Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2021, 18:13

Little Nightmares 2 ostatnią grą w serii; studio Tarsier rozpoczyna prace nad nową marką

Studio Tarsier poinformowało, że kończy przygodę z marką Little Nightmares, do której prawa posiada Bandai Namco. Deweloperzy skupią się na zupełnie nowej serii pod skrzydłami Embracer Group.

W SKRÓCIE:
  1. Little Nightmares 2 będzie ostatnią grą w serii, co potwierdził szef studia Tarsier.
  2. Deweloperzy zajmują się tworzeniem nowej marki pod skrzydłami grupy Embracer.

Little Nightmares 2 będzie ostatnią grą w serii, za którą odpowiada studio Tarsier. Deweloperzy potwierdzili w rozmowie z redakcją serwisu IGN informację podaną pierwotnie przez właściciela studia, firmę Embracer Group.

Lars Wingefors, szef Embracer Group, kilka dni temu zdradził w trakcie konferencji dla inwestorów, że ekipa Tarsier zajmie się tworzeniem zupełnie nowej marki. Pogratulował przy okazji sukcesu ich najnowszej gry, choć zaznaczył, że z uwagi na to, iż prawa do Little Nightmares posiada Bandai Namco, nie ma to większego przełożenia na wyniki finansowe jego firmy.

Andreas Johnsson, który jest szefem studia Tarsier, potwierdził słowa Wingeforsa.

Przez ostatnich sześć lat naszym celem było stworzenie czegoś niesamowitego. Little Nightmares było pierwszą próbą, która od razu odniosła ogromny sukces. [...] Dlatego też z ciężkim sercem zostawiam markę za nami. Dla ludzi w naszym studiu zawsze będzie bardzo ważna, ale od momentu przejęcia nas przez grupę Embracer w grudniu 2019 roku planujemy coś nowego. Czas na markę, która podejmie się eksploracji nowych światów.

Osoby, które przywiązały się do Little Nightmares, ze smutkiem przyjmą powyższe informacje. Nie jest co prawda powiedziane, że Bandai Namco porzuci pomysł stworzenia kolejnej gry w tym uniwersum, ale bez studia Tarsier u steru fani mogą sceptycznie podchodzić do tego pomysłu.

  1. Recenzja gry Little Nightmares 2
  2. Little Nightmares 2 - poradnik do gry