares II została utrzymana w tym samym stylu co w pierwszej części. Przeważa gęsty, mroczny klimat i groteskowa estetyka. Jakość oprawy wizualnej została podniesiona względem poprzedniczki, a przygrywająca w tle muzyka i niepokojące dźwięki otoczenia tylko jeszcze bardziej podkreślają atmosferę grozy i ciągłego niepokoju.

Multiplayer

Little Nightmares II jest przeznaczone wyłącznie dla pojedynczego gracza. Kontrolę nad drugą postacią przejmuje sztuczną inteligencja, która reaguje odpowiednio do sytuacji i zachowania sterowanego przez nas bohatera.

Little Nightmares 2 demo

Darmowe demo gry Little Nightmares II dostępne jest od 13 stycznia 2021 na wszystkich platformach sprzętowych.

Next-gen

Posiadacze wersji na PlayStation 4 i Xbox One otrzymali darmową aktualizację gry na PS5 i Xboksa Series X, ciesząc się z dobrodziejstw, jakie przyniosły wersje na konsole nowej generacji (m.in. lepsza grafika czy wyższa płynność animacji).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 9 GB

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,4 / 10 na podstawie 177 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 125,00 PLN

Gry podobne do Little Nightmares II

Klasyfikacja PEGI Little Nightmares II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Little Nightmares II

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 570 / 2 GB Radeon HD 7850 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon HD 7870 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
Recenzja Little Nightmares 2 - małe koszmarki powróciły
Recenzja Little Nightmares 2 - małe koszmarki powróciły

Recenzja 9 lutego 2021, 16:00

Pierwsze Little Nightmares wyglądało i brzmiało fenomenalnie, wizualnie nie ustępując najładniejszym grom z segmentu wysokobudżetowego – a pod względem ścieżki dźwiękowej wiele z nich przewyższając. Stąd fakt, że druga odsłona cyklu prezentuje zasadniczo ten sam poziom wykonania, nie jest najmniejszym problemem – nawet po czterech latach to wciąż straszliwie dobrze wyglądający i piekielnie klimatycznie brzmiący tytuł.

PC
Switch
XONE
PS4
PS5
XSX