Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2021, 19:08

autor: Filip "Szarmancki" Węgrzyn

Black Mesa: Blue Shift - remake Half-Life: Blue Shift w produkcji

Zespół doświadczonych modderów tworzy remake drugiego fabularnego rozszerzenia do oryginalnego Half-Life. Projekt powstaje jako modyfikacja do wypuszczonej w marcu ubiegłego roku Black Mesy i powstanie na jej fundamentach.

Świetne wieści dla fanów serii Half-Life. Udana premiera Black Mesy - fanowskiego remake’u pierwszej części sławnej marki - zainspirowała zespół modderów znanych jako HECU Collective do rozpoczęcia nowego projektu. Tym razem stworzy on odświeżoną wersję drugiego dodatku do oryginalnego Half-Life, czyli Blue Shift. Mod zatytułowany Black Mesa: Blue Shift powstanie na fundamentach stworzonych przez ekipę z Crowbar Collective.

Black Mesa: Blue Shift będzie remakiem opowieści, która rozsławiła najbardziej popularnego ochroniarza placówki badawczej Black Mesa, Barneya Calhouna. Historię śledzimy, kierując wspomnianym bohaterem, z którego perspektywy obserwujemy katastrofalne wydarzenia znane z oryginalnego Half-Life. Cała gra powstanie na podwalinach Black Mesy, zobaczymy więc znajome obiekty, dźwięki i tekstury, ale z pewnością doczekamy się również świeżej zawartości. Oprócz zapowiedzi moda, odpowiedzialna za niego ekipa podzieliła się także pierwszymi grafikami z ukończonych obszarów oraz próbką ścieżki dźwiękowej.

Wygląda na to, że nie trzeba będzie się martwić o jakość moda, ponieważ jego autorzy zdobyli dość spore doświadczenie w tworzeniu modyfikacji do Black Mesy. Na swoim koncie mają już takie tytuły jak Black Mesa: Hazard Course After Disaster, Black Mesa: Black Ops czy remake popularnego moda do oryginalnego Half-Life, znanego jako Azure Sheep. Dla niecierpliwych twórcy obiecują na bieżąco zamieszczać ukończone już rozdziały moda na moddb.com, by głodni rozgrywki fani nie musieli zbyt długo na nią czekać.

Data premiery modyfikacji Black Mesa: Blue Shift nie została jeszcze sprecyzowana.